E-Okul Göçtü

Kodla Büyü

mkaratas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
evet arkadaşlar olan oldu. Bu kadar öğretmenden bir anda bilgi girmelerini istedi Milli Eğitim ve Akşamdan beri e- okul a giremiyorlarmış bizim hocalar. Olan Oldu. Bir anda veri girişi oluncxa sistem dondu herhalde. Madem böyle bir projen var neden son haftada öğretmenleri sıkıştırıyorsun.

son hafta istemediler hocam. ne zaman sınav yaparlarsa o zaman girilebiliyo notlar. son haftaya bırakan öğretmenler için zor oldu bu. daha önce tamamlayanlar var. şimdi rahat rahat oturuyolar....

Bizdede açılmıyodu dün beşten beri bugün zar zor girdik...Şansı olan giriyor..Ama tabi yeni bi sistem daha oturmadı haliyle 2. dönem daha iyi olacağına eminim...

Aslında sistemin çalışma mantığı güzel. Herşey işi bilmeyen ve öğretmenlerine söz geçiremiyen idaeri kadrodan kaynaklanıyor. Adam daha görevlendirme bile yapamıyor. :scared:

e okul bence meb'in yaptığı en iyi projelerden birisidir...
geliştirilmeye çalışıyor , bazı eksikliler ,aksaklıklar var ama...

yiğidi öldür , hakkını yeme demiş atalarımız :)

eleştiri dünyası....
eğer bir binayı yapamazsan, yıkıp viran eyleme...diye özlü bir şarkı sözüyle de
bitiriyorum :)

göçtü diye demek istediğim arkadaşlar yoğunluk sıkıntısı. Okulda sorun vardır dedim ama hocalarımız "evdende zorla bağlanıyoruz, Arada bir de giidiyor" diyordu.

Proje iyi de bizim okula emir sonradan geldi yada öğretmenler hiç dikkat etmedi sonradan birikince sorun oldu. Ondan dolayı bir anda sıkışıklık oluyor.

Bu arada bazı öğretmenler bana kitap girişi falan nasıl yapacam diyor. Her öğrenciye tek tek mi girecez diyor. Çok zor diyor. Bizim şiflerlerle öyle birşey olmadığı için akşama diğer öğretmenlerle bakacam naısl birşey diye. O kadar gıcık birşey mi.

Ne uyuz bişey şu e okul ya 280 tane notu giriyosun güvenlik kodunu giriyosun. Kaydet diyosun. Kaydetmeyip ilk giriş sayfasına götürüyoya seni, şifre kullanıcı adı ve kod girmeni istiyoya işte o anda olan oluyo. Çıkarıyom baklayı ağzımdan. Başlıyorum duaya.

bizde de açılmıyordu dün geceden beri bide bugün öğleye kadar ama öğleden sonra girebildik...

Neden her işimizi son ana bırakıpta suçu ona buna atarız anlamam. Elbetteki bu kadar kişi aynı anda son günlerde not girerse durum bu olur. E okul öğretmenlerimize hayli yük getirdi bundan bende dahil herkes şikayetçi, inşallah faydasını görürüz.

Okulumdaki idareciler böyle bir durum olacağını tahmin ettiler bu yüzden öğretmen arkadaşlara ayın 15 inde tüm notlarınız sisteme girilmiş olsun dediler. Bir kaç arkadaş vardı yetiştiremeyen, dün gece girememişler bugün sabah okulda girdiler. Halloldu.

Arkadaşlar Son haftaya not girişini bırakmak diye bir durum söz konusu değil.
1.-2. sınavlar bitmiş 3. sınavlar olacak e-okul diye birşey icat oldu. Haliyle öğretmen arkadaşlarımız da 3 sınav notunu + proje + performans + okunan kitaplar + davranış notlarının hepsini birden girmek zorunda kaldılar. Sonuçta olan oldu.
İşini son haftaya bırakıyor diye bazı öğretmen arkadaşlar meslektaşlarını eleştirmeye başladılar. :(
PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİ İDİ ZATEN. Sistem oturmadan son haftalarda bu kadar yük bindirilirse doğal olarak sistem kilitlenir belki de GÖÇER.

bence tüm sıkıntılara ragmen güzel işliyor. 15 milyon öğrencinin bu kadar kaydını tutmak her babayiğidin hakkı değil.

gerçekten müthiş bir sistem.. öğretmenlerimizin alışması biraz zaman alabilir bazılarının rahatı da kaçabilir ama olması gereken bir uygulama.
Herşey milli eğitimin kontrolü altında, okullar paket programlara para vermek zorunda değil, anında her yerden hertür bilgiye ulaşılabiliyor.
ben mesela öğrenci listelerimi kendim çıkarıyorum idaredeki personeli rahatlatmış oluyorum bu sayede, vs vs vs
milli eğitim ihtiyaçları daha kolay belirleyip doğru istatistiklerle doğru kaynak yönlendirmesine gidebilir en önemliside bu bence :arrow:

Geri