E.Tahtanın Fişi Çıktı

Kodla Büyü
en az 3 kişi lazım.iki kişi tahtayı yerinden çıkaracak 3 .kişi fişi yerine takacak.sen muhatap olma idarene söyle nasıl yaptırırsa yaptırsın

Hocam biz de tahta çalışmıyor diye servis çağırdık, meğer alttan fişini çekmiş çocuklar. Rezaletin daniskası!
Servis, bunun için normalde ücret alınırdı falan diye bir şeyler söyledi ama sonra gitti.
Nitekim, çok basit. Güçlü kuvvetli birkaç kişi tahtayı yerinden kaldırıp altına fişini takacak. Servisten gelen 2 arkadaş tahtayı yerinden çıkardı, fişi taktı ve yeniden yerine oturttu. Gördüğüm kadarıyla duvara sabit falan da değil. Hatta bu işlem sırasında öğrendim ki başka bir sınıfta da öğrenciler fişin çıktığını fark etmiş ve kendileri tahtayı kaldırıp takmış.
Yalnız dikkat etmek gerek, tahtayı düşürme ihtimali söz konusu bile olmamalı. En temizi idareye söyleyip yanınızda bir idareci varken yaptırmak. Ve tabii ki bu işlem için öğrenci kullanmamak!

Servisin dışında kimse takmamalı. Herhangi bir düşme durumunda daha çok maliyet ve daha çok iş çıkarır size. Ateşi maşayla tutmak varken elle tutmak ne diye?

hocam bizde de çok oluyor. bilerek çekiyorlar galiba keratalar. biz şöyle bir yol bulduk hizmetliyle: 2 tane uzun çıta ile tahtanın her iki tarafının altına yerleştirip tahtayı aynı hizada kaldırın. bu şekilde el alta girecektir. fişi taktıktan sonra aynı hizada oynatmadan geri indirin çıtaları. biz bu yöntemi en az on defa kullandık. sonra da tahtanın fişini çekmememerli için tahtanın alt tarafındaki deliğin yan tarafına kabloyu bir çengelle sabitledik. kolay gelsin hocam..

servis çağırın tahtalar ağır riske girmeyin ben bir kere denedim bir daha töğbe ettim riske girmeye gerek yok çağırın servis uğraşmayın

Askı aparatıyla duvara takılmıs tv gibi. Havaya kaldınca bosa çıkıyor. Ama cok agır. Tahminim 70 kg vardir. Güclü 2 kisi ancak kaldırabilir. 3. kişi fişi takar. Cok basit aslında ama dedigim gibi tahtayı kaldıracak güclü 2 kişi lazım.

fişler çok dandik ve gevşek her hafta başıma geliyor. kaldırıp çıkarıp takmak gerekiyor. öğrencileri bulaştırmayayım diyorum ama adam olmayınca öğrencilerle kaldırıyoruz. parmakları altında kalacak diye korkuyorum bir gün..

Ben de servisi çağırıyordum 20 tl diyince bir dur dedim. Kendim taktım.

Kaldıran kişi işi bilmeli yoksa parmağınızı kıstıtırsınız. Emniyet olarak kalın kitaplar koyun.

Bu işleri bir kere siz yaptiginizda artik her seferinde sizi cagiracaklardir
Sizler de her seferinde aynı endişeleri yasayacaksiniz malesef

akıllı tahtayı kaldırmak çok zahmetli.
bunun yerine parmakları uzun ince bir öğrenciniz varsa ona söyleyin taksın, bizde bir öğrenci takabilmişti bu şekilde. beni epey zahmetten kurtardı :=)

Tahtalar 90 kg ,Ben sürekli 3 öğrenciyle takıyorum. Alt tarafa kesinlikle el sokulmayacak. Ama riskli iş birinin eli sıkışsa kırılır yada ezilir.

Ben tek başıma 30 saniyede takıyorum.

Güç girişi tahtanın tam ortasında değil, bir tarafa daha yakın. O tarafı bir elimle kaldırırken diğer elimle kabloyu yerine takıyorum. Tahtayı öğrencilere kaldırtmayı da denedim ama güçleri tükendiğinde elimin ezilme riski ortaya çıkıyor. :)

hakan erçetin samsun böte mezunu değerli bir arkadaş
güzel bir calişma olmuş
eline diline sağlık

Geri