Eğitim Teknolojileri Zirvesi

Kodla Büyü
poet' Alıntı:
mudamet' Alıntı:
Sayın fatihprojesietz hocam, şimdiye kadar bize bir e-posta gelmedi. Öyleyse bildirimizin kabul edilmediği yorumu çıkıyor galiba. Peki kabul edilen bildiri özetlerini şimdi görme şansımız var mı ? Yada daha sonra mı kitapçık haline getirilip yayınlanacak bildiriler ? İyi çalışmalar dilerim

Bildiri özeti kabul edilen kişilere bilgilendirme e-postası bugün saat 15.10 itibariyle gönderilmiştir. Bildiri özeti kabul edilmeyen kişilere ayrıca bilgilendirme e-postası gönderilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.
Teşekkürler ederim hocam cevabınız için. Siz zirveyi düzenleyen ekibin içerisinde misiniz . yoksa zirvenin sitesinde gördüğünüz mesajını yayınladınız?

Dinleyici olarak gelmek istiyoruz. Süresi doldu mu mail gönderdik ama :roll: :roll:

fatihprojesietz' Alıntı:
Merhaba,

Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirve Programı belli olduktan sonra illere, "Görev yapan öğretmenlerimizin, istedikleri takdirde zirveye dinleyici olarak katılımı " konusunda kolaylık sağlanması adına bir resmi yazı, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yazılacaktır,

Ancak yolluk yevmiye ödenmesi, yalnızca zirveye bildiri sunumu için gelen ve/veya bakanlığımız tarafından görevlendirilen öğretmenlerimize yapılması planlanmaktadır.

Saygılarımızla

Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi | Destek Birimi
davetiye gelenlerin katılması zorunlu mu

Davetiye geldi. Teşekkür ederiz. Bütün bilişimcilerin katılmasını temenni ediyorum. Davetiye gelenler katılmak zorunda değil. Ki zaten siz katılmak üzere kayıt yaptırıyorsunuz. Bunun neresi zorunluluk olabilir :)

ben iki defa başvuru yapmıştım ama bana davetiye gelmedi, acaba zirve günü bir sorun yaşar mıyım?

Zirve'nin uzem üzerinden canlı yayınla yayınlanması veya kayıtlarının alınıp sonra eba'da paylaşılması katılamayanlar için yararlı olacaktır.

İstanbul dan gitmeyi düşünen var mı ?

Dinleyici olarak gidecekler için herhangi bir konaklama hizmeti vs var mı ? Şehir dışından gelen öğretmenler için özellikle..

izleyici olarak katılmak içinde başvuru gerekiyormuydu. ben sadece konuşmacı olacakların başvurusu var diye biliyordum.

emeği geçen herkese teşekkür ederim. meğer ne kadar gerekliymiş böyle bir ortamda bir araya gelmek...

zirve ile ilgili video kaydı, bildiri özetleri ve benzeri materyaller vardır inşallah. paylaşılırsa çok mutlu oluruz.

aydınDr' Alıntı:
Twitter ve periscope yayinlari paylasilmisti.

bahsettikleriniz eşzamanlı yayınlar galiba. kayıtlı materyal var mı biryerde. henüz resmi sitede veya facebook sayfasında birşey göremedim çünkü konuşmacı isimleri dışında

Kodlama eğitiimi oturmunu bakan avcı ve meb yetkilileri de izlemiş inşallah bı konuda gerekli adımlar atılır da bizler de biraz rahatlarz

Bir öğrenci (son sınıf) lablardaki PC'lerin eskiliğinden ve TEOG'da Bilişimle ilgili soru sorulmamasından bahsetti, bakan mikrofonu eline bir aldı, yarım saat hikaye anlattı. Söz istedim ama bana söz vermediler, her okula bir BTR kadrosundan bahsedecektim ama olmadı. :cry:

Zirve hakikaten güzel çalışmaların olduğunun ispatı oldu benim için. Ama okullar bazında uygulanması gerçek haliyle göz önüne koyulmadı tabiki. ama gerçek olan şu ki uygulanabilse gerçekten güzel şeyler var. zirvenin uygulanmasındaki sıkıntılar aynı anda birçok oturumun yapılması. gelen konuşmacılar gerçekten kaliteli insanlardı. Ama hepsini dinleme imkanımız olmadı.
Formatörlük kadrosuyla ilgili yeğitekten bir yetkiliyle görüştüm. İnsan kaynakları bölümü bununla ilgili bir çalışma yapıyormuş ama her okula bir formatör olarak değilde Bölge normu tarzında çalışma yapıyormuş herhalde. Mesela 40-50 tahtaya bir formatör (burdanda tahta merkezli çalışıldığı ortaya çıkıyor) tarzı bir çalışma yapıldığını söyledi. Ama daha netlik kazanmamış.

bejndar' Alıntı:
Kodlama eğitiimi oturmunu bakan avcı ve meb yetkilileri de izlemiş inşallah bı konuda gerekli adımlar atılır da bizler de biraz rahatlarz

evet ordaydım..bakan bi çok not aldı sunum yapanların konuşmaları üzerine..biraz uzadı oturum son konuşmacıya kadar dinledi..beni etkileyen genç yazılımcılar oturumu oldu..gerçekten çocukların azimle çalışmaları boş bırakılmamalı devlet tarafından..
bu zirveye akikaten ihtiyaç varmış..en azından meb ne yapıyor çalışmalar ne alemde bi sürü soru işaretini giderdiler..eleştirilerin kendileride farkında bunlarada açıklama getirildi. ben memnun kaldım iyiki 8 saat yol çekip itmişim:)
seneye daa gelişmişini görürüz inş..

Evet hocam genç yazılımcılar oturumu etkileyiciydi. insanların birşeyler yapmaya çalıştığını görmek güzel. Takip edilmesi gözlemlenmesi gereken birşeyler olduğunun kanıtıydı.

daha gitmeden panel prgramını gördüğümde şu eleştiriyi yapma gereği gördüm, aynı anda katılmak istediğim paneller oldu ama zaman kısıtlaması sebebiyle isteğim her panele katılamadım maalesef, süre ve gün sınırından dolayı anlatıcılar kısıtlanmıştı, 10dk anlatım 5dk ya soru cevabı sığdırmak gerçekten güç oldu, bir çok şey havada kaldı belkide, son eleştirimde bu konuları işlerken hiç bir zaman sahip olunan pozisyonlar düşünülmüyor, hala daha laboratuarı olmayan okullarımız bile varken anlatılan bir çok uygulamayı uygulamak oldukça zor. hep kendilerinin sahip oldukları imkanların her yerde de var olduğu varsayımlarından yola çıkılırsa bu uygulamalar sadece o kolejlerde uygulanır ancak.
Bunun yanında konu başlıkları gerçekten güzeldi, farklı bir kaç uygulama görmüş olduk, ama sayısı artabilir tabiki. Emeği geçen herkese teşekkürler. :alkis:

Bildiriler ne zaman yayınlanır veya kitap haline gelir? yetkili arkadaşın bilgisi var mı bu konuda?

Geri