e okuldan çıktı alma sorunu

Kodla Büyü

seldabal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba
e okulda raporlama yaparken dijital imza ile ilgili bir hata veriyor, çıktı alınca da yazıları büyütüyor ve kağıdın yarısına yerleştiriyor. yazıcı başka programlardan çıktı alıyor. ne yapabilirim ?

çıldırıcam
şimdide yazdıra tıklıyorum ekran raporları gelyor, ancak herhangi birini seçtiğimde rapor açılmaya başlıyor ama sonra pencere kapanıyor

mebbiste de aynı sorun var, windowsu güncelledim, javayı güncelledim ama çözemiyorum

hocam sistem geri yüklemeyi düşündün mü?combofix ile taramayı yapın kesinlikle vişrüsten kaynaklanıyordur.

Ekli dosyalar

• ComboFix.rar
    4.1 MB · Görüntüleme: 171
hocam aynı sorunla gecen gun bir pc de karşılaştım makına yeni ie9 son surum yuklu jawayı kaldırdım olmadı 64 bir jawa yukledım oda olmadı. en sonunda yazdır dan sonra xps kaydetme var onu sectım masaüstüne kaydettim ve cıktı alınca doğru çıkardı. sorunu çözemedim ama geçici çözüm olarak yazdır dediğinde yazıcı yerine bu xps kayıtı seç kaydet oyle yazdır oluyor. Not: çözersen haber ver bende gideyim yapayım.

rapor açılıyor artık ama çıktı alırken hala aynı saçmalık
yazılar sanki a3e göre büyütülüyor normal çıktılarda sorun yok

bu nasıl şey anlamadım başka yazıcı takınca çözüldü. eski yazıcı herşeyi normal çıkartıyor e okul raporlarını çıkartamıyor :eek:

hp 1050 a
ne yetkili servisi nede özel servisi çare bulamıyor :verymad:
yazıcıyı başka bilgisayara tanıttım yine aynı sorun

tam türk işi pratik bi çözüm buldum arkadaşlar
önce pdf olarak export edip sonra çıktı alıyoruz :D

hocam bizimde hp marka yazıcımız var. aynı sorunu bizde yaşıyoruz. bu soruna pdf olarak çözüm bulmanın dışında ne yapabiliriz.

Hocam şimdide bizim hp 2060 aynı hatayı veriyor çözümü bilenler lütfen yardımcı olsunlar..yazıcı herşeyi yarım çıkarıyor e okuldan..

Bizde de Panasonic vardı eskiden. e-okul'dan yatay gönderilen belgeleri yazdırmaz uyuz ederdi insanı. Bozuldu da kurtulduk.

yazıcının xps yazdırmasıyla ilgili sorun var.. sürücü güncellemesi yaptır..

Hocam ben Türkçe öğretmeniyim ve tam anlamıyla vakıf değilim yazıcının sürücüsünü mü yoksa anakartın sürücüsünü mü güncellemem gerek..yazıcı markası hp 2060

seldabal' Alıntı:
tam türk işi pratik bi çözüm buldum arkadaşlar
önce pdf olarak export edip sonra çıktı alıyoruz :D

hocam ben çok uğraştım servisler bile bir çare bulamadı, bu yöntemi denediniz mi

Geri