E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü
Hocam Microsoft kendinden utanç duymuş :) adamların kendi sunucusu çalışmıyor yapacak birsey yok :) pazartesi tekrar denersiniz

Adem hocam ellerine sağlık ben kurdum ve kullanıyorum. windows orjinal keyi girdikten sonra etkinleştiremeyenler bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kendi kendine aktifleştiriyor sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Benim karşılaştığım sorunlar ve çözümlerini yazayım.
1. Net Freamwork 3.5 Aktifleşmiyor
Çözümü: PowerShell Yönetici olarak açın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp enter layın
Kod:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
Bu kod ile windowsun kapatılan özellikleri tekrar aktif hale geliyor. Bundan sonra Program ekle kaldıra gidip windows özelliklerini ekle ile Net Freamwork 3.5 i aktif edebilirsiniz.

2- İnternet bağlantım sık sık kopuyor veya hiç bağlanmıyor
Çözüm: Ne alakadır bilmem ama netsupport schoolu kaldırınca bu sorunumda düzeldi

3- Dokunmatik klavyede küçük "i" harfi yazmıyordu:
Çözüm: Ayarlar -Cihazlar-- Yazma seçeneği altındaki standart klavye düzenini dokunmatik klavye seçeneği olarak ekleyini aktif yaptım ve standart klavye düzenine geçerek o sorunuda çözmüş oldum..

raco38' Alıntı:
Adem hocam ellerine sağlık ben kurdum ve kullanıyorum. windows orjinal keyi girdikten sonra etkinleştiremeyenler bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kendi kendine aktifleştiriyor sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Benim karşılaştığım sorunlar ve çözümlerini yazayım.
1. Net Freamwork 3.5 Aktifleşmiyor
Çözümü: PowerShell Yönetici olarak açın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp enter layın
Kod:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
Bu kod ile windowsun kapatılan özellikleri tekrar aktif hale geliyor. Bundan sonra Program ekle kaldıra gidip windows özelliklerini ekle ile Net Freamwork 3.5 i aktif edebilirsiniz.

2- İnternet bağlantım sık sık kopuyor veya hiç bağlanmıyor
Çözüm: Ne alakadır bilmem ama netsupport schoolu kaldırınca bu sorunumda düzeldi

3- Dokunmatik klavyede küçük "i" harfi yazmıyordu:
Çözüm: Ayarlar -Cihazlar-- Yazma seçeneği altındaki standart klavye düzenini dokunmatik klavye seçeneği olarak ekleyini aktif yaptım ve standart klavye düzenine geçerek o sorunuda çözmüş oldum..

teşekkürler...

Adem hocam;

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket

bölümüne oluşturduğum xml dosyasını atıyorum. Faz1 Tahtayı yeniden başlatıyorum ama etkinleştirme gerçekleştirilmiyor. Tekrar C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket geldiğimde xml dosyası kayboluyor. Ayrıca ekran klavyesi çalışmıyor. Sebebi ne olabilir. Deep freeze tarzı bir programda tahtalarda yüklü değil. Sadece Atak ve sertifikayı yükledikten sonra imaj alıp tahtalara yüklemek istedim.

ademola' Alıntı:
i.d.' Alıntı:
microsoft sunucusuna erişilebiliyor mu bir türlü aktivite edemedim
Windows Update de de sorun var. Yeni internet engelleri yüzünden aktivasyon da yapamayacaksak yandik

Hocam yeni gördüm açıklamalarınızı. Acaba telefonla bağlasak aktivasyon gerçekleşir mi. Birde bu şekilde denemek lazım.

muluca' Alıntı:
ademola' Alıntı:
i.d.' Alıntı:
microsoft sunucusuna erişilebiliyor mu bir türlü aktivite edemedim
Windows Update de de sorun var. Yeni internet engelleri yüzünden aktivasyon da yapamayacaksak yandik

Hocam yeni gördüm açıklamalarınızı. Acaba telefonla bağlasak aktivasyon gerçekleşir mi. Birde bu şekilde denemek lazım.

hocam ticket in kaybolması normal işlem başarılı yani. microsoft sunucularına bağlanabilirse aktivasyon olacaktır. telefon interneti elbette işe yarar.

Biraz önce faz2 tahtaya w10 imajı yükledim önceden aldığım lisans numarasını internetsiz kabul etmiyor. internet açık ve yetkili kullanıcıyla( EBAAdmin, MEB) giriş yapmış olmanız yeterli.
aktivleştir deyince başka bir lisans numarası elle gireceğim seçerseniz sonrasında numarayı girmeniz yeterli.

not: telefonun interneti ile yaptım. 2 tahtada 200mb gitti sanırım :) tahta birşeyleri güncellemiş olabilir o oarada.

bir sorum olacaktı. 4 tane akıllı tahtama usb 3.0 flash ile kopyalama yaparken 22mb ile atıyor diğer tahtalarda 130mb. acaba bu 4 tahtanın harddiski normal 250gb sata olabilirmi? hafta sonu cpu-z programıyla kontrol edecem. ssd mizi ne yapmışlar :)

ademola' Alıntı:
administrator etkin durumda kendi belirlediğim şifre arşivin içinde var. ebaadmin vs değiştirilmedi sizde değiştirmeyin. administrator ü kullanın...
Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi kaldırıldı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi.

Adem hocam otomatik oturum açmayı nasıl yaptın?

nasri' Alıntı:
bir sorum olacaktı. 4 tane akıllı tahtama usb 3.0 flash ile kopyalama yaparken 22mb ile atıyor diğer tahtalarda 130mb. acaba bu 4 tahtanın harddiski normal 250gb sata olabilirmi? hafta sonu cpu-z programıyla kontrol edecem. ssd mizi ne yapmışlar :)

o 4 tahta amd diğerleri intel olabilir. geçen yıl. sağ tahtaların amd sol tahtaların intel işlemcili olduğunu farketmiştik (yada tam tersi :) )
işlemci farklı ise usb3.0 driverları da farklı olabilir tam destek için o 4 tahtanın usb3.0 driverlarını güncellemelisiniz.

ademola' Alıntı:
raco38' Alıntı:
ademola' Alıntı:
administrator etkin durumda kendi belirlediğim şifre arşivin içinde var. ebaadmin vs değiştirilmedi sizde değiştirmeyin. administrator ü kullanın...
Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi kaldırıldı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi.

Adem hocam otomatik oturum açmayı nasıl yaptın?

http://8.enpedi.com/2012/11/windows-8-p ... arola.html

Hocam ben buradakini aynen uyguladım ancak windows 10 un bir özelliği. En son hangi kullanıcı ile oturumu kapatırsanız. Tekrar açılışta o kullanıcı ile oturum açmaya çalışıyor. Ben bu özelliği kapatarak hangi kullanıcı ile oturumu kapatırsan kapat açılışta direk bir kullanıcı ile oturum açmasını istiyorum ama bir türlü yapamadım. Bu konuda bir fikriniz var mı acaba?

Faz2 akıllı tahtalarımız var. Dün birtanesi çöktü. Fatih Projesi kursu verdiler bu tahtayı 4 gün kullandılar en son dün mavi ekran hatası verdi.
Kendini kapatıp açtı birkaçkez onarmaya çalıştı. C sürücüsününe ulaşılamıyor enson durumda. Acronis ile imaj yüklemeye çalıştım yazdırma hatası veriyor.
Çalışan bir tahtadan tüm sürücülerin imajını aldım 27gb onu acronisle yüklemeye çalıştım yine aynı hata.
Normal Windows 10 yükleyeyim dedim yine mavi ekran hatası.
Denemediğim bir tek disk klonlama kaldı. 240gb ssd 32 gb lık flasha klonlanır mı?

Başka bir çözüm yolu bilen var mı?

nasri' Alıntı:
Faz2 akıllı tahtalarımız var. Dün birtanesi çöktü. Fatih Projesi kursu verdiler bu tahtayı 4 gün kullandılar en son dün mavi ekran hatası verdi.
Kendini kapatıp açtı birkaçkez onarmaya çalıştı. C sürücüsününe ulaşılamıyor enson durumda. Acronis ile imaj yüklemeye çalıştım yazdırma hatası veriyor.
Çalışan bir tahtadan tüm sürücülerin imajını aldım 27gb onu acronisle yüklemeye çalıştım yine aynı hata.
Normal Windows 10 yükleyeyim dedim yine mavi ekran hatası.
Denemediğim bir tek disk klonlama kaldı. 240gb ssd 32 gb lık flasha klonlanır mı?

Başka bir çözüm yolu bilen var mı?

normal windows bile kurulmuyorsa donanımsal bir arıza var hocam servis çağırın.

Adem hocam bu akıllı kilit programında Win 10 çoklu masaüstüyle yaşanan probleme bir çözüm biliyormusunuz, öğrenciler sol alttan yukarı çekerek yeni masaüstü oluşturla programlara girebiliyorlar

Adem hocam öncelikle paylaşımların için teşekkürler. Ben de bu imajı kullanarak Temmuz 29 dan önce Win 10 a geçmeyi düşünüyorum. Faz 2 E.T. lerimiz var.

Sorunum şu ki tüm dosyalarınızı indirdim. Multiboot USB programıyla başlat dediğimde resimdeki gibi bir hata alıyorum :|
USB yi formatlayıp tekrar denedim yine aynı hata devam ediyor. Qemu ile test ettiğimde menü görünmüyor, bootmgr eksik hatası alıyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    14.5 KB · Görüntüleme: 454
Y4KUP' Alıntı:
Adem hocam öncelikle paylaşımların için teşekkürler. Ben de bu imajı kullanarak Temmuz 29 dan önce Win 10 a geçmeyi düşünüyorum. Faz 2 E.T. lerimiz var.

Sorunum şu ki tüm dosyalarınızı indirdim. Multiboot USB programıyla başlat dediğimde resimdeki gibi bir hata alıyorum :|
USB yi formatlayıp tekrar denedim yine aynı hata devam ediyor. Qemu ile test ettiğimde menü görünmüyor, bootmgr eksik hatası alıyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Hocam windows 10 yükseltme için imaj yüklemeye çalışmayın.Onun yerine windows 10 isoyu masaüstüne kopyalayıp setup ile çalıştırın.yarım saat içinde yükseltme işlemi biter.Böylece lisans sorununuzda olmaz.Zaten seneye yeni imajlarda çıkacaktır.Ozaman bu yeni imajları kurarsınız.

orhanak' Alıntı:
Hocam windows 10 yükseltme için imaj yüklemeye çalışmayın.Onun yerine windows 10 isoyu masaüstüne kopyalayıp setup ile çalıştırın.yarım saat içinde yükseltme işlemi biter.Böylece lisans sorununuzda olmaz.Zaten seneye yeni imajlarda çıkacaktır.Ozaman bu yeni imajları kurarsınız.
Sağolun hocam cevap için. Ama bana bu multiboot olayı her zaman lazım. Ve 30 tahtaya sizin önerdiğiniz şekilde daha uzun sürer bu daha pratik olacaktır.

Y4KUP' Alıntı:

baska usb disk de aynı işlemi dener misiniz ?
elle biçimlendirdiğinizde mb_usb programında biçimlendirme seçneğini kaldırın. o şekil deneyin yine olmazsa kullandıgınız usb nin boot sektöründe sorun vardır. bad sektör olabilir hdd ise

ademola' Alıntı:
Y4KUP' Alıntı:

baska usb disk de aynı işlemi dener misiniz ?
elle biçimlendirdiğinizde mb_usb programında biçimlendirme seçneğini kaldırın. o şekil deneyin yine olmazsa kullandıgınız usb nin boot sektöründe sorun vardır. bad sektör olabilir hdd ise

Teşekkürler hocam, Flash'ı kendim biçimlendirip programda biçimlendirme seçeneğini kaldırıp yapınca oldu.

hocam sanırım deep freeze kaynaklı ama
bilgisayar kapata tıklayınca kapanmıyor tekrar başlıyor
siz bir koruma programı kullandınız mı yada kullandıysanız hangisini kullandınız?

eemree' Alıntı:
hocam sanırım deep freeze kaynaklı ama
bilgisayar kapata tıklayınca kapanmıyor tekrar başlıyor
siz bir koruma programı kullandınız mı yada kullandıysanız hangisini kullandınız?

Hocam ben kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlar benzer programlar yaşadılar. son versiyonlarında bu sorun yokmuş sanırım v8. o tarz programların faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum. elektrik kesintilerinde açılmaz hale geliyor bilgisayarlar.

adem hocam, tahtalarımız faz2. imajı kurdum da, üstüne kendim program ekleme yapcam sonra kendi imajımı alıp diğerlerine atıcam. Sorunum şu ki, çözünürlük te ufak da olsa bi bulanıklık var, bunu yaşadınız mı, ya da çözümü var mı, ekran kartını güncelleyim dedim ama o da güncel. Win8.1 deki D de yüklü olan vga sürücüleri denedim onlarda sistem uygun değil hatası verdi.

Geri