e-okul Not Girişi Sürekli Devamsız Öğrenciler

Kodla Büyü

msingil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ekran görüntüsü 2023-01-16 231948.png

Arkadaşlar merhaba e-okula not girerken sürekli devamsız öğrencileri boş bırakmama rağmen her sene bu saçmalık oluyor. Nedenini bilen var mıdır? Notları Chrome ile giriyorum. Otomatik doldurma yapmış (boşluk eklemiş)olabilir diye tek tek kontrol edip delete tuşu ile siliyorum yine de kalıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 72832
Arkadaşlar merhaba e-okula not girerken sürekli devamsız öğrencileri boş bırakmama rağmen her sene bu saçmalık oluyor. Nedenini bilen var mıdır? Notları Chrome ile giriyorum. Otomatik doldurma yapmış (boşluk eklemiş)olabilir diye tek tek kontrol edip delete tuşu ile siliyorum yine de kalıyor.
Bugün müdür yardımcısı hem yazılı notlarına hem de ders etkinliklerine katılımlarına (G) yazılması gerektiğini söyledi.

Bugün müdür yardımcısı hem yazılı notlarına hem de ders etkinliklerine katılımlarına (G) yazılması gerektiğini söyledi.
Sürekli devamsız öğrencilere G yazılmaz. Yazılsa da idare onları sürekli devamsız göstermek için silmek zorunda kalacaktır. Sistem G leri silmeden sürekli devamsıza dönüştürmüyor maalesef. Belki idare sürekli devamsız öğrencileri daha kolay tespit etmek için de öyle yapılmasını istemiş olabilir.

Sürekli devamsız öğrencilere G yazılmaz. Yazılsa da idare onları sürekli devamsız göstermek için silmek zorunda kalacaktır. Sistem G leri silmeden sürekli devamsıza dönüştürmüyor maalesef. Belki idare sürekli devamsız öğrencileri daha kolay tespit etmek için de öyle yapılmasını istemiş olabilir.
İdare nasıl bir yol izliyor bilmiyorum, her karne dönemi gelince okula hiç gelmeyen öğrencilerin not hanelerine hep G yazmamızı istiyorlar. Sürekli devamsız öğrenciler belli. (Mantıken sınav ve proje bilgilerine G yazılır, Ders etkinliklerine katılım boş bırakılır diye düşünüyorum.)

Yıllardır boş bırakılır hocam eğer değişmedi ise bu sene de boş bırakmamız gerekir.

Bu kaynağı forumda buldum. 2 G maddesinde sebebi yazıyor.

Ama sorumun cevabını alamadım. :) Ben boş bırakıyorum not vermiş görünüyor. Benim yüzümden Şök'e kalıyor bu çocuklar. e-okul android uygulamasından denedim düzeldi ama bilgisayardan hala aynı hata devam ediyor.

Geri