E-sınav uygulama izleme sorumlusu

Kodla Büyü
Pazar günü için e-sınav saatlerini açmıştım. Bu yıl 3 görevim var. Neden görev çıkmadı diye düşünüyordum. LGS yüzünden 6 Haziran’daki oturumlar ertelenmiş diye okudum Twitter’da.

Verilen e-sınav görevini onaylamadığımız zaman durum ne oluyor. Bilgi verebilecek var mı? Puan ve ceza durumları

Verilen e-sınav görevini onaylamadığımız zaman durum ne oluyor. Bilgi verebilecek var mı? Puan ve ceza durumları
E-sınav veya bir başka sınav onaylamadığınızda hiçbir şey olmaz. Yansıtılan puan silinir. Ceza durumu oluşmaz yani. Onaylayıp gitmediğiniz durumda bir yıl cezalı duruma düşersiniz.

Onaylamadığım sınav, Sınav görevlerim başlığı altında listelenmis ve sonunda durumu reddedidildi yazıyor. Yansıtılan puan da silinmiş.
Teşekkür ederim arkadaşlar..

sınıf öğretmeniyim 180 saatlik bilgisayar formatörlüğü kursunu bitirdim. e-sınavlarda salon başkanı ya da yönetici olabilir miyim . İl Mem'e dilekçe ile başvuru yapmayı planlıyorum. Bilgisi olan arkadaş yol gösterebilir mi?

sınıf öğretmeniyim 180 saatlik bilgisayar formatörlüğü kursunu bitirdim. e-sınavlarda salon başkanı ya da yönetici olabilir miyim . İl Mem'e dilekçe ile başvuru yapmayı planlıyorum. Bilgisi olan arkadaş yol gösterebilir mi?
Olamazsınız, mezun olduğunuz üniversite bölümüne bakıyorlar sonradan aldığınız sertifikalara değil.

2 senedir görev istemiyorum değişti ise bilmem ama burada salon başkanı olmak için öğretmen olmak yeterli. Ben bilişimciyim, uygulayıcı kursuna katılmadım bilerek, normal görev istedim salon başkanı da oldum gözetmende. Gözetmenken salon başkanım ingilizceci, coğrafyacı vs oldu. Puanı düşük olanı başkan yapıyorlardı ki puanlar birbire eşit gitsin diye.

Son düzenleme:
Olamazsınız, mezun olduğunuz üniversite bölümüne bakıyorlar sonradan aldığınız sertifikalara değil.
pardon sabah sabah tam okumamışım, başkan yada gözetmen olmak için öğretmen olmak yeterli, uygulama-izleme sorumlusu olmak için, mezun olduğunuz bölüm önemli.

Uygulama izleme sorumlusu olmak için öğretmen olup ilgili kursu almak yeterli (2019 sonundan itibaren)

Son düzenleme:
bizim ilde öğretmen dışında da uygulama izleme sorumlusu yapıldı...

Üstte arkadaş öğretmenlerin branşına göre olabiliyor diye yazmıştı ona istinaden yazmıştım

MEB’te görevli memurların uygulama izleme sorumlusu olabilmeleri için mezun olunan bölüm kısıtlaması var

• Beğen
Tepkiler: mse
Üstte arkadaş öğretmenlerin branşına göre olabiliyor diye yazmıştı ona istinaden yazmıştım

MEB’te görevli memurların uygulama izleme sorumlusu olabilmeleri için mezun olunan bölüm kısıtlaması var
ihtiyaç varsa bt rehberliği belgesi olanları da uygulama izleme sorumlusu kapsamına alabilir bakanlık. ama benim gördüğüm ihtiyaç şimdilik yok gibi, bizim ilde 2 tane e-sınav salonu var, 2. salonda sınav hiç yapmadım, açık olduğunu bile görmedim.

ihtiyaç varsa bt rehberliği belgesi olanları da uygulama izleme sorumlusu kapsamına alabilir bakanlık. ama benim gördüğüm ihtiyaç şimdilik yok gibi, bizim ilde 2 tane e-sınav salonu var, 2. salonda sınav hiç yapmadım, açık olduğunu bile görmedim.

Üstte de yazdığım üzere:
Öğretmenler için 2019 sonundan itibaren kısıtlama yok
Bütün alanların öğretmenleri kursuna katılıp, geçerse uygulama ve izleme sorumlusu olabiliyor

Bizim ilde son açılan kursta branş kısıtlaması yapıldı. Sadece bilgisayar öğretmenleri, elektronik öğretmenleri vb. katılabildi uygulama-izleme kursuna. Ama kurstaki görevli genele yayılacağını söylüyordu.

Bizim ilde son açılan kursta branş kısıtlaması yapıldı. Sadece bilgisayar öğretmenleri, elektronik öğretmenleri vb. katılabildi uygulama-izleme kursuna. Ama kurstaki görevli genele yayılacağını söylüyordu.

2019 sonu veya 2020 başında daha önceden uygulama izleme sorumlusu olanlara verilen yeni kursta mı?

O değilde mtsk uygulama kursunda araç içi için olan kurs; uzman çavuş, meb de aşçı, polis, hemşire herkes vardı. Uygulama yeni mi?

O değilde mtsk uygulama kursunda araç içi için olan kurs; uzman çavuş, meb de aşçı, polis, hemşire herkes vardı. Uygulama yeni mi?
Belki usta öğreticilik kursudur o dediğin hocam... Ona herkes başvurup emekli olunca sürücü kursunda çalışıyor

Şuan o kurstayım. Kesinlikle mtsk uygulama sınavı uygulayıcı kursu.Bende inanamadım ama öğretmen o kadar az ki.

Siz yanlış kurstasınız sanki
O direksiyon sınavında görevli olmak için değildir
Arkadaşın üstte yazdığı gibi usta öğretici olmak için. Yani araç sürmeyi öğretmek için olmasın sakın

Siz yanlış kurstasınız sanki
O direksiyon sınavında görevli olmak için değildir
Arkadaşın üstte yazdığı gibi usta öğretici olmak için. Yani araç sürmeyi öğretmek için olmasın sakın
Detaylıca soracağım sonradan dahil oldum. Eğer öyleyse bende bırakırım.

e sınav da uygulama izleme sorumlusunun görev ve sorumluluklarını belirten yönetmelik vb bir döküman , bir resmi belge var mı bildiğiniz?

e sınav da uygulama izleme sorumlusunun görev ve sorumluluklarını belirten yönetmelik vb bir döküman , bir resmi belge var mı bildiğiniz?

https://odsgm.meb.gov.tr/meb_iys_do..._merkezi_sistem_sinav_yonergesi_27_6_2016.pdf

MEB Merkezi Sistem Sınav Yönergesi

Madde 19, e) fıkrası

9D37579F-5754-45F1-B6F7-AD9B6DC02B07.png

2 senedir görev istemiyorum değişti ise bilmem ama burada salon başkanı olmak için öğretmen olmak yeterli. Ben bilişimciyim, uygulayıcı kursuna katılmadım bilerek, normal görev istedim salon başkanı da oldum gözetmende. Gözetmenken salon başkanım ingilizceci, coğrafyacı vs oldu. Puanı düşük olanı başkan yapıyorlardı ki puanlar birbire eşit gitsin diye.
teşekkür ederim hocam dilekçemi hazırladım hafta içi il meme müracaat edeceğim. sonucu buradan paylaşırım

Uygulama izleme sorumlusu kursu açılması için dilekçe yazacak diye anladım ben

Geri