Eşim aracı hafif çarpmış Ne yapmalıyım

Kodla Büyü

izmirlim80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, eşim aracımızı hafifce başka bir araca çarptı. Sağ arka çamurluk yamulmuş. Ak sigortadan kaskom var, işleyiş nedir ne yapmalıyım.

Aracı yaptırıp parasını ödeyip sonra kaskodan mı alacağız. Yoksa direkt kaskomu ödüyor.

Karşılıklı tutanak tutup imzalayacaksınız. Anlaşamazsanız tutanak imzalamadan polis çağıracaksınız.

Hocam kaskoyu kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem, 100 liralık işi servis 400 liraya yapan, 800 lira yansıtır. Şaka diil başıma geldi. Sonra hasarsızlık indirimi gider.

tturkmen' Alıntı:
Karşılıklı tutanak tutup imzalayacaksınız. Anlaşamazsanız tutanak imzalamadan polis çağıracaksınız.

Hocam hasar bizim arabada, karşı tarafta hasar yok, tampona değmiş tutanak falan tutmadık, adam şikayetçi değil.

okanformula' Alıntı:
Hocam kaskoyu kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem, 100 liralık işi servis 400 liraya yapan, 800 lira yansıtır. Şaka diil başıma geldi. Sonra hasarsızlık indirimi gider.

Hocam kaskom temmuzda bitiyor acaba diyorum poliçeyi yenileyip sonramı yaptırsam?

jemba35' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Hocam kaskom temmuzda bitiyor acaba diyorum poliçeyi yenileyip sonramı yaptırsam?

Hocam bu sefer seneye, hasarsızlık indirimi olmayacak. Hocam servis tamir yapmaz, değiştirir. Yani çamurluğu düzeltip boyatacağına, çamurluğu değiştirir. Aracını satarken aracını almak isteyen adam canını sıkar, burası değişmiş, büyük kaza mı yaptın die. Servisle konuş, düzeltip boyayacaklarsa eyvallah, ancak değiştirecekler 2 kere düşün derim...

jemba35' Alıntı:
tturkmen' Alıntı:

Hocam hasar bizim arabada, karşı tarafta hasar yok, tampona değmiş tutanak falan tutmadık, adam şikayetçi değil.
Suçlu sizseniz gerek yok ama karşı tarafsa; ya cebinden yaptıracak ya da tutanak tutacaksınız onun trafik sigortası karşılayacak. Ancak suç sizdeyse 400 liranın altındaysa masraf kasko bozdurmayın. bu yıldan sonra kasko ve trafik sigortası kazaya göre %30-50 civarı oynayabiliyor.

bir araştır sanayide kaça yapacaklar 100-200 tl ye halledeceksen kaskoyu karıştırma fazlaysa kaskodan yaptır gitsin.

jemba35' Alıntı:
Teşekkür ederim okan hocam. Peki parayı biz ödeyip kaskodan mı alıyoruz?
Kaskoluk durum varsa, internet bakın kasko şirketinin anlaşmalı olduğu servise arabay yaptırırsanız cebinizden para vermeden direk parayı kaskodan alırlar, ancak anlaşmanız olmayan bir servise getirirseniz parayı önce cebinizden öder sonra kasko şirketinden alırsınız.

Teşekkürler arkadaşlar, aslında çarpalı 1 hafta olmuş ben cuma günü fart ettim. Hanıma neden söylemedin dedim, UNUTTUM dedi :lol:

Hocam basit bişey ise 200-300 liralık bişey ise bence kaskoyu kullanma. kasko tutar senin çamurluğu değiştirir al sana araçta değişen var al başına bela. lafta anlatamazsın satmak istediğinde. bence güzel bir usta bul götür 200-300 liraya maksimum yapar.

tturkmen' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
Teşekkür ederim okan hocam. Peki parayı biz ödeyip kaskodan mı alıyoruz?
Kaskoluk durum varsa, internet bakın kasko şirketinin anlaşmalı olduğu servise arabay yaptırırsanız cebinizden para vermeden direk parayı kaskodan alırlar, ancak anlaşmanız olmayan bir servise getirirseniz parayı önce cebinizden öder sonra kasko şirketinden alırsınız.

Yetişemedim, hocam cevabı açıklayıcı vermiş zaten. Hocam eğer kaskoya yaptıracaksan, kazanın ne zaman olduğu önemli değil, bir dilekçe yazıyosun kazayı anlatan ve kasko kullanmanı isteyen, istediğin zaman kasko hallediyor.

Ben olsaydım;
Oluşan maddi hasarı TL olarak tespit ettirir. hasarsızlık indiriminden çoksa direk kasko firmasına koşardım. Eğer indirimden azsa kendim yaptırırdım.
Birde yamulan yerin fotografını çekin. İleride satarken alıcıya "bak kardeşim, hasar bu kadardı. Tamponu yamulmuş bir arabayla taklalar atmış arabayı karıştırma". Hem zaten adı üstünde: tampon.

Birde olayda eşiniz hatalı sanırım. Aksi halde sizin kasko şirketine değilde , diğer arabanın sigorta firmasıyla muhatta olmanız gerekirdi.

Hocam kaskonuzun Auto King Tarzı yerlerle anlaşması olabilir. Anlaşmanız varsa belirli boyuttaki hasarları ücretsiz yapıyorlar. kaskonuzda delinmiyor bi arayıp sorun bence

kaza tespit tutanağını her iki tarafta dolduracak.eşiniz suçlu ise eşinizin ehliyet ruhsat ve sigorta poliçesinin fotokopisini çekeceksiniz.kaskonuz varsa onun poliçesininde fotokopisi..her iki taraf fotokopileri çekip tutanağı imzaladıktan sonra kasko şirketinizi arayacaksınız ve kaza kaydı tutulacak..exper kontrol edecek ve sizin kaskodan karşı taraf parasını alacak...seneye kaskonuz daha pahalı olacak..kasko yoksa sigortadan alır karşı taraf ama bu seferde önümüzdeki sene sigorta ücreti fazla olur..kazalarda artık polis gelmiyor!!!kazazedeler arasında bir prob yoksa.. özelden mesaj atabilirsiniz daha ayrıntılı bilgi ,sterseniz...başıma geldi çünkü..

jemba35' Alıntı:
tturkmen' Alıntı:

eğer durum bu şekilde ise o zaman hiç gerek yok..kendiniz cebinizden yaptırın..kesinlikle kaskoyu deldirmeyin...

Geri