Eğitim sistemini mükemmel bir biçimde eleştirmiş

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Eğitim sistemini mükemmel bir biçimde eleştirmiş

Aksini kim söyleyebilir...

Tıkla İzle.

Ekli dosyalar

• Eğitim sistemini mükemmel bir biçimde eleştirmiş.rar
    24.5 MB · Görüntüleme: 81
  • balik.jpg
    balik.jpg
    187.7 KB · Görüntüleme: 706
:alkis: keşke sadece ağaca tırmanmayı öğretsek balığa..
uçmasını da istiyoruz, varolan özelliklerini bilmeden, duygularına inmeden.
neçe tosbalar var içlerinde tavşan gibi koşmalarını isterken, tavşanların kafalarına lafla sopayla davranışlarımızla vurup, kaplumbağayı beklemesini istiyoruz.
ve ellerimizle üstün özelliklerini törpülerken, kör özelliklerini alevlendirmeye çalışıyoruz.
Vel hasılı sekiz senenin sonunda çocuklarımızı geri zekalı yapıp bırakıyoruz.. birileri öyle emrettiği için.
sonuçta her istediğimiz olsaydı imtihanın sırrı neydi ki?
Bilişimi o yüzden seviyorum. Sınıf öğretmeniyken az tartışmadım müteffişlerle; belki sizlerde.
Birleştirilmiş sınıf okuturken " ulan" bunların yüzüne üçüncü sınıflar hiç kitap okutmayacağım. diye içimden çok geçti. YApamadım.
Her gelen tartıştı "bakanlıktan iyi mi biliyorsun" diye.
Ama bilişim öyle mi, ne müdür ne müdür yardımcısı ne b.. ne ba.... kimse bi ... tan çakmıyo. O yüzden istediğin her şeyi verebiliyorsun. Özgürsün.
bazen sınıfa dönsen diyorum, sizin sıkıntıları gördükçe...
ilk defa köyden kurtulmuşum bilişim sayesinde.
ilk defa şehir yüzü görmüşüm, belki ilk defa evinde bilgisayar vs olan öğrencilerim var.
Bunlar belki köydekilerden daha iyi olacaklar diyorum..
kim senin proje yapmana müsaade edecek ki?
Azıcık şarkı söylesen, beden yapsan, adın "ders yapmayan hoca" ya çıkıyo. laylaylomcu diyorlar sana.
Ama küçük bir çocukla da nasıl anlaşılır ki? ilk zamanlar kendini sevdirmemişsin, çocuğu tanımamışsan, kaynaşmamışsan 4 sene boyunca nasıl anlaşmayı düşünüyorsun ki...
Öğretmenlik hep sınıfın fixleri ile mi yapılacak..
Keşke diyorum; belli bir tecrübeden geçmiş öğretmenlere kazanımları verseler de özgür bıraksalar. yol ve yöntemi biz bulsak biz velilerle anlaşssak diyorum.
Bahaneleri hazır, zengin çocukları iyi kaynak seçermiş diğerleri devlet kitabı okuturmuş.. ama sen proje okulları yapıyorsun kimse bişey demiyor,
ya da buralara istediğim öğretmenleri atarım diyorsun yine kimse bişey demiyor. Ya da doktorluğu mühendisliği seçecekler öğretmenliğe özendirilmeli diyor, beni rezil ediyorsun gene kimse bişey demiyor... Ülkenin bir gerçekleri var " sanal korsan" gibi.

Geri