Eşlerine araba almayı düşünenlere çok temiz araba...

Kodla Büyü
bende eşine almayı düşünenler diyince ucuz bir araba sanmıştım. 18.500 tl arabayı eşimize alsak bizim ne kadarlık bir arabaya binmemiz gerekir acaba :) hayırlı satışlarınız olsun

2005 getze 18500 istenecek ne diyeceksin. sudan ucuz mu? birde bunu bellediler "birazdan çok istemişsinler başlar".

Haketen bana da çok geldi - de pazarlık vardır illaki - 18.500 yazıldıysa 16 ya alırsın

beyazgolge' Alıntı:
bende eşine almayı düşünenler diyince ucuz bir araba sanmıştım. 18.500 tl arabayı eşimize alsak bizim ne kadarlık bir arabaya binmemiz gerekir acaba :) hayırlı satışlarınız olsun
Tekin hocam yazdığını eşin görmesin sakın, burdan şu anlam çıkıyor;
Bizim mutlaka eşimizden daha iyi bir arabaya binmemiz gerekir. Eşimizin ki Getz ise bizim ki Passat filan olmalı.. :mrgreen:

saido' Alıntı:
Eşlerine araba almayı düşünenlere çok temiz araba...

burası öğretmen forumu değil mi yanılmıyorum? O zaman biz boşa ağlanıyoruz maaşımız az diye. Herşeyi geçtim dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ...

Sayın hocam 14.500 aldığınız arabaya 250 tl kar veriyorum..Eğer dediğiniz araba benim araba gibiyse hemen alıyorumm hemde 250 tl kar veriyorum..Nasıl teklif ama ..

saido' Alıntı:
Sayın hocam 14.500 aldığınız arabaya 250 tl kar veriyorum..Eğer dediğiniz araba benim araba gibiyse hemen alıyorumm hemde 250 tl kar veriyorum..Nasıl teklif ama ..

babamın arabası satmıyor.. 73000 km de.. biz ucuz bulduk, 2 ay kadar araba aramıştık.. hergün yeni ilanlara bakıyordum.. ilana çıktıktan 1-2 saat içerisinde gittik aldık... ancak yukarıdaki arabanın gerçek piyasa değeri 16000 daha fazla verilmez.. 18500 e jazz yada yaris alınır..

ben 2005 opel corsa yı 19.5 a almıştım.
almadan önce getz görmüştüm 2010 model 20 binliraya almadım

Temizdir, elbet sahibininin istediği fiyatı çekmesi de hakkıdır, temizlik için 500-600 fazlası da verilir ama bu kez bende katılıyorum, buda bizim yorum hakkımız olsun. Fiyat ederinin gerçekten üstünde. İnşallah istenilen fiyata verirsiniz diyelim.

Arkadaşlr 2. el araba fiyatları çok yüksek şuann..2 yıl önce 17000'e sattığım aracın fiyatı şuan 21000, bu kadar fark var yani...1-2 yıla kadar aldığnız arabayı aldğınız fiyatın üstünde satamıyordunuz ama şimdi öyle değil..

Hocam sen sahibinden de yazılan fiyatlara çok aldanma derim.
Genelde insanlar ilanı ilk açtıklarında - muadillerine bakarak , hatta aracının onlardan daha temiz olduğunu düşünerek biraz daha fazlasını yazarak ilana çıkarıyor . Böyle böyle araç fiyatlarında şişkinlik oluşuyor fakat reelde o fiyatlara satılmıyor arabalar.
Satıcı gerçekten satmak için ilanı açtıysa bir süre bekliyor , istediği fiyatı kimse vermiyor , bir süre sonra da ya ilanın fiyatını düşürüyor - ya da yazılan fiyatın çok aşağısına arabasını satıyor.
Orada yazan rakamlara araba satılmıyor yani

Yazmayacaktım ama madem herkes yazmış , bir örnekte benden olsun.
6 gün önce 2006 getz Dizel i, 90 bin km deki aracı 15 e aldılar. Değişen de yok 2 parça boya var.

Bu araç ne kadar kıyas olur bilmiyorum - çünkü gerçekten ucuza alındı araç - ama piyasada bunlar da var yani.

bizim okuldaki bir öğretmen dün opel corsa aldı. 2004 model triptonik 1.4.
19.500 e aldı.

aracın resimlerinde ön tamponda delik var galiba. çekici ile çekilmiş sanırım. neden çekildi acaba?

beyazgolge' Alıntı:

illa erkeklerin daha fazla fiyatlı arabaya mı binmesi gerekir, siz de 10 binlik arabaya binin. hatta 2,5 binlik bile, ayağınızı yerden kessin yeter.. :p

the_korsan' Alıntı:
Temizdir, elbet sahibininin istediği fiyatı çekmesi de hakkıdır, temizlik için 500-600 fazlası da verilir ama bu kez bende katılıyorum, buda bizim yorum hakkımız olsun. Fiyat ederinin gerçekten üstünde. İnşallah istenilen fiyata verirsiniz diyelim.

haklısınız uygun piyasa da 16 ile 17 bin arasında satılıyor

Yani arkdaşlar ikinci el piyasası çok yüksek gerçekten..Ortalama fiyatları öyle araç temiz olunca elbet biraz daha artıyor fiyatııı...

saido' Alıntı:
Yani arkdaşlar ikinci el piyasası çok yüksek gerçekten..Ortalama fiyatları öyle araç temiz olunca elbet biraz daha artıyor fiyatııı...
Hocam alıcı değilim, gerçekten etmez bu araba bu parayı.

çok istemişsin hocam aynı model daha donanımlısı sunroof gibi mesela 14000 e aldım. kazasız belasız ve boyasız

yaza doğru 2001 model renault clio RTA arabamızı satmayı düşünüyoruz.şuan 94bin civarında atiker marka LPG ruhsata işli.ne kadar eder acaba??

G kasa 2003 2004 model opel astra hatchback almayı düşünüyorum üste ne kadar para biriktireyim :D

Geri