E-okul seçmeli not girişi

Kodla Büyü
Arkadaşlar ne yaptıysak olmuyor. Nerede hata yaptığımı bulamıyorum.
Toplamda 6 saat seçmeli seçildiği halde yine de aynı durumla karşılaşıyoruz.
yapabilirim bu konuda..

E- okul'da seçmeli dersle ilgili başka bir sorun var. Örneğin 5'lerde 70 öğrenci kuran seçmiş. 2 öğretmen atayıp 2 gruba ayırdık. Ancak e-okul'da bir öğretmen tanımlanabiliyor. Diğer öğretmen not veremeyecek. Alo 147'ye sorum. Onlar da bilemediler.

aynı sorun bizde de var. öğrencilere secmeli dersleri belirleyip kaydediyorum ama yine de aynı hatayı veriyor hiçbir dersin notu girilmiyor.çözümü yok mu

arkadaşlar 7ve 8 lerde proje tarihi girip sınav yapmasak da sınıftaki durumlarına (derse katılım vs) göre not versek.sorun olur mu.köy okulundayım.Elimde somut hiçbir ölçme değerlendirme puantajı olmadan yapmayı düşünüyorum.

jowood' Alıntı:
E- okul'da seçmeli dersle ilgili başka bir sorun var. Örneğin 5'lerde 70 öğrenci kuran seçmiş. 2 öğretmen atayıp 2 gruba ayırdık. Ancak e-okul'da bir öğretmen tanımlanabiliyor. Diğer öğretmen not veremeyecek. Alo 147'ye sorum. Onlar da bilemediler.

kolayı var hocam, öğretmenler notu verir, ama notları sisteme idare girer, bu kadar basit biz böyle yapacaz. bizde 2 değil bazı derslere 3-4 farklı öğretmen giriyor mecbur böyle olacak.

yadigartbaykal' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
5-6 larda ders seçmeli değil ama yine de yeşil renkli çıkıyor öğrenci isimleri ve not giremiyorum been :!:

buna çözüm bulan var mı ? !

bunun çözümü seçmeli dersler yanlış seçilmiş demektir, seçmeliler gerçekten 6 saat seçtiğinize emin olun her öğrenci için bazı derslerden yanlışlıkla 4 saat vermiş olabilirsiniz. bizde de aynı sorun vardı tek tek öğrencileri düzelttik bu şekilde.

bilisimci61' Alıntı:
jowood' Alıntı:

kolayı var hocam, öğretmenler notu verir, ama notları sisteme idare girer, bu kadar basit biz böyle yapacaz. bizde 2 değil bazı derslere 3-4 farklı öğretmen giriyor mecbur böyle olacak.

Bizde aynısını yapıcaz hocam 3-4 farklı öğretmen giriyor çocuklar rastgele yerleştirildi , atıyorum 5 a sınıfında 20 kişi matematiği seçmiş okulda 9 tane matematikçi rastgele norm durumuna göre dersleri verdik ben 5 tanesini 5 a ya atarsam hepsi tüm notları görebilecek mecbur idare girecek not fişleri hazırlayıp. Başka bir çözü üretemedik...

Hızlı ders notu girişinden seçmeli not girişi yapabiliyoruz ama kaydetmiyor. Normal ders notu girişinden kaydettik şuan sıkıntı yok.

İzmir'de seçmeli ders notu girişini hızlı ders notu girişiyle yapabiliyorlarmış.

Var mı İzmir'den bir arkadaş , konuya açıklık getirebilecek?

jowood' Alıntı:

Çoğu okul seçmeli dersle ilgili sorunun farkında değil. Biz de sizin yaptığınız gibi seçmeli dersleri belirledik. Mesela 5 lerde kuran dersini seçen öğrencileri gruplara ayırdık. E- okul bizim bu sistemimize uygun değil.

DotCom' Alıntı:
İzmir'de seçmeli ders notu girişini hızlı ders notu girişiyle yapabiliyorlarmış.

hangi derslerle ilgili hocam şeçmelilerde not girişinde sıkıntı yok gayet çalışıyor hızlı ders notu ile girebiliyorsun .Ama eokul seçmeli konusunda sınıfta kaldı orası kesin gruplama yapmaması büyük eksiklik dersi bir öğretmene atamak nedir arkadaş bir sınıfta 3 günde 6 farklı İngilizce dersine giden öğrenci var.7lerde daha karışık seviye gruplarıda var ayrıca .4 farklı İngilizce öğretmeni var.gerçi bir sınıf düzeyini bir öğretmene atadık artık onlar notları toplayıp girecek.benim gibi tek öğretmenlerde sıkıntı yok.

vedat' Alıntı:
DotCom' Alıntı:

hangi derslerle ilgili hocam şeçmelilerde not girişinde sıkıntı yok gayet çalışıyor hızlı ders notu ile girebiliyorsun .Ama eokul seçmeli konusunda sınıfta kaldı orası kesin gruplama yapmaması büyük eksiklik dersi bir öğretmene atamak nedir arkadaş bir sınıfta 3 günde 6 farklı İngilizce dersine giden öğrenci var.7lerde daha karışık seviye gruplarıda var ayrıca .4 farklı İngilizce öğretmeni var.gerçi bir sınıf düzeyini bir öğretmene atadık artık onlar notları toplayıp girecek.benim gibi tek öğretmenlerde sıkıntı yok.

örneğin 7. seçmeli ingilizce not girişini hızlı ders notu girişinden giremiyoruz. girsek bile kaydete bastığımızda notlar kayıt edilmiyor. diğer dersler için böyle bir durum yok.

7 ve 8 sınıf seçmeli bilişim derslerinde not girişlerini yaptım. e okulda sınav tarihlerini giriş yaptığımız zaman sınav tarihlerini kayıt ediyor. ama kayıt ettiğimiz sınav tarihlerini biz göremiyoruz ama sistem sınav tarihlerini kayıt ediyor. öğrenciler ve idari kayıt ettiğimiz sınav tarihlerini görebiliyor.bende öyle oluyor

Eğitim gün geçtikçe içinde çıkılmaz bir hal alıyor... not girip girmeyeceğimizi bile tam olarak bilemiyoruz artık...

seçmeli derslerde sınav tarihi yok tarih girilmeyecek çünkü notlar sınav olarak girilmeyecek sınıf içi etkinliklerine katılım puanı olarak verilecek.yazıda seçmeli derslerde 1 yazılı yapılacak yapılan yazılı notu ders içine katılım notu verilecek istenirse 5 adet ders içi katılım puanı verilebilecek deniyor.

ilginç bir nokta

7/A sınıfına hızlı ders notu girişi ile not girilebiliyorken

7/B sınıfına hızlı ders notu girişi ile not giremiyoruz. notları kaydettiğimizde notlar sanki hiç yazılmamış gibi ekran yenileniyor. herhangi bir hata vermiyor.

Tüm öğrencilerin 3 er adet 2 şer saatli seçmeli dersleri sisteme girilmiş durumda. :scared:

farklı tarayıcılardan denediniz dimi hocam.kaydet dediğinizde yan tarafta yeşil olmuyormu.Peki hızlı değilde not girişi bölümünden tek tek girsenizde mi kaydetmiyor.

Farklı tarayıcılardan denedik. Sonuç değişmedi.

Ders notu girişinde sorun yok 7a ve 7b ye not girilebiliyor

7a ya hızlı ders notu girişi yapılabilirken neden 7b ye yapılamaz?

Öğrenci ders tanımları öğretmene ataması vs hep tamamken. Anlaşılır değil

DotCom' Alıntı:
ilginç bir nokta

7/B sınıfına hızlı ders notu girişi ile not giremiyoruz. notları kaydettiğimizde notlar sanki hiç yazılmamış gibi ekran yenileniyor. herhangi bir hata vermiyor.

Tüm öğrencilerin 3 er adet 2 şer saatli seçmeli dersleri sisteme girilmiş durumda. :scared:

Aynı sorun bizde de var. B sınıflarına not girişi yapılmıyor. Çözüm bulamadık henüz. Beklemedeyiz.

ridvan_22' Alıntı:
DotCom' Alıntı:
ilginç bir nokta

Aynı sorun bizde de var. B sınıflarına not girişi yapılmıyor. Çözüm bulamadık henüz. Beklemedeyiz.

Aynen bizde aynı sorunla karşılaşıyoruz.

5ler 5A,B,C ve D şubelerinden oluşuyor. Bu 4 şubede de sene başında beri gelmeyen sürekli devamsız öğrencilerimiz var. Bu öğrenciler okula gelmedikleri için seçmeli ders vermedik ve sisteme girmedik. Bu yüzden, sınıfların ana derslerden herhangi birinin "hızlı ders notu girişi"ni yaparken devamsız öğrencilere seçmeli ders vermediğimiz için yeşil gözüküyor. 5A,B,C şubelerinin hızlı ders notunu girerken kaydediyor, fakat 5D sınıfının hiç not girmemiş gibi boş gösteriyor. Ayrıca bizde seçmeli spor 6 tane sınıf var. 4 tanesi seviye-1, birer tanesi de seviye-2 ve seviye-3. bir öğretmen bütün seviyelerin dersine de giriyor. Not girişini nasıl yapacaklar???

Her sevİye için ayrı ayrı dersi öğretmene tanımlayıp ayrı ayrı not girilmesi gerekiyor

Sürekli devamsız gibi bir durum yok bizde ama 7b şubesinde not giremiyoruz.

Devamsızlık mektubu gönderildiyi işaretlrsek değişir mi denemek lazım

Normal ders notu girişinden girilebiliyor ama çom uzun sürüyor

çözüm : her sınıfta her ders için ayrı seviyeler için ayrı öğretmen tanımlaması yapmak gerekiyor.

tüm seviyelere aynı öğretmeni atayamıyoruz maalesef.

ancak not girişi sırasında ders olarak hala sadece seçmeli ders yabancı dil şeklinde göründüğü için , grup seviyesi görünmediği için sağlıklı not girişi olamıyor maalesef.

öğrencilerin not girerken yeşil gözükmesinin sebebi öğrencilere seçmeli ders kredisinden az yada fazla ders tanımlanması. ben öğrencilere tek tek baktığımda bazılarında 2 ders bazılarında 4 ders tanımlanmıştı. Ders işlemleri- öğrenci seçmeli ders temizleme bölümünden öğrenci TC kimlik no ile kontrol edebilirsiniz. eğer eksik ve ya fazla varsa ders, orada seçmeli ders temizleme ile temizleyip en baştan tanımlayabilirsiniz. Ben bu şekilde biraz önce hallettim bu durumu.

Geri