EBA canlı ders için test yapabilme

Kodla Büyü

ozgur1d

Üye
Arkadaşlar, zoom programı için webcam kulaklık mikrofon kontrolünü yapabiliyoruz. Ama Eba canlı ders için malesef böyle birşey olmuyor. Canlı ders başlayınca sorun olup olmadığını görebiliyoruz. Bakanlık ilgili biriminden böyle bir talepte bulunsak bence çok faydalı olur.

Buraya talep yazabilirsiniz hocam: destek@eba.gov.tr
ek1: bir ara 5dk önceden girmeyi açtılar ama şu an 2dk önce girebiliyoruz.
ek2: özel grup oluşturup, devamsız bir öğrenciyi o gruba atayıp, o gruba özel ders ataması yapılarak sistem test edilebilir. Anlık sistem kontrolü için kullanışlı değil ama sistemi illa eba üzerinden öğrenmek isteyenler için yapılabilir.

Arkadaşlar, zoom programı için webcam kulaklık mikrofon kontrolünü yapabiliyoruz. Ama Eba canlı ders için malesef böyle birşey olmuyor. Canlı ders başlayınca sorun olup olmadığını görebiliyoruz. Bakanlık ilgili biriminden böyle bir talepte bulunsak bence çok faydalı olur.
Hocam zoomda çalışan webcam mikrofon canlı derste de çalışır. zoomda test edebilirsiniz.

Hocam bir tane ses dosyası açın ve kulaklıktan ses geliyor mu diye dinleyin. Sonra windows'un ses kayıt yapma programını kullanın ve mikrofonunuzu test edin. İlla zoom ya da EBA'da test etmeniz gerekmez. Normal zamanda çaılşıyorsa EBA'da da çalışacaktır merak etmeyin.

Bazen test yapmak gerekiyor, bilgisayar sınıfına eba canlı ders ve zoom programı yükledim. Zoom üzerinden test yaptım çalışıyor herşey ve program. Sonra hocanın biri canlı ders yapmak istedi bu esnada eba canlı ders dll hatası verdi. Çözüm yöntemlerini denesemde olmadı mecbur hepsine format atıp tekrar yükleme yaptığımda eba canlı dersi calistirabilmistim. Canlı ders programı yüklemeden sonra hemen test yapabilsek bencede iyi olur

Bazen test yapmak gerekiyor, bilgisayar sınıfına eba canlı ders ve zoom programı yükledim. Zoom üzerinden test yaptım çalışıyor herşey ve program. Sonra hocanın biri canlı ders yapmak istedi bu esnada eba canlı ders dll hatası verdi. Çözüm yöntemlerini denesemde olmadı mecbur hepsine format atıp tekrar yükleme yaptığımda eba canlı dersi calistirabilmistim. Canlı ders programı yüklemeden sonra hemen test yapabilsek bencede iyi olur
Konuyu açan hocamız kulaklık mikrofon webcam kontrolünden bahsetmiş hocam bunların çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için illa Eba canlı ders e gerek yok

Konuyu açan hocamız kulaklık mikrofon webcam kontrolünden bahsetmiş hocam bunların çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için illa Eba canlı ders e gerek yok
Yok hayır, genel olarak test için dedim. Bilgisayar sesi normal görünürken eba'da sıkıntı olabiliyor, yada akdenizkanki hocamın dediği gibi farklı faklı hatalar alınabiliyor.

Geri