E-okul'da Dersimizin Yazılı Notu Girişi Yok

Kodla Büyü
ahmetarif21' Alıntı:
forumcu86' Alıntı:
sınav kalktı saçmalığına bir son verin artık :x belli ki bir hata var ve düzeltilir.

niye saçma olsun ki, sınavın kalkması kötü mü olur.
notu olmayan dersin geleceği olmaz, ne öğrenci takar o dersi ne veli, ne idare ne de meb.

eğer e okulda not giremiyorsanız arayın ilgili yerleri şikayet edin, kendi kendinize evham yapıp ortalığı bulandırmayın.

seyma' Alıntı:
eşim matematik öğretmnei onunkine baktım onda da sınav notu girilmiyor, pasif görünüyo bence yine e-okulda bi çalışma yapılıyo, o kadar kolay mı canım bi anda hadi sınav kalktı demek.. gerçi yaz boz gibi olmuş herşey ama olsun yine de umutsuz değilim :)
:idea:

ahmetarif21' Alıntı:
belki resim müzik dersi gibi sınav kalkmıştır...
İlk dönem Müzik ve Görsel Sanatlar dersleri öğretmenleri sınav puanları girebiliyorlardı. 8)

Şu an itibariyle idari şifreyle tek tek tüm dersleri denedim, sadece bizim derste notlar yok. Hatta ders notu böllümünde sınavlar hiç gözükmüyor. Umarım sistemsel bişeydir :oops:

Ben de baktım durum aynı arkadaşlar sınav tarihi kısmında sınav ve proje görünüyor ancak not girişinde sadece proje ve etkinlik görünüyor :( yok mu bir yerlere danışıp sonuç alan? bu nasıl iştir teknik bir düzenleme mi yoksa çaktırmadan sınav kısmını mı kaldırdılar?

Şu an hem kendi şifremle hem idare şifresiyle denedim maalesef sadece bizim derse sınav notu girilmiyor. adamların dertleri ney anlamadık arkadaş bi öğretmenlik yaptırmadılar bee. :x Tam her şeyi oturtturuyoruz veliler gelip tebrik ediyor, öğrenciler aktif yeni şeyler üretiyor derken tak birilerinin zoruna gidiyor bu durum. Bırakın arkadaş şu işi Allah aşkına ya programlamayı da kod yazmayı da biz öğretiriz. Yeminlen 3.5 senede şu ders için kaç farklı durumla karşılaştım ya. Tam önümüzü görecekken tak birileri yine kaşıyorlar yarayı. Şunu anladım ki arkadaşlar adamların derdi bizi teknik eleman olarak kullanmak afedersiniz ama dersimiz adamların umrunda değil. :verymad:

Az önce il milli eğitim müdürlüğünden e-okul yetkilisi ile görüştüm onların da haberi yok gibi bana pazartesi bir bakın dedi belki bir düzenleme yapıyorlardır dedi:(

Ekli dosyalar

• değerlendirme.JPG
    değerlendirme.JPG
    37.5 KB · Görüntüleme: 487
fateless38' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
belki bununla ilgili düzenleme yapılıyordur ?? İsteyenler yazılı yapmadan performans, ürün değerlendirebilsin diye?

http://www.bte.org.tr/belge/bilgilendir ... ndirme.pdf
bu kadar düşünceli olmadıkları bu zamana kadar ki icraatlarından belli değil mi sayın hocam :(

:D Doğru söze ne denir.

Fakat bu çalışma tüm belgeleriyle ve ekleriyle birlikte dikkate alınacağına ilişkin ümidimiz olan yetkililere sunuldu.

esenordelarthe' Alıntı:
:D Doğru söze ne denir.

Fakat bu çalışma tüm belgeleriyle ve ekleriyle birlikte dikkate alınacağına ilişkin ümidimiz olan yetkililere sunuldu.
Sayın hocam bu yetkililerden herhangi biriyle temas ya da iletişim halindeyseniz lütfen bir arayıp sorsanız bizde böylece ne olduğunu anlasak

CodeDitoR' Alıntı:
temel eğitim genel müdürlüğüne sormak lazım e-okulda kafalarına göre değiştirmezler bence

Evet temel eğitim genel müdürlüğünün yetkisinde bir konu ama genelde mebde kimse sorumluluk almak istemediği, değil inisiyatif kullanmak yetki sahibi olduğu konularda dahi karar almakta kaçındığı yukarıdan haber beklendiği dikkate alındığında TTKBden TE top atılıp dururdu ilgisiz bir cevapla da geçiştirilirdi.

onun için önce mebin danışma kurulu olan TTKBye yani programı onaylayanlara işi bilenlere başvuru yapmak gerekli ki (ki onlarda önce te attılar tabii ki :)) evet yapılabilir diye görüş bildirsinler, ardından te gitmek gerekli...

esenordelarthe' Alıntı:
CodeDitoR' Alıntı:
temel eğitim genel müdürlüğüne sormak lazım e-okulda kafalarına göre değiştirmezler bence

Evet temel eğitim genel müdürlüğünün yetkisinde bir konu ama genelde mebde kimse sorumluluk almak istemediği, değil inisiyatif kullanmak yetki sahibi olduğu konularda dahi karar almakta kaçındığı yukarıdan haber beklendiği dikkate alındığında TTKBden TE top atılıp dururdu ilgisiz bir cevapla da geçiştirilirdi.

onun için önce mebin danışma kurulu olan TTKBye yani programı onaylayanlara işi bilenlere başvuru yapmak gerekli ki (ki onlarda önce te attılar tabii ki :)) evet yapılabilir diye görüş bildirsinler, ardından te gitmek gerekli...
tüm bu dediklerinizi mevzuata uygun şekilde yazışmalarla mı yapcaz arayıp sorsak olmaz mı?

sınav tarihini girecen sonra sınav tarihi geçtikten sonra puan verebilirsin.sınav yapmadan nasıl not verecen.usulsuz olur :mrgreen:

geçen donem 8 lerde bilişim teknolojileri secmeli dersi boyleydi sadece 2 tane ders içi etkinlik notu verebildim ama ders seçmeli sonuçta 5 ve 6 larda normal sınav notu verdik.

furkan35' Alıntı:
sınav tarihini girecen sonra sınav tarihi geçtikten sonra puan verebilirsin.sınav yapmadan nasıl not verecen.usulsuz olur :mrgreen:
değerli öğretmenim sınav tarihi girilmesine rağmen durum aynı. Lütfen daha önceki mesajları okumandan yorum yazmayınız.

#BilisimHerKademedeOlmali

togius' Alıntı:
furkan35' Alıntı:
değerli öğretmenim sınav tarihi girilmesine rağmen durum aynı. Lütfen daha önceki mesajları okumandan yorum yazmayınız.

#BilisimHerKademedeOlmali
:alkis:

arkadaş sınav zamanı geliyo varsa bi durum bizde sınav falan hazırlamayalım boşuna.

Arkadaşlar herhalde bu değişiklikle ilgili bir resmi yazı gelmesi lazım. Böyle birdenbire değiştiriyorlar, ne olduğunu anlayamıyoruz bile, bunun tebliğ edilmesi gerekir yanlış mı söylüyorum? Ben 1. sınavı 17/04/2015 tarihinde yapacağım. Biraz daha bekleyelim bakalım; bir yanlışlık varsa düzeltilecek ya da resmi yazısı gelecek.

Ben de acaba tarih girmedim diye olabilir mi diye tarih girdim ama yine aktif olmadı. Kaldı ki diğer branşlarda sınav tarihi girilmese bile tüm sınav not girişleri açık.var bir gariplik yine ama Allahtan Hayırlısı :cry:

Arkadaşlar hemen bir twitter etkinliği ile rahatsızlığımızi bildirelim.
Tavsiye hastagim:
#secmelibilisimehayir

Geçen hafta haber sitelerinde BTY dersinin tekrar seçmeli yapılacağına dair bir yazı çıktı. Hatta MEB sendikalara görüş yazısı yazmış diyordu haberde. Haberden birkaç gün sonra MEB açıklama yaparak haberi yalanladı. Sonrasında bir haber daha okudum; MEB bazı branş öğretmenlerini seminere alacakmış ve BTY dersi müfradatında bulunan bazı konular hakkında bilgilendirme yapacakmış. Sonrasında ise bu semineri verilen konular seminere katılan branş öğretmenlerinin müfradatında yer alacakmış. Buradan benim anladığım kadarıyla MEB bilişim teknolojileri derslerini tekrar yayından kaldırıyor. E-Okulda olan da bence bunun hazırlığı... Belki bu dönem yapmazlar. E-Okulu da birkaç güne düzeltirler ama dersler eninde sonunda kalkacak...

yalcinbayrakci' Alıntı:
Geçen hafta haber sitelerinde BTY dersinin tekrar seçmeli yapılacağına dair bir yazı çıktı. Hatta MEB sendikalara görüş yazısı yazmış diyordu haberde. Haberden birkaç gün sonra MEB açıklama yaparak haberi yalanladı. Sonrasında bir haber daha okudum; MEB bazı branş öğretmenlerini seminere alacakmış ve BTY dersi müfradatında bulunan bazı konular hakkında bilgilendirme yapacakmış. Sonrasında ise bu semineri verilen konular seminere katılan branş öğretmenlerinin müfradatında yer alacakmış. Buradan benim anladığım kadarıyla MEB bilişim teknolojileri derslerini tekrar yayından kaldırıyor. E-Okulda olan da bence bunun hazırlığı... Belki bu dönem yapmazlar. E-Okulu da birkaç güne düzeltirler ama dersler eninde sonunda kalkacak...

Aynı şeyleri ben de düşünüyorum. Bu kadar tesadüf üst üste gelmez. E-okul diğer bütün branşlarda sıkıntı yokken yalnız biz var. Çalışma falan olsa diğer branşlarda da bir şey olur. En azından bizim branşa ait bir durum olsa bilen biri çıkardı.

Madem herkes böyle olacağını düşünüyor da neden bi şeyler yapmıyoruz arkadaşlar kabus gibi hayattan bezdim bu branş yüzünden onlar bir şey yapınca mı harekete geçecez?derneğimiz harekete geçmeyi planlıyor mu? kimse gelecek kaygısı yaşamıyor mu? biz ne olacaz sıkıntısı yaşamıyor mu?bize verilen,ki gidişat onu da tekrar elimizden alacaklar gibi görünüyor, sizce sorunlarımızı çözdü mü? hala yarım yamalak bir dersimiz ve normumuz var:( bu kez bi şeyler isteyeceksek adam akıllı düzenlemeler yapmaları lazım

fateless38' Alıntı:
Madem herkes böyle olacağını düşünüyor da neden bi şeyler yapmıyoruz arkadaşlar kabus gibi hayattan bezdim bu branş yüzünden onlar bir şey yapınca mı harekete geçecez?derneğimiz harekete geçmeyi planlıyor mu? kimse gelecek kaygısı yaşamıyor mu? biz ne olacaz sıkıntısı yaşamıyor mu?
Artık kimse birşey yapmak istemiyor. Birçok arkadaş 20 saat civarı veya uzeri derse giriyor ve aynı zamanda da BTR. BTR olmasa ek ders problem. Ek ders sorun olmasa bile sanki BTR imiş gibi okuldaki bilgisayarla ilgili tüm sorunları gelip bilişim teknolojileri öğretmenine soruyorlar ve yardım istiyorlar. BTR olmasak bile bilgisayar ile ilgili işleri yapmak zorunda kalıyoruz yani... Ayrıca kitap yok, her öğretmen canı ne isterse onu anlatıyor. Ders müfredatında birlik beraberlik yok. Müfredat programı belli ama konuları işlerken meb engeli karşımıza çıkıyor. Birçok öğretmen artık diyor ki her okula rehber öğretmenler gibi kadro verilsin, dersler alınsın. Derse girmeyelim, okulda bilişim rehberi olalım. Hem BTR hem de BTY dersleri ağır geliyor. Aynı zamanda fatih projesi de başlıyor. O da ayrı bir yük... Birçok kişi bu şekilde düşündüğü için kimse birşey yapmak istemiyor...

Geri