Eba 013 hatasını nasıl çözebiliriz?

Kodla Büyü

yağmur07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bi öğretmen arkadaşımız tabletini fabrika ayarlarına döndürmüş ve tablet eba 013 hatasını veriyor. Nasıl çözebiliriz bu sorunu?

Galiba genel bi hata var bizde de aynı şekilde giremiyoruz.. Bu aralar bu tür olaylar sık oluyor

Bizim Adana ilinde bu işe bakan arkadaşlar 013 hatası için'' Bağlantı hatası'' dediler. Bir müddet deneyin bağlanıyor.

​Tablet aktivasyon hata kodları

​EBA.002 : TC kimlik numarası hatalı.
EBA.013 : Şifre ve TC kimlik numarası uyumsuz.
EBA.017 : TC kimlik numarası ve/ya seri numarası daha önceden kayıt edilmiştir.Bir kullanıcıya ait sadece bir tablet olabilir.
EBA.021 : Tablet kullanıcı adı-şifresini 5 defadan fazla hatalı girdiniz. En az 1 saat bekledikten sonra tekrar giriş yapabilirsiniz.

​Tablet aktivasyon hata kodları

​EBA.002 : TC kimlik numarası hatalı.
EBA.013 : Şifre ve TC kimlik numarası uyumsuz.
EBA.017 : TC kimlik numarası ve/ya seri numarası daha önceden kayıt edilmiştir.Bir kullanıcıya ait sadece bir tablet olabilir.
EBA.021 : Tablet kullanıcı adı-şifresini 5 defadan fazla hatalı girdiniz. En az 1 saat bekledikten sonra tekrar giriş yapabilirsiniz.

http://eogrenim.meb.gov.tr/

Hocam yeni bi rşifre alınız.
Ayrıca tüm hatalar az da olsa çözülür de eba.017 çözülmiyor.Maalesef bizde bir tablet eba.017 hatası verdi, 3 haftadır bir şey yapamıyoruz?

EBA.017 hatası da çözülüyor. Tabletin yan tarafındaki küçük bir delik var iğneyi oraya batırıp, 5-10 saniye beklettiğinizde sonra tableti yeniden başlattığınızda sorun düzelecektir..Eğer sorun devam ederse tekrar bu işlemi yaptığınızda sorun düzecektir.Ben bu şekilde düzelttim..

Arkadaşlar sıfırlanan tablette EBA.099 hatası alıyorum var mı yardımcı olabilecek :idea:

eba.017 hatası tab 5 ler de tabletin altındaki küçük delik içinde geçerli mi ? tablet açıkken mi yapacağız bu işlemi biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

bizde de geçen sene sonunda teslim edilen bir öğretmen tabletinde EBA 013 TC Kimlik ve şifre hatası veren bir tablet var. Fabrika ayarlarına sıfırladım lakin aynı hata devam ediyor.. Yapmam gereken başka bir iş var mı?

sinem kasapoğlu' Alıntı:
eba.017 hatası tab 5 ler de tabletin altındaki küçük delik içinde geçerli mi ? tablet açıkken mi yapacağız bu işlemi biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

Okul mail adresi aracılığı ile destek@meb.gov.tr ye tabletin seri numarasını girerek başka öğrenciye/öğretmene aktivasyon yapılacaktır.Tabletin sıfırlanmasını istiyoruz şeklinde mail atın.Kısa süre içinde tableti sıfırlayıp size mail olarak döneceklerdir.Sonrasında aktivasyon yapabilirsiniz.

dengem' Alıntı:
bizde de geçen sene sonunda teslim edilen bir öğretmen tabletinde EBA 013 TC Kimlik ve şifre hatası veren bir tablet var. Fabrika ayarlarına sıfırladım lakin aynı hata devam ediyor.. Yapmam gereken başka bir iş var mı?

Eba şifresini yeniden almasını isteyin hocam öğretmenden..

Geri