Eğitim Bir Sen E-Posta Kampanyasına Katılın!

Kodla Büyü
sorunlara-resmi-cevaplar-f255/bimer-araciligyla-gonderilen-yazi-t65435.html

sayfasındaki yazıyı biraz düzenledim. Dilerseniz uygunsa bu yazıyı aşağıda yer alan Eğitim Bir Sen E-Posta Adreslerine gönderelim. Kopyala yapıştır 2 dk mızı alır. Malum yetkili sendika Eğitim Bir Sen. belki seçim öncesi yada sonrası bir düzenleme gelir yada en azından düzenleme için bir başlangıç yapılır..

Konu: Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Yanında mısınız?

Sayın Eğitim-Bir-Sen Yöneticileri,
Ben okul idarelerinin insafıyla başbaşa bırakılmış Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri'nden biriyim.
Nasıl oluyor bu durum derseniz,
Şu an mevcut durumda ilköğretimde Bilişim Teknolojileri dersi 6--7 ve 8. sınıflarda sadece seçmeli ve yine sadece 1 saat seçilebiliyor.
seçiliyor demiyorum seçilebiliyor... Okul idaresi ile aranız iyiyse seçiliyor, ters düşerseniz seçilmiyor.
seçilmeyince otomatik olarak norm fazlası konumuna düşürülerek bir şekilde okullarımızdan zorunlu olarak gönderilme korkusuyla yaşıyoruz...
Zaten hali hazırda yaklaşık 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeninin çoğu 15 saati bile dolduramayıp norm fazlası konumuna geldi.

Bu sorunlardan birçoğu şubeleriniz aracılığıyla size de ulaştırıldı. Eğitimde yetkili sendika olarak lütfen diğer sorunların yanı sıra Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin sorunlarına da bir çözüm bulun. Bu emeklerle ÖSSden yüksek puanlarla güç bela elde ettiğimiz mesleğimizi layıkıyla yerine getirmemiz için bize destek verin.

En büyük sorunumuz olan norm fazlası sorunununda artık kurtulmak istiyoruz. Rehberlik öğretmenleri gibi net bir çalışma yasal dayanağımız olsun istiyoruz. Aynı yılda 3 kere yer değiştirmeye mahkum bırakılıp hala norm fazlası olan arkadaşlarımız bile var.
Deseniz ki bu durum kıyıda köşede kalan okullarda ama maalesef öyle değil en merkezi okullarda bile Bilişim Teknolojileri öğretmenleri norm fazlası oluyor.
son 3 yılda önce zorunlu olan derslerimiz seçmeli yapıldı, sonra 4 ve 5. sınıflardan derslerimiz kaldırıldı ve seçmeli olarak 6--7 ve 8. sınıflar kaldı.
Bu da idarenin insafına bırakıldı... Bizler artık ileriyi hayal edemez olduk. Gün bize neler getirecek bilmez olduk.
Bedensel yorulmayı çoktan geçtik, zihinsel olarakta çökme noktasına geldik...

Çağımız bilgisayar çağı diyoruz. Fatih projesi ile bilgisayarlar dağıtıyoruz. Çocuklarımız teknolojiyi en iyi şekilde öğrensin istiyoruz...
Ancak mevcut durumda biz Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri dışlanmış görünüyoruz...
Artık diğer öğretmenler tarafından TAMİRCİ olarak görülüyoruz...

Sizlerden, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan hakkımızda hayırlı bir çözüm bekliyoruz...
Sağlam temellere oturtulmuş bir görev tanımlaması ve norm fazlası durumuna düşmekten kurtarılmayı bekliyoruz.

Öncelikle norm fazlası sorununun çözülmesi için okullara Bilişim Teknolojileri branşında norm sonrasında ise bizce gerekli olan Bilişim Teknolojileri derslerinin yeniden ders programlarına konmasını istiyoruz. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri için yıllardır hazırlandığı söylenilen ve genel müdürlüğümüz Eğitek tarafından yıllardır bir sonuç alınamayan genelgenin hızlandırılmasını istiyoruz..

En azından tatilimizi bu durumdan kurtulmuş olarak geçirip, hayata geçecek projede tam anlamıyla ve tüm gayretimizle Öğretmen olarak çalışmayı istiyoruz... Okullarımızda hem öğrencilerimize hem de diğer öğretmen arkadaşlarımıza Bilişim alanında rehberlik etmek bizi mutlu edecektir..

Saygılarımla Arz Ederim.

egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr,agundogdu@egitimbirsen.org.tr,ahmetozer@egitimbirsen.org.tr,esattektas@@egitimbirsen.org.tr,muratbilgin@egitimbirsen.org.tr,aliyalcin@egitimbirsen.org.tr,teyfikyagci@egitimbirsen.org.tr,ramazancakirci@egitimbirsen.org.tr, senaymeral@egitimbirsen.org.tr,sevimgezici@egitimbirsen.org.tr,ebsam@egitimbirsen.org.tr,nurolerdem@egitimbirsen.org.tr,yaseminbillur@egitimbirsen.org.tr,fusunaltuntop@egitimbirsen.org.tr

Ayrıca e-postanın eğitim bir sen kısmını silip:

Sayın İlgili,

Ben okul idarelerinin insafıyla başbaşa bırakılmış Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri'nden biriyim.
Nasıl oluyor bu durum derseniz,
Şu an mevcut durumda ilköğretimde Bilişim Teknolojileri dersi 6--7 ve 8. sınıflarda sadece seçmeli ve yine sadece 1 saat seçilebiliyor.
seçiliyor demiyorum seçilebiliyor... Okul idaresi ile aranız iyiyse seçiliyor, ters düşerseniz seçilmiyor.
seçilmeyince otomatik olarak norm fazlası konumuna düşürülerek bir şekilde okullarımızdan zorunlu olarak gönderilme korkusuyla yaşıyoruz...
Zaten hali hazırda yaklaşık 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeninin çoğu 15 saati bile dolduramayıp norm fazlası konumuna geldi.

Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin sorunlarına da bir çözüm bulunsun istiyoruz. Bu emeklerle ÖSSden yüksek puanlarla güç bela elde ettiğimiz mesleğimizi layıkıyla yerine getirmemiz için bize destek verin.

En büyük sorunumuz olan norm fazlası sorunununda artık kurtulmak istiyoruz. Rehberlik öğretmenleri gibi net bir çalışma yasal dayanağımız olsun istiyoruz. Aynı yılda 3 kere yer değiştirmeye mahkum bırakılıp hala norm fazlası olan arkadaşlarımız bile var.
Deseniz ki bu durum kıyıda köşede kalan okullarda ama maalesef öyle değil en merkezi okullarda bile Bilişim Teknolojileri öğretmenleri norm fazlası oluyor.
son 3 yılda önce zorunlu olan derslerimiz seçmeli yapıldı, sonra 4 ve 5. sınıflardan derslerimiz kaldırıldı ve seçmeli olarak 6--7 ve 8. sınıflar kaldı.
Bu da idarenin insafına bırakıldı... Bizler artık ileriyi hayal edemez olduk. Gün bize neler getirecek bilmez olduk.
Bedensel yorulmayı çoktan geçtik, zihinsel olarakta çökme noktasına geldik...

Çağımız bilgisayar çağı diyoruz. Fatih projesi ile bilgisayarlar dağıtıyoruz. Çocuklarımız teknolojiyi en iyi şekilde öğrensin istiyoruz...
Ancak mevcut durumda biz Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri dışlanmış görünüyoruz...
Artık diğer öğretmenler tarafından TAMİRCİ olarak görülüyoruz...

Sizlerden, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan hakkımızda hayırlı bir çözüm bekliyoruz...
Sağlam temellere oturtulmuş bir görev tanımlaması ve norm fazlası durumuna düşmekten kurtarılmayı bekliyoruz.

Öncelikle norm fazlası sorununun çözülmesi için okullara Bilişim Teknolojileri branşında norm sonrasında ise bizce gerekli olan Bilişim Teknolojileri derslerinin yeniden ders programlarına konmasını istiyoruz. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri için yıllardır hazırlandığı söylenilen ve genel müdürlüğümüz Eğitek tarafından yıllardır bir sonuç alınamayan genelgenin hızlandırılmasını istiyoruz..

En azından tatilimizi bu durumdan kurtulmuş olarak geçirip, hayata geçecek projede tam anlamıyla ve tüm gayretimizle Öğretmen olarak çalışmayı istiyoruz... Okullarımızda hem öğrencilerimize hem de diğer öğretmen arkadaşlarımıza Bilişim alanında rehberlik etmek bizi mutlu edecektir..

Saygılarımla Arz Ederim.

şekliyle aşağıdaki adreslere gönderdim.
esattektas@egitimbirsen.org.tr, fusunaltuntop@egitimbirsen.org.tr, gds@turkegitimsen.org.tr, haliletyemez@egitimbirsen.org.tr, hidiryildirim@egitimbirsen.org.tr, musaakkas@turkegitimsen.org.tr, sakaplan@turkegitimsen.org.tr, samiozdemir@turkegitimsen.org.tr, talipgeylan@turkegitimsen.org.tr, memurlar@gmail.com, abuvice@mynet.com, haberiletisimyolu@gmail.com, ogretmenatama@hotmail.com, pgm_kadro_ik@meb.gov.tr, pgm_mevzuat_ogretmenatama@meb.gov.tr, pgm_kadro_ik@meb.gov.tr, pgm_bilisim@meb.gov.tr, pgm_anadolu@meb.gov.tr, pgm_egtkrmyoneticiatama@mseb.gov.tr, pgm_idari_merkez@meb.gov.tr, pgm_mevzuat_ogretmenatama@meb.gov.tr, pgm_sicilemeklilik@meb.gov.tr, yodged@meb.gov.tr, pgm_iomuf_okby@meb.gov.tr, pgm_ogrt_kariyerbasamaklari@meb.gov.tr, nimetcubukcu@akparti.org.tr , memurlar@gmail.com, halklailiskiler@chp.org.tr, bilgi@mhp.org.tr, cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr, egtkom@tbmm.gov.tr, bimer@basbakanlik.gov.tr, nimet.cubukcu@meb.gov.tr, muharrem.ince@tbmm.gov.tr, secimisleri@akparti.org.tr, huseyincelik@akparti.org.tr, nukhethotar@akparti.org.tr, huseyintanriverdi@akparti.org.tr, bulentgedikli@akparti.org.tr, salihkapusuz@akparti.org.tr, aedipugur@akparti.org.tr, rehadenemec@akparti.org.tr, inaimsahin@akparti.org.tr, suatkilic@akparti.org.tr, bekirbozdag@akparti.org.tr, fatihsahin@akgenclik.org.tr, mehmetdanis@akparti.org.tr, zarmaganuslu@akparti.org.tr, bulentarinc@akparti.org.tr, yates@chp.org.tr, cselvi@chp.org.tr, btamayligil@chp.org.tr, osav@chp.org.tr, ahacaloglu@chp.org.tr, mdeger@chp.org.tr, nserter@chp.org.tr, sozbek@chp.org.tr, sabahattincakmakoglu@mhp.org.tr, farukbal@mhp.org.tr, cihanpacaci@mhp.org.tr, metincobanoglu@mhp.org.tr, ytugrulturkes@mhp.org.tr, tuncatoskay@mhp.org.tr, ismetbuyukataman@mhp.org.tr, haber@saadet.org.tr, egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr, agundogdu@egitimbirsen.org.tr, bilgi@egitimsen.org.tr, tesyonetim@turkegitimsen.org.tr, aes@aes.org.tr, iletisim@egitimis.org.tr, des.genelmerkez@gmail.com, maksut@memurlar.net, maksutbalmuk@hotmail.com, mektup@hurriyet.com.tr, interneteditor@hurriyet.com.tr, editor@stargazete.com, hacer@internethaber.com, okurhatti@zaman.com.tr, ismet.berkan@radikal.com.tr, takvim@takvim.com.tr, editor@sabah.com.tr, haber@aksam.com.tr, webmaster@gunes.com, aduruoglu@gazetevatan.com, editor@haberturk.com, iletisim@haberturk.com, info@skyturkonline.com, abuvice@mynet.com, aguclu@milliyet.com.tr, akit@akit.com.tr, bilgi@haber7.com, bilgi@sozcu.com.tr, bizeyazin@kanald.com.tr, danisman@gunes.com, editor@hurriyetim.com.tr, gokhanyur_12@hotmail.com, gunericivaoglu@milliyet.com.tr, halkgazetesi@chp.org.tr, haber@brt.com.tr, haber@ntv.com.tr, haber@stv.com.tr, haber@tgrt.com.tr, haber10@gmail.com, habersaati@kanal7.com, haftasonu@yirmidort.tv, hakan.celik@posta.com.tr, iletisim@haberturk.com, info@birgun.net, info@brt.com.tr, info@cnnturk.com.tr, info@mebpersoneli.com, info@memurlar.biz, info@showtv.net, info@stratejikboyut.com, info@yirmidort.tv, irtibat@memuruz.net, kamudanhaber@gmail.com, mabirand@e-kolay.net, memurlar@gmail.com, mendekli@showtvnet.com, okur@ecetemelkuran.com, okuriletisim@radikal.com.tr, editor@habervizyon.net, haber@tv5.com.tr, izleyicitemsilcisi@flashtv.com.tr, izleyicitemsilcisi@cine5.com.tr, ulusal@ulusalkanal.com.tr, info@fox.com.tr, iletisim@atv.com.tr, iletisim@radikal.com.tr, info@tg.com.tr, tes@turkegitimsen.org.tr, tec-sen@hotmail.com, ogretmenatama@hotmail.com, maksutbalmuk@gmail.com, info@mebpersoneli.com, editor@abbasguclu.com.tr, aguclu@abbasguclu.com.tr, fcekirge@hurriyet.com.tr, aguclu@milliyet.com.tr, dsazak@milliyet.com.tr, aarman@hurriyet.com.tr, meb@meb.gov.tr, anahaber@kanald.com.tr, starhaber@startv.com.tr, haber@aksam.com.tr, rauftinc@hurriyet.com.tr, ybayer@hurriyet.com.tr, yozdil@hurriyet.com.tr, bizeyazin@startv.com.tr, bizeyazin@kanald.com.tr, iletisim@atv.com.tr, info@showtvnet.com, info@cnnturk.com.tr, iletisim@cnnturk.com.tr, izleyicigorusleri@ntv.com.tr, interneteditor@hurriyet.com.tr, okur@milliyet.com.tr, editor@sabah.com.tr, gunaydin@kanald.com.tr, memurlar@gmail.com, askinasan@tbmm.gov.tr, hadi.ozisik@internethaber.com, editor@internethaber.com, info@mynet.com, okur@hurriyet.com.tr, interneteditor@hurriyet.com.tr, hikmet.cetinkaya@cumhuriyet.com.tr, hikmetbila@ttmail.com, dkavukcuoglu@superonline.com, isilozgenturk@gmail.com, zeynep@zeyneporal.com, bedri.baykam@gmail.com, ekongar@cumhuriyet.com.tr, erdalatak@gmail.com, erdalatak@superonline.com, ataolb@cumhuriyet.com.tr, asirmen@cumhuriyet.com.tr, mumtazsoysal@gmail.com, turgay@fisekci.com, acem20@hotmail.com, binyazar@gmail.com, vecdisayar@yahoo.com, rahmiogdul@gmail.com, meryem.koray@gmail.com, metecubukcu@birgun.net, enveraysever@birgun.net, fikrisaglar@birgun.net, syucebiyik@gmail.com, ozgur.altuntas@sabah.com.tr, muharrem.ozturk@sabah.com.tr, muharrem.ozturk@sabah.com.tr

Bimerden gelen cevap ne anlama geliyor?

Başvuru Hareket(ler)i
Başvuru Tarihi; Gönderen Kurum Gönderme Tarihi Alan Kurum
Dilekçe Hakkı BİMER 31.05.2011 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Yapılan İşlem(ler)
İşlem Yapan Kurum Yapılan İşlem İşlem Tarihi
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Dosyaya Kaldırıldı (İşlemi Bitti) 31.05.2011

yok hocam cevap metni kapına gelir yakında. O anlama geliyor. Daha önceden iki defA yolladım oradan biliyorum.

valla ben de meb e başvurmuştum 1 ay önce gelen cevapta "yapılan çalışmada dikkate alınmak üzere ilgili birime gönderilmiştir...katkılarınız için teşekkür ederiz" demişler.durumumuzu anlatan bir mail çekmiştim meb bilgi edinmeye.

nedense aklıma .... ....'i ısırmaz atasözü geldi :-1: .en son başvuracağım yerdir o sendika. haddimi aştıysam özür dilerim ama kendime engel olamadım.o derece bozuk bir psikolojiye sahibim çünkü...
30 una gelmeden üşüttüm...hayaldi gerçek odu :verymad:

elrond' Alıntı:
nedense aklıma .... ....'i ısırmaz atasözü geldi :-1: .en son başvuracağım yerdir o sendika. haddimi aştıysam özür dilerim ama kendime engel olamadım.o derece bozuk bir psikolojiye sahibim çünkü...
30 una gelmeden üşüttüm...hayaldi gerçek odu :verymad:

hocam siz kendi düşüncenizdeki sendika yetkili olduğunda mı sorunları dile getireceksiniz? yada Bimeri kendi siyasi düşüncenizdeki kişi Başbakan olduğunda mı kullanacaksınız..

Eğitim Bir-Sen'e giden yazıya "Ben okul idarelerinin insafıyla başbaşa bırakılmış Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri'nden biriyim." diye başlamak çok ilginç gerçekten.

Konu ile ilgili eğitek genel müdürü ile görüşüldüğünü her okula bir bt nomru verilmesi gerektiğini belirttiklerini söylüyorlar..

Geri