E-Sınav Joker Aday Ek Bilgi Soruları

Kodla Büyü

sepulturgay

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba.

Her e- sınavda yüz tanımada yüzde 60 altında kalan en az 1 adayım mutlaka oluyor. Sizlerin de oluyordur.
Ben normalde sınav başlamadan soruları sorar komisyonla cevaba göre bir fikir birliğine varıp sınava devam ederdim.
Çünkü aldığımız seminerde biz aynen böyle yapmamız gerektiği söylendi, ben de ona göre uygulama yapıyordum

Dün girdiğim sınavda e-sınav şube müdürü gelmişti, soruları sınavdan önce sormamam gerektiğini, mümkünse tüm adaylar çıktıktan sonra şüpheli adaylar ve komisyonla bu işi yapmamı istedi.

Sizin uygulamanızı nasıl yapıyorsunuz?

Biz o adayın sınavı bitince gerekli işlemleri yapıyoruz hocam. Bize de seminerde öyle yapın demişlerdi.

her sınavda 60'ın altında kalan olması normal değil. Biraz acele ediyorsunuz sanırım. Ayrıca fotoğrafı değiştirme imkanı da var tanımayanlarda.
Joker soruları da sınav bittikten sonra sorulması gerekiyor.

Bizde il koordinatörü sınav esnasında joker aday sorularını sorun, sınav başlamadan önce veya sınav sonunda yapmanız gereken işlemler var o yoğunlukta problem olur demişti. Adayları sınava başlamadan 15 dakika önce salona alıyoruz. Bence erken gelen adaylara sınav başlamadan önce işlem yapılabilir. Birkaç kişi 60'ın altında görünüyorsa her birini sınavda yerinden kaldırıp soruları sormakta problem. Geçen whatsapp grubunda arkadaşlar kursların sınav belgesine fotoğraf yüklerken yaptıkları küçültme işlemi yüzünden veya bazı aday fotoğraflarının eski olması,adayların saç sakal durumları yüzünden yüz tanımanın eşleşme yapamaması nedeniyle sürekli tutanak tutmak zorunda kalmaktan dert yanıyorlardı.

her sınavda 60'ın altında kalan olması normal değil. Biraz acele ediyorsunuz sanırım. Ayrıca fotoğrafı değiştirme imkanı da var tanımayanlarda.
Joker soruları da sınav bittikten sonra sorulması gerekiyor.
Hocam zaten (sıraya oturmasından 4-5 dakika sonrasında hala yüzde 60 altı ise) önce yüz tanımayı resetleme, sonra kurs fotoğrafından fotoğraf karşılaştırma yapıyorum. Bu ikisinde sonuç alamazsam ek soruya başvuruyorum. Yani acele ettiğimi de düşünmüyorum her aday için 7-8 dakikadan fazla bekliyorum.

Aday yüz tanımadan geçemedi ise;

1-sınava alınır

2- sınav sonunda öğretmen bilgisayarına geldiğinde önce kimliği alınır. Sınav sonuç formu imzalatılır.

3-Joker soruları bir kağıda yazılır ve adayın cevaplaması istenir(Aday bu cevaplamayı kenarda yapabilir)

4-Kesin joker düşüncesi var ise aday polise verilir.

5-Sınav iptal seçeneğinden joker aday seçeneği işaretlenir.

Bu joker aday mevzusu çok öğretmenin başını ağrıttı hala tam çözüm bulunamadı

Joker aday sorularını sinav sırasında bir kağıda yazıyorum, yeri geliyor bazen 3 aday oluyor, cevaplarida baska kagida yazıyorum. Sinav sırasında tutanağa yazacagim metni yazıyorum kopyalayıp hafizaya alıyorum, Kaydetmeden çıkıyorum. Sinavini bitiren adayların sorularını ve cevapları baskan veya gözetmene veriyorum adaylara uygulamalarını istiyorum. Sınav bitiminde genelde joker çıkmıyorlar, yapıştır yapıp tutanağı yazdiriyorum.

sınav sonunda yaptırılmasının nedeni eğer joker değilse ve siz joker diye sınavını tamamlatmazsanız hak kaybı oluşur sizin başınız ağrır.

Peki şunu sorayım öyleyse: son aday sınavını bitirdikten sonra sınav raporu otomatik çıkıyor. Sınavdan sonra joker adayla ilgili durumu (var veya yok her iki durumda da aday yüzde 60 altı ise yazılması zorunlu zaten ) sınav tutanağına eklemek istersek yeniden bilgi girip çıktı alabiliyor muyuz? Deneyen var mı bu durumu?

Peki şunu sorayım öyleyse: son aday sınavını bitirdikten sonra sınav raporu otomatik çıkıyor. Sınavdan sonra joker adayla ilgili durumu (var veya yok her iki durumda da aday yüzde 60 altı ise yazılması zorunlu zaten ) sınav tutanağına eklemek istersek yeniden bilgi girip çıktı alabiliyor muyuz? Deneyen var mı bu durumu?
'Çıkış'a tıklamadığınız sürece tutanağı tekrar düzenleyip çıktı alabiliyorsunuz hocam.

Yüz tanıma bilgilerini sıfırlayarak ya da aday fotoğrafını kurs bilgilerinden getirerek gözlük, dik oturuş, ekranı ortalama gibi durumlar için yardımcı oluyorum.
Eşleşme olmasa bile sınava alıyorum.
Sınav esnasında bina sorumlusu ve polislere(Kimliğini tekrar kontrol edin, sizde bi bakın, benzemiyorsa üzerinde başka kimlik var mı diye bakın diyerek) bilgi verip sınavını bitirdiğinde gözetmen ile polislere teslim ediyorum. Sınav bitinceye kadar polisler ile bekliyor.
Sınavdan sonra salona alıp önce kameraya bakıp sonrasında boş kağıda TC Kimlik No ve ad soyad yazdırarak Joker Aday sorularını yöneltiyor ve hem soruları hem de cevapları kendisinin yazmasını sağlıyorum. Altına "Yukarıda bulunan bilgiler şahsıma aittir" ibaresiyle imza attırıyorum.
Kağıdın arka kısmına TUTANAKTIR başlığıyla olayı özetleyip ben, başkan ve gözetmen ile imzalayarak diğer belgelerle zarfa koyuyorum.
Henüz olmadı ama kesin joker düşüncesi olursa sistemden Joker Aday işaretlenip adayın bina sorumlusunca fotoğrafları çekildikten sonra giriş belgesi ve kimlik fotokopisi ile matbu tutanak doldurulup aday polise verilmeli.

Son düzenleme:
Geri