E-sınavda kullanılan joker aday tespit tutanağı kaldırıldı mı?

Kodla Büyü

hpekedis

Site Gezgini
İyi çalışmalar.

E-sınavda 2024 itibariyle "joker aday tespit tutanağı" nın kaldırıldığı söyleniyor. Bu durumda yüz tanıma oranı %60 ın altında olan bir aday için nasıl yol izleniyor?

çok oldu hocam kaldıralı. KVKK sebepli kaldrıdılar. geçemeyen adayları tutanak kısmına yazıyorsunuz. Eğer o kişi olduğuna kanaat getirdi iseniz adayın kendisi olduğu görüldü falan diye yazarsanız sınav tutanağına. Joker olarak şüpheniz varsa joker tutanağı doldurtup kolluk kuvvetine çağırıyprsunuz.

joker aday tespit tutanağı kaldırılmadı, joker aday soruları kaldırıldı. eğer ki yüz tanıma oranı düşük, baktınız o kişi olduğuna kanaat getirdiniz, sınava alıyorsunuz.
yüz tanıma oranı düşük, siz de baktınız emin oldunuz veya olamadınız ama soru işareti var. aday sınavını tamamlıyor, salondan çıkartmıyorsunuz. sonrasında "joker aday olarak" işaretleme yapıyorsunuz ve tutanağınızı tutup, polise teslim ediyorsunuz.

böylece eğer sizden kaynaklı yanlış teşhis varsa aday sınavını tamamladığı için hak kaybına uğramamış oluyor. zaten karakolda büyük ihtimalle itiraf ediliyor veya polisler daha doğru teşhis ediyorlar.

joker aday tespit tutanağı kaldırılmadı, joker aday soruları kaldırıldı. eğer ki yüz tanıma oranı düşük, baktınız o kişi olduğuna kanaat getirdiniz, sınava alıyorsunuz.
yüz tanıma oranı düşük, siz de baktınız emin oldunuz veya olamadınız ama soru işareti var. aday sınavını tamamlıyor, salondan çıkartmıyorsunuz. sonrasında "joker aday olarak" işaretleme yapıyorsunuz ve tutanağınızı tutup, polise teslim ediyorsunuz.

böylece eğer sizden kaynaklı yanlış teşhis varsa aday sınavını tamamladığı için hak kaybına uğramamış oluyor. zaten karakolda büyük ihtimalle itiraf ediliyor veya polisler daha doğru teşhis ediyorlar.
Joker aday tespit tutanağı nereden ulaşılıyor acaba?

Adayı , joker aday olarak işaretledikten sonra nasıl hak kaybına uğramıyor hocam?

Muhtemel joker aday için sorular kaldırıldı. Joker aday için de özel bir tutanak yok benim bildiğim tutanak yazan yere joker aday ile ilgili durumu yazarsınız

Muhtemel joker aday için sorular kaldırıldı. Joker aday için de özel bir tutanak yok benim bildiğim tutanak yazan yere joker aday ile ilgili durumu yazarsınız
Joker aday tespit tutanağı var hocam. Bir nüshası da emniyet personeline veriliyor bildiğim kadarıyla.

Adayı , joker aday olarak işaretledikten sonra nasıl hak kaybına uğramıyor hocam?
Hocam eğer ki siz şüphelendiniz ve joker aday olarak işaretleme yaptınız ama polis sorgusunda ve karakolda o kişi kendisi olduğunu kanıtladı (küçük bir ihtimal ama olabilir sonuçta biz polis değiliz kimlik tespiti konusunda) o zaman bilmiyorum ama bence girdiği sınav kabul olur diye düşünüyorum.

Joker aday tespit formu kaldırıldı diye biliyorum, son sınavda çekmecelerde yoktu, konuyu bu sebeple açmıştım. Joker şüphesi varsa sınavı tamamlatıp, elektronik ortamda tutanak tutup çıktısını alıp bir örneğini emniyet mensuplarına, şahısla beraber teslim ediyoruz diye anladım.

Kaldırılan joker aday bilgileri/soruları:

IMG_6241.jpeg

Geri