E-Kurs/Eba Öğrenci Tanımlama

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar destekleme ve yetiştirme kursuna başvurularda öğrencilere okul tarafından eba şifresi tanımlanması gerekiyormuş. Bunu nasıl yapıyoruz? Yardımcı olursanız sevinirim

hocam bende yapmadım ama kılavuzda okullar öğrencilere eba şifresi verecek diyor. müd.yar. durumu anlatın okul eba şifresi verecekmiş deyin. onun halletmesi lazım

ebaya şifrenle gir. Menüden öğrenci şifreyi seç, öğrencinin TC numarasını gir şifreyi oluştur

aslında eba da öğrencilere şifre vermiş bir hoca da burada yazarsa bizde bilgileniriz

teknogenclik' Alıntı:
ebaya şifrenle gir. Menüden öğrenci şifreyi seç, öğrencinin TC numarasını gir şifreyi oluştur
tşk ler hocam demekki tablet dağıtırken verdiğimiz şifre gibi verilecek.

Arkadaşlar müdür yardımcısıyım. Kendi bilgilerimle eba giriş taptım. Sağ üste adımı tıklayınca öğrenci şifresi kısmından şifre veriliyor.

Arkadaşlar bu kurslar şube şube mi olmak zorunda. 6 ve 7. sınıfları birleştirip kurs açabiliyor muyuz?

kurs modülünden okul şifresi ile girince toplu şifre veriyor. Tek tek TC yazarak almaya gerek yok yani. Ama sistem çalışmıyor şuanda

prentice' Alıntı:
kurs modülünden okul şifresi ile girince toplu şifre veriyor. Tek tek TC yazarak almaya gerek yok yani. Ama sistem çalışmıyor şuanda
Yeniden mi şifre oluşturuyor yoksa eski şifreleri mi liste halinde veriyor sistem. Deneme şansınız oldu mu sistem gitmeden ?

Habib hocam geçen paylaşmıştı; yanılmıyorsam EBA kodlayicıları bununla ilgili bir çalışma yapıyormuş

şimdi ne olacak sürekli hata alıyoruz öğrencilerin kaydı içinde cuma son gün

xxltc' Alıntı:

Arkadaşlar kendi eba şifrenizle giriş yaptığınız için öğrenci modülüne giriş yapılmıyor. Öncelikle kendi sisteminizden çıkış yapacaksınız daha sonra öğrenci modülüne giriş yapacaksınız. Hata ortadan kalkıyor.

kadiryilmazz' Alıntı:
xxltc' Alıntı:

Arkadaşlar kendi eba şifrenizle giriş yaptığınız için öğrenci modülüne giriş yapılmıyor. Öncelikle kendi sisteminizden çıkış yapacaksınız daha sonra öğrenci modülüne giriş yapacaksınız. Hata ortadan kalkıyor.
Hocam öğrenci kaydında sorun yok. Eba Kurs sisteminden toplu eba şifrelerinin listesinin alımında sorun var. Bir kaç bilgisayarda denedim hata aynı.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (96).png
    Ekran Görüntüsü (96).png
    44.9 KB · Görüntüleme: 940
Toplu şifre verme şu anda kapalı. Programı yazan arkadaşla görüşüp ne zaman açılacağı hakkında bilgi veririm.

habibocak' Alıntı:
Toplu şifre verme şu anda kapalı. Programı yazan arkadaşla görüşüp ne zaman açılacağı hakkında bilgi veririm.
Habiphocam sağolasın. Açılmayacaksa beklemeyelim başında. Teşekkürler.

Toplu şifre verme ile ilgili programı yazan arkadaşla şimdi görüştüm. Sunucu çok yoğun olduğu için gündüz kapatmak zorunda kalmışlar. Son testleri de yapıp yarım saat önce açmışlar.

habibocak' Alıntı:
Toplu şifre verme ile ilgili programı yazan arkadaşla şimdi görüştüm. Sunucu çok yoğun olduğu için gündüz kapatmak zorunda kalmışlar. Son testleri de yapıp yarım saat önce açmışlar.
:+1:

habibocak' Alıntı:
Habibocak hocam sistem açılmış ama sınıfa tıklayınca yine hata veriyor. Ayrıca sınıfı isimlerine bakarsak geçen senenin sınıfları. Acaba sınıf atlatma henüz yapılmadı mı EBA'da. Yoksa biz mi güncelleyeceğiz bir yerde.

Geri