E Okul için faydalı programcıklar 2 (Kitap Girişi)

Kodla Büyü

hasanuye

Üye
Artık Sosyal Faaliyetler / Okuduğu Kitaplar Bölümünü Excele Yazıyorsunuz. O da sizin için Onu E-Okula Aktarıyor.
Şu anda başardım. Yakında gönderiyorum.

Evet Hocam dosyayı hazırladım

Ama bu daha ilk kez denenen bir şey olduğğu için bazı problemler çıkacağını biliyorum dikkat edilmesi gereken çok yer var.

Öncelikle bu bir makro programı
(Benim yaptığım programı kendinize uyarlamanız için bazı ekran resimleri gönderiyorum. Ama olmazsa kendinizde bir makro yapabilirsiniz.)

Öncelikle kaydederken mouse hareketleri, kopyala yapıştır ve geçişler içinde klavye hareketlerini kullanıyor.Onun için RES1 de gösterilen 2 ve 3 numaralı yerlerde ilgili programların ve açık sayfalrın olması gerekiyor.
Excelde A1 hücresi seçili
İE de ise İlgili sayfa açık ve 1 nolu yerinde tıklanmış olması gerekiyor.

İnşallah yaparsınız.
Ben yaptım oldu.

Jetbit Programını özellikle gönderiyorum. Arkadaşlar kendi makrolarını yapabilirler sanırım.

evet açık olacak önce programı kurup kendi makronuzu oluşturmaya çalıştığınızda mantığı çözeceksiniz.

Arkadaşım çok güzel bir proğram. Çok işimize yaracayak bir şey.
Davranış notlarınıda bu şekilde girebiliririz.
Bu sene bitmiş olsa da seneye çok işime yarayacak. Teşekkürler.
:+1:

Hocam bir de devamsızlık girişine çözüm bulabilirmisiniz. Aynı programda değişiklik yaparsanız olur bence. Selamlar iyi çalışmalar.

tenten hocam , maalesef eminhocamızın sitesinden de bilgisayarbilişime yönleniyor sayfa.

bu programı tekrar yükleyebilir miyiz?

DotCom' Alıntı:
tenten hocam , maalesef eminhocamızın sitesinden de bilgisayarbilişime yönleniyor sayfa.

bu programı tekrar yükleyebilir miyiz?
hocam ben indirdiğim dosyayı yükleyeyim. Ancak bu dosyayı ben oluşturmadım.. Hazırlayan kişi eminhocadır. 2. versiyon hazırlanıyordu... teşekkürlerinizi ona yönlendirin. :D

Ekli dosyalar

• Kitapv1.part1.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 330
  • Kitapv1.part2.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 331
Arkadaşlar bir de geçen yıl exe halinde bir kitap girme vardı. Program ben de var ama nasıl çalıştığını hatırlamıyorum. Hatırlayan varsa anlatabilir mi?

Ekli dosyalar

• e-kitap.rar
    2.3 MB · Görüntüleme: 242
Geri