Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nden MEM ne gelen yazı

Kodla Büyü

hamuş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
From: etg_kurumsal@meb.gov.tr
To: ilsis_yonetici_mem@meb.gov.tr
Sent: Thursday, November 04, 2010 9:48 AM
Subject: Bilişim Teknolojileri Sınıfları
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE!
Bilindiği üzere; Bakanlığımızca bilişim teknolojisi (BT) araçlarının eğitim ve öğretimde kullanımının sağlanması amacıyla BT sınıfları kurulumları gerçekleştirilmiş, kurulum çalışmalarının yanı sıra güncelleme çalışmaları da devam ettirilmiştir. Bu kapsamda önceki yıllarda ihalesi yapılan Avrupa Yatırım Bankası 2. Faz Projesi (AYB-2) ile planlamaya alınan BT sınıflarının ve Temel Eğitim Projesi 1. Faz (TEP-1) kapsamında kurulan BT sınıflarında bulunan bilgisayarların güncellemesi yapılacaktır. Bu proje kapsamında ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanmış, 36 haftalık kurulum süreci başlatılmıştır.
Bakanlığımız BT sınıfı kurulumlarının tamamlanmasının ardından tüm okullarımızın sınıflarına BT ekipmanı ve internet götürmek üzere yeni bir çalışma başlatmıştır. Ancak, bu çalışma illerde farklı anlaşılmış, mevcut BT sınıflarında bulunan bilgisayarların sınıflara dağıtılacağı gibi bir yanlış anlama ortaya çıkmıştır. Bakanlığımız, okullarımıza BT sınıflarının yanında tüm sınıflara BT ekipmanı sağlayacaktır. Bu sebeple BT sınıflarında bulunan bilgisayarların sınıflara dağıtılması gibi bir uygulama asla söz konusu değildir. Bu yanlış anlayışın ortadan kaldırılması amacıyla yazımızın iliniz yöneticilerine duyurulması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

benim lab Faz1 ama daha hala bir iyileştirme çalışması olmadı. İnşallah yenilerler.

hele şükür güzel bir haber okudum. Ya bu yazıyı tüm illere gönderselermiş. Çünkü forumda okuduğum kadarıyla bazı illerdeki yöneticiler ve müdürler bil. labının sınıflara dağıtılacağını sanmışlar hatta bu uygulamaya başlayan okulların olduğunu okudum. Madem böyle bir planları var bunları açıkca söyleseler ya herkese..Yinede sabah sabah güzel bir haber okumak iyi geldi :)

Geri