E-konferans deneme yayını???

Kodla Büyü

dobra1979

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bağlantıda sorunu olan varmı?
Bilgisayar olarak masaüstümü yoksa laptop mu kullandınız.
ve son olarak ben masaüstü kullandım ama güvenim yok makineye 1.3 mp kamera var laptopumda sıkıntı olurmu?? kendi laptomu kullanacam da.
Merkezlerde pztesi müdürlere seminer yapacaz da ilk günü güzel atlatırsak güzel olur. Dua edin. :)

ben halk eğitimde sıfır i3 laptop varmış onu aldım bu işlerde kullanmak için. ilçe müdürünede güç kaynağı aldırttım. bağlantı gitmesin yeter. masaüstü riskli biraz

musa32' Alıntı:
ben halk eğitimde sıfır i3 laptop varmış onu aldım bu işlerde kullanmak için. ilçe müdürünede güç kaynağı aldırttım. bağlantı gitmesin yeter. masaüstü riskli biraz

güzelmiş hocam sizin durum benimki biraz farklı okul eski okulum. Bende masaüstüne güvenemiyorum açılışta sorun verdi oradaki ukela bir öğretmen sabah açtım denedim falan deyince ben bilmem açılmadı dedim(Benim uğraşmama nedenim benim görevim olmadığı için) sonra uğraştı uğraştı açıldı ama sıkıntı çıkarabilir diye kendi laptopumu götürecem. bilgisayarımın özellikleri iyi çift çekirdek 4 gb ram ama bir webcam 1,3 mp sıkıntı olmaz heralde.

ben yenı laptop aldım kendıme onu kullanıyorum ısı garantıye almak ıcın 2mp kamerası ama yenıde harıcıde goturecegım pazartesı saat 8.45 mış galıba gırısler

mfacil' Alıntı:
ben yenı laptop aldım kendıme onu kullanıyorum ısı garantıye almak ıcın 2mp kamerası ama yenıde harıcıde goturecegım pazartesı saat 8.45 mış galıba gırısler

hocam benim kamera 1.3 mp sıkıntı olmaz diye düşünüyorum yani ogün deneme yayınında görüntüsü kötü olanlar vardı ve değiştirin denmedi. Ayrıca yarım saat öne çekilmiş girişler 8:45 te sistem kapatılacakmış haberiniz olsun mail geldi haberiniz yokmu???

dobra1979' Alıntı:
arkadaşlar bağlantıda sorunu olan varmı?
Bilgisayar olarak masaüstümü yoksa laptop mu kullandınız.
ve son olarak ben masaüstü kullandım ama güvenim yok makineye 1.3 mp kamera var laptopumda sıkıntı olurmu?? kendi laptomu kullanacam da.
Merkezlerde pztesi müdürlere seminer yapacaz da ilk günü güzel atlatırsak güzel olur. Dua edin. :)

Dizüstü kullanırsanız elektrik kesintisinde avantaj sağlarsınız. Güç kaynağına sadece modem ve hoparlörü bağladığımız için daha uzun süre elektrik verir diye düşünüyorum.

E-konferanstan önce internet kesilince vınn ile bağlanmıştım gayet verimliydi. Seminerde söylemediler ama bence yeni bir hat ve modem almak yerine VINN daha avantajlı değil mi?

arkadaşlar giriş 8:00 da başlayıp 08:45 te kapanacak konferans 9:00 da başlayacak diye mail atmış Volkan AKÇAY pazartesi için...yani saatler değişmiş...bilginiz olsun...

Arkadaşlar kusura bakmayın bir sorum olacak... Bu konferans ne ile ilgili?

pehepe' Alıntı:

sn hocam telekonferans. Ankaradan bağlanılacak tüm müdürlere falan bilgiler verilecek haziranda da sınıf öğretmenlerine 4+4+4 hakkında bilgiler verilecek bizlerde moderatörüz sistemi aç kapa falan işler yani hoş bişi değil.

arkadaşlar geçenki deneme sırasında 3-4 kez internet bağlantımız koptu ama tekrar bağlandık , seminerde "drop" olunacak tekrar bağlanılmayacak deniyordu bu deneme için mi geçerliydi acaba?
Pazartesi kopma meydana gelirse kalırız müdür beyla başbaşa:))

dobra1979' Alıntı:
pehepe' Alıntı:

sn hocam telekonferans. Ankaradan bağlanılacak tüm müdürlere falan bilgiler verilecek haziranda da sınıf öğretmenlerine 4+4+4 hakkında bilgiler verilecek bizlerde moderatörüz sistemi aç kapa falan işler yani hoş bişi değil.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam

phileo' Alıntı:
arkadaşlar geçenki deneme sırasında 3-4 kez internet bağlantımız koptu ama tekrar bağlandık , seminerde "drop" olunacak tekrar bağlanılmayacak deniyordu bu deneme için mi geçerliydi acaba?

siz tek tekmi yapıyosunuz hocam bizim bura ilçe müdürlerinide merkeze çağırdı.

dobra1979' Alıntı:
phileo' Alıntı:

iyide ilçelerde e-konferans salonu yok mu ki?

e-konferans salonu zaten hocam neti 4Mb ama sürekli koptu altyapı pek sağlam değil burada...

neyzen26' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:
phileo' Alıntı:

var hocam ama ne bileyim valla bizim burda hep merkeze almışlar. Acaba bura yanlışmı yaptı ilçelerdeki moderatörler iyi yani :)

hocam hadi pazartesi,salı merkez gittiler çarşamba, perşembe ne olacak bütün okul müdürleri,müd. yardımcıları da mı merkeze gidecek o zaman bu e-konferansın pek bi anlamı kalmıyor ...

dobra1979' Alıntı:
neyzen26' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:
phileo' Alıntı:

var hocam ama ne bileyim valla bizim burda hep merkeze almışlar. Acaba bura yanlışmı yaptı ilçelerdeki moderatörler iyi yani :)
tamamda hocam niye kendi salonundan bağlanmadın diye sorarlarsa ne diyeceksiniz Volkan bey deneme yapılan gün kaç kere söyle herkes bulunduğu yerdeki eğitim salonunu kullanacak diye

@dobra1979 hocam biz ilçemizde bize gönderilen plana göre yapacağız, merkeze falan gitme gibi bir durum yok. pazartesi koca salonda ben ve müdür beraber akşama kadar dinleyecez....(zor olacak ama)
Galiba o sizin ilin kendine göre yaptığı bir plan olmuş

28 Mayıs 2012 Pazartesi günü başlayacak olan İnsan kaynakları Genel Müdürlüğü’nün

İdarecilere yönelik uzaktan eğitimi Sayın Bakanımızın emri ile saat 9:00 da başlayacaktır.

Moderatörler saat 08:00 ile 08:45 arası sisteme girmiş olmaları gerekmektedir.

Sisteme giriş saat 08:45 de kapatılacaktır.

İyi çalışmalar dilerim.

mail gelmıs
arkadaslar ınternetı baska yerle paylasmayın tek sız kullanın yukarda facede vıdeo ızlerler sızde kopma olur deneme yayınında bazı kesılmelerde baglanabıldık bunun sebebı sorunun onlarda olmasıydı ama sonradan baglanamayan arkadaslar oldu yanı buyuk ıhtımalle kesılınce baglanamıyacaz

neyzen26' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:
neyzen26' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:
phileo' Alıntı:

tamamda hocam niye kendi salonundan bağlanmadın diye sorarlarsa ne diyeceksiniz Volkan bey deneme yapılan gün kaç kere söyle herkes bulunduğu yerdeki eğitim salonunu kullanacak diye

hocam bana niye sorsunlar ki ile sorarlar :) belki biraz fırça da atarlar :)

phileo' Alıntı:

Bunu seminerde Volkan Beye sordum ama pek açıklayıcı bir cevap vermedi. Bence e konferans olayına motivasyonu arttırmak için drop olunuca tekrar bağlanılamayacak dendi. Yoksa binlerce dolarlık programın böyle basit bir duruma çözüm bulamaması biraz komik.

teknolojinin bu kadar faydalı olduğunu görüp yararlanırken bilgisayar derslerinin gereksiz olduğunu söyleyip dersleri kaldırmaları ne kadar ironiktir...

:-1: :-1: :-1:

Geri