EBA Canlı Sınıf Mikrofon ve Hoparlör Sorunu

Kodla Büyü

berkayakcay

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba. Az önce bir öğretmen arkadaş bugün dizüstü bilgisayarı ile yapmış olduğu EBA canlı derste kendi sesinin öğrencilere gitmediğini ve öğrencilerinde seslerinin kendisine gelmediğini, görüntüde sorun olmadığını ama ses iletimi olmadığını söyledi. Aradım taradım formlarda pek bişey bulamadım, çözüm önerisi olan var mıdır?

Benzer sorunu google meet te yaşadık. Ses driverlerini indirip tekrar kurduk. Pc win 10 acer di. Win 10 için driver yoktu. Win 8 için olanı kurduk. Sorun çözüldü..

Telefonu webcam ve mikrofon yapan programlarda (droid) acaba eba canlı ders çalışır mı ?

hocam güncelleme linki verir misiniz? ben indirdim googledan yine aynı sorun devam ediyor.
hocam her bilgisayarın daha doğrusu her kartın sürücüsü farklıdır(aynı marka aynı model değil ise). Siz kendi bilgisayarınızın kartının sürücüsünü bulup indirmeniz gerekiyor.

Arkadaşlar ben de aynı sorunu yaşadım. Camlı derste ses hoparlör kısmında bir butona bastım. Orada bir mikrofon seçtim ama hangisi hatırlamıyorum. Ses geldi. Dersimi yaptım. Acaba yine aynı sorunu yaşar mıyım?Bunu her derste tekrarlamam gerekir mi?Yine de ses driveri yüklemem gerekir mi? Teşekkürler

Sorun EBA'nın sistemiyle alakalı, aygıt yöneticisinde ses sürücüleri yüklenmiş ve siz kendi bilgisayarınızda sesleri duyabiliyorsanız, sorun sizde değil EBA'dadır. İlk dersimde bende de oldu. Hemen EBA Canlı dersi sildim ve tekrar yükledim, garanti olsun diye 2 program vermişlerdi, onları da tekrar yükledim ve sesimi duydular. Yani sürücülerle alakalı bir durum değil. Az önce Sosyal Bilgiler Öğretmeni arkadaş aradı sesi gitmiyormuş, aslında dün akşam normal zoom programını yüklettim ve kullanımını öğrettim ona, ses ve görüntü problemi hiç olmadı.
TAVSİYEM:
1.EBA CANLI dersi kaldırın
2.Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
3. EBA_CANLI_DERS_KURULUM_V1.1.9 kurun
4. VC_redist.x86 kurun
5. MicrosoftEasyFix51044 kurun

Bnde hoparlör ayarlarından ilkini en usttekini ikincisini en alttakini seçtim oldu ses geldi

Sorun EBA'nın sistemiyle alakalı, aygıt yöneticisinde ses sürücüleri yüklenmiş ve siz kendi bilgisayarınızda sesleri duyabiliyorsanız, sorun sizde değil EBA'dadır. İlk dersimde bende de oldu. Hemen EBA Canlı dersi sildim ve tekrar yükledim, garanti olsun diye 2 program vermişlerdi, onları da tekrar yükledim ve sesimi duydular. Yani sürücülerle alakalı bir durum değil. Az önce Sosyal Bilgiler Öğretmeni arkadaş aradı sesi gitmiyormuş, aslında dün akşam normal zoom programını yüklettim ve kullanımını öğrettim ona, ses ve görüntü problemi hiç olmadı.
TAVSİYEM:
1.EBA CANLI dersi kaldırın
2.Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
3. EBA_CANLI_DERS_KURULUM_V1.1.9 kurun
4. VC_redist.x86 kurun
5. MicrosoftEasyFix51044 kurun
4 ve 5. Maddenin exe si var mı hocam

Eba Canlı Ders İçin Bilgisayarınıza Kurmanız Gereken Programlar
Eba Canlı Ders Uygulamasının bilgisayarınızda çalışması için en son desteklenen Visual C++ eklentilerini yüklemeniz gerekiyor.
1. Canlı Ders Uygulaması indirip kurulumu yapınız. (Alternatif Link)

2. Canlı Dersimi Nasıl Başlatabilirim? videosunu izleyiniz. (Alternatif Link)

4 ve 5. Maddenin exe si var mı hocam

Hocam, arkadaşa söyledim. Sürücüleri güncellenmiş. Dün sorunsuz çalışmış eba canlı sınıf. Teşekkür ederim.
Aynı sorun iki öğretmen arkadaşın laptoplarında da var. Sesi kaydedicisi ile kaydediyorum ama ses çok cılız çıkmış. Birinin win 10 diğerinin win 7. Siz hangi driverı kurdunuz hocam

Yardım edecek yok mu acaba? Wİn 10 kurulu bilgisayar mikrofon sorunu var, güvenlik izin gibi şeylere izin verdim lenova thinkpad 2 GB Ram eski bir düz üstü dahili mikron driverları tam diyor ancak yine de olmadı

Geri