Eğitim sendikalarının üye sayıları

Kodla Büyü
Eğitim Bir-Sen gibi hükümet şakşakçısının üye sayısının fazla olup yetkili sendika olması -bana göre- öğretmenler için utanç verici bir durumdur. :-1:

tek başına mücadele veremezsin. Verdiğini sanırsın, sesini duyan olmaz. Ancak hepbirlikte kanat çırptığımız zaman kelebek etkisi yapabiliriz. Kurtuluş yok tek başına diyorum. Ancak hükümet yanlısı bir sendikanın da hakim sendika olması düşündürücü. Çünkü öğretmenlerin haklarıyla ilgili diğer iki sendikanın sesi çıkıyor, davaları açıyorlar, malum sendikadan ses yok. neyse derin mevzu. herkes hakettiği şekilde yönetiliyor. millet böyle istiyor.. böyle gider daha da..

bozkuhal' Alıntı:
tek başına mücadele veremezsin. Verdiğini sanırsın, sesini duyan olmaz. Ancak hepbirlikte kanat çırptığımız zaman kelebek etkisi yapabiliriz. Kurtuluş yok tek başına diyorum. Ancak hükümet yanlısı bir sendikanın da hakim sendika olması düşündürücü. Çünkü öğretmenlerin haklarıyla ilgili diğer iki sendikanın sesi çıkıyor, davaları açıyorlar, malum sendikadan ses yok. neyse derin mevzu. herkes hakettiği şekilde yönetiliyor. millet böyle istiyor.. böyle gider daha da..

:alkis:

Enteresandır hep deriz sendikalar siyasi partilerin güdümünde diye ki kısmen de doğrudur, ancak üye sayılarına baktığımızda seçimlerdeki oy oranlarının sendika üye sayılarına yansımadığını görüyoruz.

doganytu' Alıntı:
Eğitim Bir-Sen gibi hükümet şakşakçısının üye sayısının fazla olup yetkili sendika olması -bana göre- öğretmenler için utanç verici bir durumdur. :-1:

Sendika üyeliğim yok. Hiç olmadı. Sana da sonuna kadar katılıyorum.

Yaklaşık 490 000 ardaşımız bende dahil olmaz üzere sendikalıyız. geriye kalıyor yaklaşık 200 000 ardaşımız.
tamam doğrudan belki sesimizi çıkartamıyoruz en azından bir sendikaya girsekte oradan bişeyler arasak daha iy olmaz mı?
evett keşke siyasete dayalı olmayan adam gibi tek bir sendikamız olsa bizde ona göre hareket etsek ama...

Geri