EğitiJAM K12 Oyun Geliştirme Maratonu

Kodla Büyü

btedernegi

Üye

EğitiJam Nedir?​

EğitiJAM, Türkiye genelinde K12 öğrencilerinin ve eğitimcilerin oyun geliştirme farkındalığını artırmak için düzenlenen 48 saatlik bir Game Jam'dir.

Neden EğitiJam?​

EğitiJAM K12 Oyun Geliştirme Maratonunun temel amacı, Türkiye’deki oyun ekosistemini eğitim kurumları aracılığı ile büyütmek, ilgili eğitmenlerin bilgi ve deneyimini artırmak, k12 seviyesindeki öğrencilerimizde oyun geliştirme farkındalığını yükseltmek, eğitim/öğretim amaçlı oyun fikirlerinin geliştirilmesini sağlamak, öğretmen-öğrenci etkileşimini artırmak, ileride kurulacak stüdyoların tohumlarını atmak, eğitimcilerin ve ebeveynlerin oyun sektörüne karşı bakış açılarını değiştirmek, oyun geliştirme, oyun tasarlama ve oyun sanatçısı eğitimlerinin önemine vurgu yapmak ve oyun sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli/üreten bireyleri yetiştirmektir.

EğitiJAM 2023​

EğitiJAM 2023, "Hatalarından Ders Çıkar" temasıyla 28-29-30 Nisan 2023 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenmiştir. 132 takımdan 413 öğrenci EğitiJAM'a katılmış, 44 oyun maraton sürecinde tamamlanarak değerlendirmeye alınmıştır. Ön değerlendirmeyi geçerek 14 takım finale kalmaya hak kazanmıştır. Finalde Derecelerin yanı sıra "EğitiJam Ruhu", "Bu Fikri Çok Beğendik", "Bu Oyun Tamamlansın İstiyoruz", "Görseller Harika" adıyla 11 oyun ödüle değer bulunmuştur. Maraton öncesinde öğrenciler, yapılan çevrimiçi yayınlarda uzman kişi ve kurumlar ile bir araya gelme fırsatı bulmuştur. Öğrencilere oyun geliştirme platformlarına yönelik eğitim içerikleri sağlanmış ve maraton süreci boyunca mentör desteği verilmiştir. Prof. Dr. Veysi İşler, Prof. Dr. Hakan Tüzün, Volkan Hacıtahiroğulları, Senem Aksakal, Mert Buran, Yusuf Tülek, Arda Karaköz, Mustafa Kılıç, İsmail Temirci, Gamze Şişman, Hasan Kılıç, Mehmet Özaslan, Mehmet Yaren Bozgun, İbrahim Hakkı Uslu, İsmail Temirci, Tolga Hıçkıran, Ata Deniz Oktay, Duhan Durmaz, Alperen Güner, Burcu Yılmaz EğitiJAM'da mentör, jüri, konuşmacı vb. olarak öğrencilere destek vermiştir. EğitiJAM 2023 Kodla Büyü (altın), Bilişim Garajı (gümüş) sponsorluğunda gerçekleştirilmiştir.

EğitiJAM 2024​

EğitiJAM 2024 İçişleri Bakanlığı Sivil toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Ekli dosyalar

• egitiJam2.jpg
    egitiJam2.jpg
    90.4 KB · Görüntüleme: 1
17 Nisan 2024 Çarşamba akşamı 20.30'da BTE Derneği Youtube kanalı üzerinden yapacağımız EğitiJAM 2024 3. yayınında, Yasin Nuri Çakır Hocamız bizlerle olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Espor Eğitimi Projesini, esporları ve sektörel gücünü konuşacağımız, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dijital Oyun Yarışması ortak yayınımız
adresinden takip edilebilir.

Daha önce yapılan yayınlara Youtube kanalımızdan ve EğitiJAM sitemizden ulaşabilirsiniz. https://egitijam.bte.org.tr/egitijam-2024/

EğitiJAM'e son başvuru 26 Nisan 2024 https://egitijam.bte.org.tr/

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-10-18 at 11.51.25.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-18 at 11.51.25.jpeg
    17.7 KB · Görüntüleme: 2
Geri