Eğitim Öğretim Ödeneği

Kodla Büyü

ayesiloglu

Site Gezgini
Şahsıma Eğitim öğretim ödeneği ödemesi yapılmayacak arkadaşlar. Fiilen derse girmediğim için. İnşallah sizlere yapılır. Bu işi iyice abarttılar artık.

Hocam personel genel müdürlüğünün forum kısmında olay belirtilmiş bu ücretin alınacağı. Bilgi edinmeye başvurun ve personel genel müdürlüğünün forum kısmında alınabildiğinin yazıldığını belirtin.

Hocam okul yapmış ödeneği. Mal müdrlüğünün talimatıylada hesabıma para geçeceği için blok koydurmuşlar. yani para yatar yatmaz geri çekecekler hesaptan. Hesabımda -472.15 lira blok gözüküyo. (Ankara- Altındağ)

ayesiloglu' Alıntı:
Şahsıma Eğitim öğretim ödeneği ödemesi yapılmayacak arkadaşlar. Fiilen derse girmediğim için. İnşallah sizlere yapılır. Bu işi iyice abarttılar artık.

eğitim uzmanı olduğun için yatması gerekiyor ama

ayesiloglu' Alıntı:

Eğitim öğretim ödeneğinin kesilmemesi gerekir. Eğitim Öğretim Ödeneği 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun EK 32. Maddesine göre senede 1 kez ödenir. Bu Maddeye göre:
"Eğitim ve öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup;fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları,cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici,eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil ilköğretim müfettişleri hariç) her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda,öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenir. (...)"

Fiilen öğretmenlik yapmanın şartı "derse girmek" değildir. Bununla ilgili herhangi bir engelleyici hüküm yoktur. Yani "fiilen derse giren öğretmenlere ödenir" demiyor. Fiilen öğretmenlik yapanlara ödenir diyor. Yani askerde değilseniz, ücretsiz izinli değilseniz ve Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfında Öğretmen, müdür, okul müdürü, müdür yardımcısı, eğitim uzmanı vb. iseniz bu ödeneği almanız gerekir.

Biz "Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen"iz. Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfında öğretmen ünvanlı kadromuz var. Dolayısıyla almamamız için bir neden yok.

Eğer ödenmiyorsa bir dilekçe ile kadronuzun bulunduğu okul müdürlüğünüze neden ödenmediğini sorun. Bu dilekçeye cevap vermek zorundalar. Cevap verildiği tarihten itibaren 60 gün içinde bu işlemin hukuka aykırı olduğu ve "Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneğinin" şahsınıza faizi ile ödenmesi talebi ile idare mahkemesine başvurun. (Eğer dilekçenize cevap verilmezse 60 gün bekleyin. Bu 60 günlük bekleme süresinin sonunda 60 gün içinde mahkemeye başvurabilirsiniz.)

Geri