Eğitim ödeneği için açmış olduğum dava sonucu...

Kodla Büyü

pegasus777

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eğitim ödeneği için açmış olduğum davayı kazandım. Dava 4 ay sürdü. Geçen cumada yatırdılar paramı.Örnek olması için ekliyorum dava sonucunu..

Dava için gerekli diğer belgeler (dilekçe, örnek yazılar...) ektedir.

Ekli dosyalar

• ssayfa1.jpg
    ssayfa1.jpg
    135.2 KB · Görüntüleme: 2,004
  • ssayfa2.jpg
    ssayfa2.jpg
    73.1 KB · Görüntüleme: 2,002
  • dava belgeleri.rar
    245.4 KB · Görüntüleme: 158
hocam sen kadrolu öğretmensin galiba. bu durum kadrolular için.
sözleşmeli öğreetmenler alamıyolar asker dönüşü.

tebrikler. bu davalar sayesinde artık çoğu arkadaşımız bu haklardan faydalanacaklar.

ben de böyle bir dava sonucunu dilekçeme ekleyerek başvurmuştum ve aldım.

Bildiğim kadarıyla artık bu durumda olanların dava açmasına gerek yok. Başvuru yaptığınızda veriyorlar. Milli Eğitim davalardan yılmış olacak ki böyle bir karar verdi. Birkaç arkadaşım bu ddurumda olup geçmiş dönemlere ait ödeneklerini aldılar.

myesil' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla artık bu durumda olanların dava açmasına gerek yok. Başvuru yaptığınızda veriyorlar. Milli Eğitim davalardan yılmış olacak ki böyle bir karar verdi. Birkaç arkadaşım bu ddurumda olup geçmiş dönemlere ait ödeneklerini aldılar.

fakat diyarbakırda öyle olmuyo. arkadaşım mahkemeyede verdi mahkemeyi kaybetti ödeme yapılmadı.kendisi sözleşmeli öğretmen.

..LysimakhoS..' Alıntı:
pegasus hayırlı olsun hocam. bende dava açmadan almıştım görev yaptığım ilçede..
Hocam bu ilden ile değişiyor bende dilekçeyle başvurdum olumsuz cevap verdiler bende bunun üzerine dava açarak aldım

Arkadaslar asker ogretmenken alamadıgımız egitim ogretim odenegini alabiliyor muyuz?
ayrıca kadroya gecmeden once sozlesmeliyken de egitim ogretim odenegi alamadım 1 kere.
bunu da alabilir miyiz acaba? alan var mı?

bakanlığın açıklaması var alabilirsin arkadaşım hatta bu konuda kırşehir milli eğitim müdürlüğüne uyarı yazısı gelmiş ve mağdur durumdaki arkadaşlara vermişlerdir.

Dört Gözle davanın sonucunu beklliyordum Pegasus777
benim dilekçem ilçe mem den geri dönmüştü.Mevcut emsallerin arasına seninkinide eklkeyip direk mahkemeye vereceğim artık.
Son olarak mahkeme dilekçelerini ve verdiğin diğer evraklarıda tekrardan gönderirmisin sana zahmet.
Malum eski evraklar eski sitede kalmış
Birde ne kadar aldın hocam?

bende geçen sene askerdeydim, yukarıdaki davanın tarihleriyle aynı. Şimdi dilekçe versem olur mu? Dilekçeyi nereye vereceğiz ilçe milli eğitimemi, il milli eğitimemi, okulamı?

ah bir de şubat atamaları ve asker öğretmenlerin durumu açıklığa kavuşsa.hayırlı olsun bu arada

arkadaşlar şubat ataması ile ilgili tam bişey bulamadım bilgisi olan varmı aceba şubat ta ilk atama olup alan varmı?

muzy2007 dilekçeyi tabiki okuluna vereceksin onlar ilçeye yada ile gönderirler.
pckopat11 önceki forumda şubatta atanıp alanlar vardı ama onlardan bazıları geri ödemişler aldıkları ücreti. sende bi şansını dene istersen

Şimdi eğer konu hakkında eksik bilgim yoksa bu parayı sadece kısa dönemler alıyor asker öğretmenler alamıyor değil mi arkadaşlar ?

Hocam emeğinize ve yüreğinize sağlık. Sizi ürekten kutluyorum. Bu dava sadece bir ödeneğin ödenmesi açısından değil, bir çok konuda sistemin daha mükemmel hizmet vermesi için bir unsur oluşturuyor. Bu şekilde açılan davalarla yasalar güç kazanıyor ve daha fazla insan merkezli hale geliyor. Yaptığınız bu mükemmel hizmetinizden ötürü sizi tekrar tebrik ediyorum.

Sevgili arkadaşlar aslında böyle durumlarda emsal göstermek yerine yeniden dava açarak haklarınızı korumanız bir daha böyle yanlışlıkların yapılmaması için daha etkili olacaktır. Yaşasın hukuk.

arkadaşlar ben 2007 şubat ayında göreve başladım diyarbakır da. şu an samsunda görev yapıyorum acaba başvursam almadığım eğitim ödeneğini alabilirmiyim...

31/07/2006 ile 31/07/2007 tarihleri arasında asker öğretmen olarak görev yaptım , eğitim ödeneğini asker öğretmen olarak görev yaptığım yerde vermediler,bu yıl şimdiki okulumda istedim bir dilekçeyle ancak 2006 öğretim yılında bir gün çalışmadığım için reddedildi,farklı bir uygulamayla karşılaşan arkadaşımız var mı? bana çok saçma geliyor çünkü,ne demek bir gün bile çalışmadınız o zaman asker öğretmen olarak görev yaptığı yer versin? burası acayip bir ülke ...

mebe açılan binlerce dava var ve mebin kaybettiği de o kadar fazla ki!... sanırım dava paraları hayli parasını yiyordur meb bütçesinin. bilgi edinmeyle sorsam söylerler mi acaba? :) :D

:!: Bayram dönüşü 24 Eylül de ilk atama ile göreve başlayacak bir sözleşmeli öğretmen eğitim ödeneği alabilecek mi arkadaşlar :?:

Arkadaşlar ben dilekçe ile aldım. Hem de iki ödeneği birden. Benimle birlikte başka bir arkadaşım da aldı.

1. Şubatta atanmıştım, o yılın hazırlık ödeneğini
2. Askerlik dönüşü hazırlık ödeneği

Okula bir dilekçe verdim. Hepsi bu.

Artık davaya gerek yok diye biliyorum.

esenordelarthe' Alıntı:
mebe açılan binlerce dava var ve mebin kaybettiği de o kadar fazla ki!... sanırım dava paraları hayli parasını yiyordur meb bütçesinin. bilgi edinmeyle sorsam söylerler mi acaba? :) :D

hiç denemeyin bence hocam. şahsen ben göndermiştim mayıs ayında, haziran 12 de cevap yazılması gerekiyor demişler ama hala bi cevap gelmiş değil

bizim mem müdürü davayla falan vermiyor ,bakanlıktan yazı gelmeden vermeyeceğini söyledi arkadaşlar.BAkanlığın yazısı var yazmış bazı arkadaşlar ,paylaşabilirmi yazıyı?

hocam bana mahkemeye verdiğin evrakların dökmünü gönderebilirmisin. bende başvuracam şimdiden teşekkr ederim.

xapex' Alıntı:
muzy2007 dilekçeyi tabiki okuluna vereceksin onlar ilçeye yada ile gönderirler.
pckopat11 önceki forumda şubatta atanıp alanlar vardı ama onlardan bazıları geri ödemişler aldıkları ücreti. sende bi şansını dene istersen
Hocam bu haktan asker öğretmenlerde faydalanabiliyorlar mı? Eğer evet faydalanabilir diyorsan ne zaman dilekçe yazayım...

selocan22 hocam, bende şubat 2007de görevime kadrolu olarak başladım, eğitim ödeneği alamamıştım, siz şubatta atanmanıza rağmen eğitim ödeneğini aldığınızı söylüyorsunuz, nasıl, nereye hangi belgelerle başvurarak bu hakkınızı aldınız? yardımlarınız için teşekkürler

Geri