E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü
sambal' Alıntı:
adem hocam, tahtalarımız faz2. imajı kurdum da, üstüne kendim program ekleme yapcam sonra kendi imajımı alıp diğerlerine atıcam. Sorunum şu ki, çözünürlük te ufak da olsa bi bulanıklık var, bunu yaşadınız mı, ya da çözümü var mı, ekran kartını güncelleyim dedim ama o da güncel. Win8.1 deki D de yüklü olan vga sürücüleri denedim onlarda sistem uygun değil hatası verdi.
hocam intel driver i windows 10 update yoluyla kendisi yüklüyor zaten. bazı tahtalarda yakınlaşma oluyor betinler %125 olabiliyor sadece bunu küçültüyorum gerektiğinde %100 de oldukça net.

Hocam Merhaba. Öncelikle tekrar emeğinize sağlık. genuine ticket oluştururken illaki masaüstüne atmamız gerekiyormu dosyayı. Flashı takıp direk flashtan çalıştırsak sıkıntı olurmu acaba.. teşekkürler tekrar.

bbozkurt' Alıntı:
Hocam Merhaba. Öncelikle tekrar emeğinize sağlık. genuine ticket oluştururken illaki masaüstüne atmamız gerekiyormu dosyayı. Flashı takıp direk flashtan çalıştırsak sıkıntı olurmu acaba.. teşekkürler tekrar.
denemesi bedava :) deneyin hocam çalıştırdığınızda xml dosyası oluşuyor ise sıkıntı yok.

Hocam FAZ1 de imajınızı yükledim C: primary active yaparak yükledim ve MBR bölümünü de seçip yükledim,
ama imajı yükleyip yeniden başlatınca ekteki gibi bir hata ile karşılaşıyorum,
nerede yanlış yapıyor olabilirim acaba?

jrerkan' Alıntı:
Hocam FAZ1 de imajınızı yükledim C: primary active yaparak yükledim ve MBR bölümünü de seçip yükledim,
ama imajı yükleyip yeniden başlatınca ekteki gibi bir hata ile karşılaşıyorum,
nerede yanlış yapıyor olabilirim acaba?

mbr yi yüklemeyecektiniz hocam. başka bir faz1 den küçük bir imaj alın ve faz1 mbrsini geri yükleyin.
siz şuan faz2 mbryi faz1 e atmış oldunuz.

ademola' Alıntı:
mbr yi yüklemeyecektiniz hocam. başka bir faz1 den küçük bir imaj alın ve faz1 mbrsini geri yükleyin.
siz şuan faz2 mbryi faz1 e atmış oldunuz.

çok teşekkür ediyorum Adem Hocam :)

windows 10 app ları ve mağazayı kaldırmanızı öneririm. mağazaya girip microsoft account ile oturum açıyorlar ve yerel hesap ile değiştiriyorlar dolayısıyla tahta açılmaz hale geliyor.
http://www.howtogeek.com/224798/how-to- ... tall-them/
https://community.spiceworks.com/how_to ... erver-2012

administrator dışında sınırlı bir user oluşturup varsayılan olarak bu user oturum açmalı.

ilk mesajın sonunda gerekli regedit kaydını paylaşmıştım. onun dışında sistematiğiniz güzel +1 :+1:

Arkadaşlar, 2 yıl önce Faz 1'de Win 7 (Vestel'in ilk imajı, biraz program eklemiştim kendim) kullanıyordum. Şimdi BTR'ye geri dönüşümle beraber, imaj seçimi konusunda sıkıntı yaşıyorum.
Faz 1 ve Windows 7 uyumlu çalışıyordu. Bu hafta bir Faz 1 olan bir ET'ya Mersin MEM sitesindeki v3 olan imajı kurdum ama yavaşlığı çok dikkatimi çekti. Burada Adem Hoca'mın imajını kursam aynı olur mu tereddüt ediyorum. Faz 1 olduğu için mi yavaş kaldı yoksa imajdan dolayı mı oldu yavaşlık bilemedim. deneme yanılmadan önce size sorma gereği duydum.
2 yıl önceden kalan imaj var hala elimde, olmazsa onu kurayım diyorum. Güncellemeler kapalı, deep freeze ve Atak kurabiliyordum. Faz 1 olduğu için mantıklı geliyor bana.

Bir de imaj atacak olmanın heyecanıyla Gatheros yöntemiyle lisans anahtarını almayı bile unuttum. Win 10 yüklü ET için lisans işlemleri için mecburen Vestel'in Win 7 olan ilk imajına veya benim 2 yıl önce bazı programları eklemiş olduğum imajına mı dönmek zorundayım?

subversaa' Alıntı:
Bir de imaj atacak olmanın heyecanıyla Gatheros yöntemiyle lisans anahtarını almayı bile unuttum. Win 10 yüklü ET için lisans işlemleri için mecburen Vestel'in Win 7 olan ilk imajına veya benim 2 yıl önce bazı programları eklemiş olduğum imajına mı dönmek zorundayım?

hocam faz1den gatherosstate ile xml oluşturmak için mecburen faz1 imajı atmak zorundasınız. ister vestelin ister kendinizinkini kullanın farketmez.

faz2 tahta ssd ve faz1 hdd biliyorsunuz. win10 imajı faz1 de yavaş çalışması gayet normal bir durum. xml elde ettikten sonra sıfırdan temiz kurulum ile win10 yüklerseniz belki bir parça daha performanslı çalışabilir.
faz2de win10 u görüp faz1 e bakınca hayal kırıklığı oluyor tabi :) ben faz1 de win10 kullanmaktan yanayım. win7 de bir süre sonra şişiyor win10dan beter yavaşlıyor.

Adem hocam öncelikle elinize sağlık, ama ben indiremedim. 4 gb limit hatası veriyor. Bunun çözümü var mıdır, başka biryere yükleyebilme şansınız var mı hocam acaba.

amip33' Alıntı:
Adem hocam öncelikle elinize sağlık, ama ben indiremedim. 4 gb limit hatası veriyor. Bunun çözümü var mıdır, başka biryere yükleyebilme şansınız var mı hocam acaba.
mail.ru hesabı acıp kendi cloud unuza çekebilirsiniz daha hızlı ve kolay olur. başka yere yükleme şansım yok maalesef

ademola' Alıntı:
amip33' Alıntı:
mail.ru hesabı acıp kendi cloud unuza çekebilirsiniz daha hızlı ve kolay olur. başka yere yükleme şansım yok maalesef
Tamamdır elinize saglik hocam.

adem hocam, farklı bir sorun çıktı. Sorun belli gibi ama çözümü için öneriniz ne olur?
Acronis'te 3 bölümü eşleştirerek imajı geri yüklüyorum. (WinRe, C ve D olarak).
Bir ET hariç diğer ET'lere sorunsuzca yükledim Acronis imajımı. Sorun çıkan ET zaten ilk Win10 imajı denediğim ET. Sanıurım önyükleme bölümü kaldı geriye, orayı biçimlendiremedim.
Hatta açılışta Win10, Pardus seçim ekranı geliyor, default seçenek Win10 devam ediyor. Bulamayınca benim sonradan yüklediğim Win 7 imajına geliyor sıra ve açılıyor. Bu bölümü biçimlendirmek için yine win10lu bir imajla mı silmem gerekecek? Çünkü eski Acronis imajımla işlem yaparken o bölüm kilitli geliyor.

işletim sistemi seçenekleri boot klasörü altındaki BCD isimli dosyada yazılıdır hocam oda winre içinde bulunur. sağlam bir makinanın winre bölümünü ve mbr kısmını alıp atarsanız sorun kalmaz sanırım.

Arkadaşlar merhabalar,2 gündür ademola hocamın hazırladığı imajı maalesef faz1 tahtaya yükleyemiyorum.Tamamlandı görünüyor fakat ilk açılışta win 7 pardus seeçeneği geldi açılmadı.Ben de win 7 flashla tahtayı başlatıp win re ve sistem birimi bölümlerini disk seçeneklerinden sildim.Tekrar yükledim yine olmadı.Ben de şimdi yine orjinal win 7 kuracağım.Sizden ricam bir arkadaşımız bu kurulumu rüfusla ve ya başka bir başlatma flash disk programıyla özet geçerse tekrar aynı hataları yapmayalım.

Ademola hocam acaba sertifika yükleme işlemini yapmamız gerekiyor mu? Ben bunu 6-7 ay önce indirdim aynı bu konu başlığı altından (yeni yani) o zaman sertifika yüklü değildi. Acaba şuan yüklü mü?
Yani o zamandan bu zamana bi güncelleme oldu mu? Değişiklik var mı? Yoksa aynı link mi?

crazyboss' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar,2 gündür ademola hocamın hazırladığı imajı maalesef faz1 tahtaya yükleyemiyorum.Tamamlandı görünüyor fakat ilk açılışta win 7 pardus seeçeneği geldi açılmadı.Ben de win 7 flashla tahtayı başlatıp win re ve sistem birimi bölümlerini disk seçeneklerinden sildim.Tekrar yükledim yine olmadı.Ben de şimdi yine orjinal win 7 kuracağım.Sizden ricam bir arkadaşımız bu kurulumu rüfusla ve ya başka bir başlatma flash disk programıyla özet geçerse tekrar aynı hataları yapmayalım.

hocam acronisle imaj atarken C bölümünü active olarak işaretlemediniz sanırım resimlerde var.

AdemHocam Acaba bunu google drive a yükleseniz 2gb 2gb bölerek biliyorsunuz cloud.Mail Kapandı Meb Hattından

Geri