Eğitim özelleşirse, ne iş yaparsınız?

Kodla Büyü

Reyhanli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,
Bir varsayım üzerine konuşuyorum.
Eğitim özelleşti ve üç beş kuruş neyse tazminatımızı aldık ve işten çıkarıldık.
Ne işle uğraşırsınız?

Tazminatımı alıp işten çıkarılmam, en üst düzeyde her yerde çalışabilirim.

olmaz ya eğer olursa

proje danışmanlığı veya alakasız ama direksiyonu olan bişeyi sürme

ben hesapladım 30 inek alırsam bir yılda burada aldığım maaşı çıkarıyor. demekki 50 inek alsam onunda inek başı 300 TL desteği var daha iyi kazanırım sanırım. böyle mallarla uğraşacağıma hiç değilse üreten mallarla uğraşırım hoş eğitim özelleşmese bile ciddi ciddi aklımda bu iş

ziyaunal' Alıntı:
ben hesapladım 30 inek alırsam bir yılda burada aldığım maaşı çıkarıyor. demekki 50 inek alsam onunda inek başı 300 TL desteği var daha iyi kazanırım sanırım. böyle mallarla uğraşacağıma hiç değilse üreten mallarla uğraşırım hoş eğitim özelleşmese bile ciddi ciddi aklımda bu iş

hocam uzaktan kavalın sesi hoş gelir.
işin içine girin sonra hesaplayın durumu.
kolay kolay zarar etmezsiniz ama getirisi düşündüğünüz kadar olmayacaktır.

not: kendimi bildim bileli hayvancılıkla uğraşır, fırsatını bulursam hayvan alırım.

Memlekette atıl duran babamın ve dedemin arazilerinde bir şeyler yapmayı denerim.

okul servisi yada gronlandda et doner cigkofte salonu.espri yapmiyorum.ulkelere mektup yaziyor konsolosluklardan kitap brosur istiyorum.

"eğitimi özelleştirenleri belleyici" mesleğinin diplomasını alırım önce, sonra da ...

ziyaunal' Alıntı:
Malcılık fena fikir değil.Hazır süt sektörüde canlandı

GRİNGO' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:
Küçük bir ilçedeki okulların süt ihalesini alan ihya olur. 1000 öğrenci için günde 200 litre süt gerekiyor. :idea:

özelleşirse karar veremedim de özelleşmezse hademe olmayı düşünüyorum benden çok nasılsa maaş bir de üniversite mezunu derece kademesiyle işe girersem yırttım demektir.

fahrican' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:
Küçük bir ilçedeki okulların süt ihalesini alan ihya olur. 1000 öğrenci için günde 200 litre süt gerekiyor. :idea:

:puhaha: :puhaha:
sizden korkulur nerde para var hemn bulunuyonuz(?)

Elimde alet çantası, gezici format, tamirat, upgrade, ram değişimi, power supply değişimi yapardım heralde. :D

Geri