e-okula resim ekleme

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
eokula resim eklerken 10 kb sınırı var biliyorsun. Resimleri microsoft office picture manager ile boyutlandırdığımda 28 kb kadar küçülüyor. İras programını kullandığımda ise resimin kalitesi çok bozuluyor. kalite bozulmadan nasıl 10 kb ta düşürebilirim resimin boyutunu?

PIXRESİZER diye bir program var hocam bunu kullanabilirsin ben bilgisayarımda kurulum dosyasını bulamadım yoksa ekleyecektim

basit tek programla çek, boyutunu o ayarlar ve arşivler
celikumit' Alıntı:
E-okula öğrenci kayıtları sırasında ihtiyaç duyduğum bi program. lazım oldu oturup yazdım ve sizlerle paylaşmak istedim. Program web kameranızdan çektiğiniz görüntünün içinden isdediğiniz kareyi çıkarak almanızı sağlıyor. yani photosop vb. programlarla yeniden düzenleye gerek kalmıyor.
buyrun arkadaşlar

softgephotoekran.gif

http://www.soft-ge.com/index.php/progra ... photo.html

idari-programlar-ders-dagitim-okul-zili-vs-f107/e-okul-fotograf-isleri-portre-fotof-cekim-programi-soft-ge-t13865.html

Hocam ben de batch image resizer var fotoğrafları toplu küçültüyor ve çözünürlüğü çok bozmuyor. Tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• iwebalbum.zip
    670.1 KB · Görüntüleme: 187
hocam pixresizer tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• PIXresizer.zip
    3.3 MB · Görüntüleme: 492
Müdür yardımcısının işi normalde ama bizlere yıkılıyor bu iş tabi birde şu var öğretmenler müdürün verdiği görevi yapmakla yükümlüdür...

rifatt' Alıntı:
Pardon ben bişey soracam. Bu e-okul a Foto ekleme işini biz mi yapmak zorundayız yoksa müdür yardımcılarının işi mi? biim okulda benden istiyorlar. 2000 kişilik okulda nerdeyse kimsenin fotosu yok. Okulunuzda si mi giriyorsunuz? Ne yapmalıyım :?

bizim okulda ben yapıyorum ama işim kolay oluyo..fotoğrafçı geliyo hepsini çekiyo, cdde veriyo resimleri bana bi tek küçültüp yüklemesi kalıyo :)

Geri