Eba destek noktası olması düşünülen sınıfımdaki bilgisayarlar Windows XP yüklü

Kodla Büyü
...

Moderatör tarafında düzenlendi:
madem okula bilgisayar kullanmaya çocuklar getirilecek hazır gelmişlerken okulda zaten her gün her branştan öğretmen var zaten gelecek öğrnci sayısı 3-5-10 alırsın en geniş sınıfa hatta sınıf seviyelerine göre diğer sınıflara dağıtırsın okulda boşta oturan okulu bekleyip giden öğretmenleride sınıflara sırayla gönderirsin kolej tipi birebir canlı yüzyüze eğitim al sana, bu işin cılkı çıktı sadece birileri ya ayakta uyuyor yada milleti keriz yerine koyup ayakta uyutmaya çalışıyor.

tmm siz format atmayın... gidin bi kafede kahvenizi için... maaş da yatıyor keyfinize bakın

bizim devrelerimiz(2006 ve sonrasında atananlar) iyiliğin kralını yaptı hocam bts si olmayan nice okullara sponsor bulup malzeme aldırıp profil elektrik hattı ağ modem swiç ve daha nicesini yıllarca yaptık hala da yapıyoruz fakat artık yaptıklarımızın bir manasının olmadığını devletin bizden daha büyük olduğunu, bazı yöneticilerinde kraldan çok kralcı olduklarını anladık o yüzden gerçekten samimi olarak ihtiyacı olan herkese yardımcı oluyoruz.
hocam ben de sizin gibi düşünüyordum, bir şeyler yapıyoruz ama kıymet bilinmiyor, yapmış olmak için yapanlar birilerinin gözüne giriyor diye ama pandemi sürecinde oğlumun anasınıfı öğretmeni 23 nisanda evimizin kapısına kadar gelip hediyeler verdi 23 nisanını kutladı, isteseydi zoomdan yarım saatlik bir toplantı ile halledebilirdi. İdareci iken özellikle 8. sınıfların tercihlerinde rehber öğretmenlerden fazla rehberlik yaptım çocuklara ama kimisi yine kendi bildiğini okudu; yazdığı, sınavla kazandığı okula gitmedi, gitmeyeceğin okulu yazma, başkasının hakkını engelleme vs. diye söylememize rağmen. Biz görevimizi o birilerinin aferin demesi için yapmıyoruz, yapmamalıyız. Son sözüm çocuklarımız en kötü bizim gibi öğretmenlerle karşılaşsın diyorum.

Win 10 Lite 32 bit(Yaklaşık 1GB)

https://yadi.sk/d/7hIqorX13DwBtY

Linki yine forumdan buldum. Dün indirdim ama kurulum yapmadım henüz. Umarım işinize yarar.

hocam minimum sistem gereksinimleri nelerdir? Laboratuvardaki bilgisayarlarım çok eski doğal olarak. 1 gb ddr ramler var. intel pentium R işlemciler için uygun mudur Win10 Lite. Bir de canlı dersi denediniz mi win10 lite sisteminde?

hocam minimum sistem gereksinimleri nelerdir? Laboratuvardaki bilgisayarlarım çok eski doğal olarak. 1 gb ddr ramler var. intel pentium R işlemciler için uygun mudur Win10 Lite. Bir de canlı dersi denediniz mi win10 lite sisteminde?

Henüz kurulum yapamadım. Bilgisayarlar da Vestel Promega. Windows 7 Lite'de -gerçi canlı derste denemedim- sorunlar olduğunu okuduğum için yükseltmeyi düşünüyorum. Fırsatım olursa hem 7 hem de 10 için dönüşleri yazmaya çalışsacağım.

hocam ben de sizin gibi düşünüyordum, bir şeyler yapıyoruz ama kıymet bilinmiyor, yapmış olmak için yapanlar birilerinin gözüne giriyor diye ama pandemi sürecinde oğlumun anasınıfı öğretmeni 23 nisanda evimizin kapısına kadar gelip hediyeler verdi 23 nisanını kutladı, isteseydi zoomdan yarım saatlik bir toplantı ile halledebilirdi. İdareci iken özellikle 8. sınıfların tercihlerinde rehber öğretmenlerden fazla rehberlik yaptım çocuklara ama kimisi yine kendi bildiğini okudu; yazdığı, sınavla kazandığı okula gitmedi, gitmeyeceğin okulu yazma, başkasının hakkını engelleme vs. diye söylememize rağmen. Biz görevimizi o birilerinin aferin demesi için yapmıyoruz, yapmamalıyız. Son sözüm çocuklarımız en kötü bizim gibi öğretmenlerle karşılaşsın diyorum.
evet hocam Allah sana senin gönlüne göre versin.

sizin bakış açınız buysa üzüldüm. kurmak 1 saati anca alır. sonuçta bu bilgisayarı kim kullanacak? evinde bilgisayar ve internet imkanı olmayan çocuklar kullanacak. ülkemizin çocukları için ayıoracak 1 saatiniz de mi yok
24 bilgisayarlı bt sınıfına 1 saatte nasıl kurabilirim hocam?

Lite modifiye edilmiş sistemler üzerinden lisanssız şekilde öğrencilerin ve öğretmenlerin bilgilerini tehlikeye atmaktan hiç kimse çekinmiyor mu? Nerde kaldı derste anlattığınız güvenlik konusu?

24 bilgisayarlı bt sınıfına 1 saatte nasıl kurabilirim hocam?
İmaj alarak çok rahat kurarsınız. Hadi diyelim bilgisayarlar farklı. Günde 5-6 bilgisayara kurun. 2 günde lab hazır.

Tekrar söylüyorum: evinde bilgisayar ve internet imkanı olmayan çocuklar için bilgisayar kurmak bir öğretmenin zoruna gitmemeli.

Bir zengin şu kadar çocuğa bilgisayar almak istiyorum hocam yardım edip kurar mısın dese , ev ev dolaşır kurulumları yaparım!
Öğretmen vicdanınızı biraz harekete geçirin lütfen

Win 7 crackli ve son güncellemeleri almış bilgisayarda eba canlı ders çalışıyor.
Win 7 son güncellemeleri almamış ve crackli bilgisayar eba canlı dersi açmıyor. Güncelleme de yapmıyor.

Son düzenleme:
en ideal sistemler-----> Win 7 Ultimate SP1 ve Win 10 serisi. Bunu dışındakilerde sıkıntılar oluyor.

Geri