Eba canlı ders oluşturma..

Kodla Büyü

mekrel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hayırlı ramazanlar arkadaşlar. eba canlı ders oluşturma da değişikliğe mi gidildi. ben canlı ders kısmında ders oluştur kısmını göremedim artık her öğretmen harici canlı ders mi oluşturacak??

Ekli dosyalar

• eba d.jpg
    eba d.jpg
    72.7 KB · Görüntüleme: 103
idarecisiniz sanırım, ortaokullarda harici canlı dersleri öğretmenler atıyor bayadır, lisedekileri atamıyor diye biliyorum, eğer siz lisede idareciyseniz ve bu ekran görünüyorsa, dediğiniz gibi olmuş ama idareci kendi girdiği derse bu sefer canlı ders atayamayacak, sistemde bir problem varsa zamanla düzeltirler.

idarecisiniz sanırım, ortaokullarda harici canlı dersleri öğretmenler atıyor bayadır, lisedekileri atamıyor diye biliyorum, eğer siz lisede idareciyseniz ve bu ekran görünüyorsa, dediğiniz gibi olmuş ama idareci kendi girdiği derse bu sefer canlı ders atayamayacak, sistemde bir problem varsa zamanla düzeltirler.
Lisede de öğretmenler atıyor hocam. Ortaokullardan sonra onlar da aynı sisteme geçti.

evet hocam idareci olarak ders tanımlıyorum. hocamızın paylaştığı harici canlı ders kısmı bende de görünüyor ama dün akşamdan beri sisteme girilemiyor. bununla ilgili yeni bir güncelleme ya da yazı geldi mi acaba??

evet hocam idareci olarak ders tanımlıyorum. hocamızın paylaştığı harici canlı ders kısmı bende de görünüyor ama dün akşamdan beri sisteme girilemiyor. bununla ilgili yeni bir güncelleme ya da yazı geldi mi acaba??
idareci değilim hocam bu sene, yazılardan haberim yok, ama problem ciddiyse yani size özgü değilse buradan yani forumdan haberimiz olur durumdan, biraz beklemekte fayda var.

hayırlı ramazanlar arkadaşlar. eba canlı ders oluşturma da değişikliğe mi gidildi. ben canlı ders kısmında ders oluştur kısmını göremedim artık her öğretmen harici canlı ders mi oluşturacak??
Dün bize şöyle bir yazı geldi. İşinize yarar mı bilmem.
İmam hatip liseleri bugünden sonra derslerini eba'dan değil harici canlı ders (zoom, skype, google meet) üzerinden yapacaktır. Diğer okullar aynen devam edecektir.

Dün bize şöyle bir yazı geldi. İşinize yarar mı bilmem.
İmam hatip liseleri bugünden sonra derslerini eba'dan değil harici canlı ders (zoom, skype, google meet) üzerinden yapacaktır. Diğer okullar aynen devam edecektir.
imam hatip lisesiyiz hocam. yazı yanınızda var mı acaba??

Evet İmam hatip liseleri harici canlı derse geçti,bize de geldi whatsapp dan bilgilendirme mesajı.

bilgi verdiler mi hocam bu konuda size?? bizim haberimiz yoktu da. en iyisi bekleyip görmek hocamın dediği gibi artık.
Hocam, geçen dönem meslek lisesinde BTR idim. Biz(ortaokul) bu sisteme geçtikten bir ay sonra falan, görevlendirildiğim lisede de haricî dersleri öğretmenler tanımlamaya başladı. Evvelinde idareciler tanımlıyordu. Resmî bilgilendirme kanalımız olan WhatsApp'tan bilgilendirmişlerdi.
İHL'lerde durum farklıymış anlaşılan.

Son düzenleme:
Bünyede İmam Hatip Ortaokulu bulunan İmam Hatip Lisesi olduğumuz için bu değişiklik ders programları açısından oldukça iyi oldu. Dersler EBA üzerinden atandığında ortaokul ile lise ders başlangıç saatleri arasında 20 dakikalık bir fark oluşuyordu. Lise bölümünde de Eba Harici Canlı Derslere geçilmesi bu sorunu ortadan kaldırmış görünüyor.

imam hatip lisesiyiz hocam. yazı yanınızda var mı acaba??
Duyuru:
Din Öğretimi Gn.Md.lüğüne bağlı liselerimiz bu gece yarısına kadar atayacakları ve halihazırda atanmış canlı dersleri EBA Canlı Dersler üzerinden yapabilecekler, raporlarını da aynı yerden görebilecekler; ancak yarından itibaren yeni canlı ders atamalarında sadece Harici Canlı Ders'i kullanabileceklerdir. Diğer okulların canlı ders atama ve kullanımlarında bir değişiklik olmayacaktır.

Geri