Eşşek Şakası - Tıklanmayan Masaüstü Yapmak !

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arada sırada da eğlenmek gerek. Bundan sonra "Eşek Şakaları" başlığı altında ara ara sizi eğlendirebilecek, kurbanlarınız üzerinde uygulayıp gülebileceğiniz (Abartıp olayı gerçek bir eşek şakasına çevirmeyin tabii) yazılar yazacağım. Bunların çoğunu uygulayabilmek için şakayı yapacağınız kişinin kullandığı bilgisayara erişiminizin olması gerektiğini belirtmem gerek yok sanırım :D İlki, Tıklanmayan Masaüstü!
1- Öncelikle Masaüstünün tam boyutta bir resmini almamız gerekiyor.

• Bunun için ilk olarak Print tuşuna basın yada herhangi bir ekran görüntü çekme programı indirin. Benimki mesela Gadwin Printscreen.Ardından Başlat Menüsü arama satırına paint yazıp Enter'a basarak Paint'in açılmasını sağlayın. Paint açıldığında basitçe Ctrl+V tuşuna basarak (Print tuşuna bastığınızda) aldığınız ekran alıntısını yapıştırın ve resmi Farklı Kaydet yolu ile .png formatında bir yere kaydedin.

• 2- Oluşturduğunuz resme sağ tıklayın ve Masaüstü arka planı olarak ayarla deyin.
1- Windows Gezgini'ni alttaki yöntemlerden birini kullanarak kapatın;

• "Başlat Menüsü" nü açıp "Ctrl+Shift" e basılı tutarken boş bir alana sağ tıklayın.
• "Ctrl+Shift" i bırakıp "Gezginden Çık" a tıklayın.
Veya
• Görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev Yöneticisi'ni başlat deyin.
• İşlemler sekmesini açın ve "explorer.exe"ye sağ tıklayıp "Görevi Sonlandır" deyin.
Windows Gezgini'ni başlatın;

• Ctrl+Shift+Esc'ye basarak Görev Yöneticisi'ni açın.
• Üstteki sütundan "Dosya" ya tıklayıp "Yeni Görev (Çalıştır...)" ı seçin.
• Açılan pencereye "explorer.exe" yazıp "Tamam" deyin.
q.png

Artık kurbanınız orjinal masaüstünü ile tıpatıp aynı görünen ve hiçbir şekilde tıklanmayan bir ekran ile baş başa kalacak. Tabii işi fazla uzatıp kurbanınızı sinirlendirmeyin :D Windows Gezgini'ni yeniden başlatarak veya bilgisayarı yeniden başlatarak bilgisayarı eski haline getirebilirsiniz. Tabii Masaüstü arka planını da önceki haline getirmeyi unutmayın.
w.png

bu saka eskidi artik en son saf bi bayan ogretmenin s4 telefonuna yapmistim arizali olduguna inandirip tum ogretmenlere cikolata alditmistim :)) oyle duzelttim geri

kaybil' Alıntı:
bu saka eskidi artik en son saf bi bayan ogretmenin s4 telefonuna yapmistim arizali olduguna inandirip tum ogretmenlere cikolata alditmistim :)) oyle duzelttim geri

telefonda yapmamıştım ilk işim o olsun :D

Geri