Eğiticilik Bitmiştir

Kodla Büyü
phantosos' Alıntı:
Var hocam olmaz mı :verymad: Eğitek denen güzide kurumumuz bizlerle, formatörler le o kadar ilgileniyor ki sorma. Strateji Geliştirme Başkanlığı Başkanı Sayın Nurettin KONAKLI çok güzel bir yazı ile Personele soru soruyor. Ne olacak bizim personelimizin hali. Bizimkiler (Eğitektekiler) uyuyor. Ne güzel uyuyorlar, kış uykusu sanki. Böylece bir kez daha öğreniyoruz ki Eğitek’ten bir cacık olmaz. Yazı ekte. İlgilenenlere.

Artık Personel'den gelen cevaba göre karar vereceğiz. Kadrosu merkezi ve iyi okulda olanlar için tercih edilecek bir durum değil. Okullara kadrolu formatörlük verileceği de hesaba katıldığında hiç bir anlamı kalmıyor Eğiticiliğin. Geçtim ek dersinden, 6 ay sonra kendimi kuş uçmaz kervan geçmez bir köy okulunda bulmak istemiyorum. Zaten 5 sene zorunlu hizmet yapıp bir de üzerine Kul Hakkı Yemeyen Sevgili Devlet Büyüklerimizin AF denen saçmalığından sonra.

Bu soruları Eğitek'inde sorması gerekirdi. İlçe milli eğitimde eğiticiyim. Şube Müdürleri Arge birimiyle ilgili Bakanlığı arıyor, bilgi alıyor, uğraş veriyor, sonrada bize dönüp siz ne düşünüyorsunuz diye bize soruyor. O kadar koşturup bişeyler yapmaya çalışırken bir anda kendimi besleme gibi hissettim. Yani sizde ister gidin, ister bi köşede kalın der gibi. Yok mu bize sahip çıkacak.

ymb' Alıntı:
phantosos' Alıntı:
Var hocam olmaz mı :verymad: Eğitek denen güzide kurumumuz bizlerle, formatörler le o kadar ilgileniyor ki sorma. Strateji Geliştirme Başkanlığı Başkanı Sayın Nurettin KONAKLI çok güzel bir yazı ile Personele soru soruyor. Ne olacak bizim personelimizin hali. Bizimkiler (Eğitektekiler) uyuyor. Ne güzel uyuyorlar, kış uykusu sanki. Böylece bir kez daha öğreniyoruz ki Eğitek’ten bir cacık olmaz. Yazı ekte. İlgilenenlere.

Artık Personel'den gelen cevaba göre karar vereceğiz. Kadrosu merkezi ve iyi okulda olanlar için tercih edilecek bir durum değil. Okullara kadrolu formatörlük verileceği de hesaba katıldığında hiç bir anlamı kalmıyor Eğiticiliğin. Geçtim ek dersinden, 6 ay sonra kendimi kuş uçmaz kervan geçmez bir köy okulunda bulmak istemiyorum. Zaten 5 sene zorunlu hizmet yapıp bir de üzerine Kul Hakkı Yemeyen Sevgili Devlet Büyüklerimizin AF denen saçmalığından sonra.

Bu soruları Eğitek'inde sorması gerekirdi. İlçe milli eğitimde eğiticiyim. Şube Müdürleri Arge birimiyle ilgili Bakanlığı arıyor, bilgi alıyor, uğraş veriyor, sonrada bize dönüp siz ne düşünüyorsunuz diye bize soruyor. O kadar koşturup bişeyler yapmaya çalışırken bir anda kendimi besleme gibi hissettim. Yani sizde ister gidin, ister bi köşede kalın der gibi. Yok mu bize sahip çıkacak.
Biz Bütün BT Öğretmenleri birbirimize sahip çıkmaya hazırız da siz de bize çıkacak mısınız?
Kendi eğiticim "sözleşmelilerin formatör olamaması deli saçması" dediğimde bana "KPSS çalış" demişti. O gün bütün Eğiticilere ah etmiştim. O yüzden bu işte parmağım olabilir. :shock:

mfk' Alıntı:
Biz Bütün BT Öğretmenleri birbirimize sahip çıkmaya hazırız da siz de bize çıkacak mısınız?
Kendi eğiticim "sözleşmelilerin formatör olamaması deli saçması" dediğimde bana "KPSS çalış" demişti. O gün bütün Eğiticilere ah etmiştim. O yüzden bu işte parmağım olabilir. :shock:

:)

mfk' Alıntı:

Hocam haklısın tabii ki. Ama şunu da unutmayın her eğitici bilişim teknolojileri öğretmeni değil. Kadrosu başka branşta olan bir çok arkadaş var. Ama inan, elimizden gelen de hemen hemen hiç bir şey yok. Benim burada haykırdığım sıkıntıda bu zaten. Bir çok sefer Şube Müdürüyle, İlçe Milli Eğitim Müdürüyle Formatör arkadaşlar için tartıştığım olmuştur. Sözleşmeli arkadaşların formatör olamaması inan benimde canımı acıtıyor. Hele az sayıda arkadaşımla, sayımızın 3 katı okul ve kuruma hizmet vermeye çalışırken.

Yazıyı yazmamdaki amaç EĞİTEK'in de artık bizlere sahip çıkması, çıkmayacaksa bizlerin de kendi yol haritamızı çizmek için bunu bilmemiz. Bunun için Strateji Başkanlığına ATIFda bulundum yazımda.

Size KPSS çalış diyen arkadaşla ilgili olarak da diyebileceğim bir şey yok ama doğru demiş. Ben birde ek yapayım. Bana göre önce LYS ve YGS çalış sonra, KPSS çalış. Çünkü artık bu branştan çok fazla umudum kalmadı. Ben seneye LYS ve YGS girip bir başka branşa geçmeye çalışacağım.

Saygılar, sevgiler.

Birilerinin cok acelesi var. Kervan yolda düzelir mantığıyla bu iş böyle yürür. Bundan sonra il/ilçede calısan eğitici,argeci vb kişilere unvan kadrosu verilmezse, özlük haklarıyla ilgili olumlu bir gelişme yasanmazsa 8 - 5 butun yıl calıs, yok kıdem tazminatı, yok ekders, hizmet puanımızmıs ya sanki bizler lütufla geldik buralara, Hükümet tek partili olmasa neyse, Eğitek PGM Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurum değil mi düzenleme yapıp ondan sonra net bir şekilde bize niye sunulmuyor. Bu işin Mali boyutu varsa Maliye bakanlığıda aynı hukumette. Acık ve net olarak 2002 atamasıyla goreve basladım. Milli Eğitim Bakanlığı bundan daha kotu nasıl yonetilir, merak ediyorum. Butun hizmetiçi kursların değişilmez konusu oldu ne olacak bu eğiticilerin hali diye.... Ne olursa olsun, Kimseden kormuyoruz, Okulumuza da doneriz. Kısa cöpün uzun çöpten er gec hakkını alacağını dusunuyorum.

Arkadaşlar eğiticiliğin bittiği falan yok.Eğiticileri memuriyetten de atmıyorlar.7-8 yıldır zaten eğitici olarak çalışanların normu okulundaki olsa ne olur ilçede olsa ne olur.Bunu bu kadar büyütmek doğru değil.Önemli olan konu bu işlerin görevlendirme olarak değil kadrolu olarak yapılamsıdır.

Bu durumda bende ayrılıyorum. Merkezdeki okul bir daha gelmez en iyisi gidip normumuzu garanti altına alalım. Eğitek'de bu işleri yapacak birilerini bulur herhalde. :alkis:
Yeniden PARDUS, Web tabanlı, Cisco kurslarını anlatacak öğretmen bulur, eğitim verir, o öğretmen iline döner yeniden hizmetiçi eğitim açar vs. vs. olur yani...

adChild.YeniEgitici();
:D

Bence de bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Onun yerine bu yeni sürecin şekillenmesinde etkin rol almak için mümkün olduğunca tüm idarecilerin bizim çalışmalarımız hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve yeni sistemde özlük haklarımızın ve kariyer basamaklarımızın doğru şekilde düzenlenmesi için çalışmalar yapmamız gerekiyor.

kod hata verdi hocam gidemedin :) addChild

farklı branştan gelipte eğitici formatör olanlar yandı..

teknik mezunuysa ... ilçe millieğitimde de atolye olmadığından dolayıı... tazminatları düşecek.
kadrosu ilköğretim ise eski okulunda normu olmadığı için herhangibir dağ köyüne gönderebilecekler..kozlar tamamen ilçe veya il MEM de olacak..

hepinize geçmiş olsun...

Argedekilere bir şey olacağını sanmıyorum.. zaten ARGEye yandaşlarını getiriyorlar..(ARGE için sınav yok :wink: )

Strateji Geliştirme Başkanlığının, Personel Genel Müdürlüğüne yazdığı yazının (görüş yazısı) akıbeti ne oldu acaba?. Bir bilgisi olan var mı?

şu eğiticilerde birazcık gurur içlerinde birazcık öğretmenlik isteği olsa bi saniye durmazlar eğiticilikte ama nerdeee

fatal' Alıntı:
şu eğiticilerde birazcık gurur içlerinde birazcık öğretmenlik isteği olsa bi saniye durmazlar eğiticilikte ama nerdeee

12 Ağu 2010 ta üye olmuşsun ,şimdiye kadar 10 mesaj atmışsın. Mesajlarına baktım birtane hayırlı ve iyi niyetli mesajın yok.
Burası stres atma yeri değil. Senden ricam paylaş. Paylaşamıyorsan lütfen bırak formu.

alpaygunes' Alıntı:
fatal' Alıntı:

12 Ağu 2010 ta üye olmuşsun ,şimdiye kadar 10 mesaj atmışsın. Mesajlarına baktım birtane hayırlı ve iyi niyetli mesajın yok.
Burası stres atma yeri değil. Senden ricam paylaş. Paylaşamıyorsan lütfen bırak formu.

Alpay Duygularıma tercüman olmuşsun, Arkadaş klavye erkekliği yapayım demiş...

fatal' Alıntı:

Böyle deyince bir fıkra geldi aklıma, bugdayı çalıp çana pisleyen bir karga vardı. Forum kurallarına aykırı olduğu için anlatmayacam.

Eğiticiysen sen niye bırakmıyorsun değilsen ve ya bırakmıssan sana ne.. öğretmenlik isteğimizi ölçmek kimsenin haddine değil..Bizler bırakana da saygı duyuyoruz devam edenede olmak isteyene de,insani olan budur.

amma çok eğitici düşmanı varmış. :) Bunlar iyi günlerimizse yaşamaya devam. Eğiticilerin durumu kötü olunca bazılarının hali düzelecek sanki. Ayrıca eleştirenlerin hiçbirinin bt öğretmeni olduğunu inanmıyorum. örnek kaan058, fatal

togius' Alıntı:
amma çok eğitici düşmanı varmış. :) Bunlar iyi günlerimizse yaşamaya devam. Eğiticilerin durumu kötü olunca bazılarının hali düzelecek sanki. Ayrıca eleştirenlerin hiçbirinin bt öğretmeni olduğunu inanmıyorum. örnek kaan058, fatal

ben 5 yıl formatörlük yaptım bu sene bıraktım. öncelikle bu işin böyle olacağı zaten belliydi yani hem kadro vermiyor hemde okulu mağdur ediyor. ben istiyorum ki bütün sorunlar yatırılsın hep birlikte tek yürek olalım sorunları çözmeye çalışalım, ama bu olmuyor. biz burda MEB i ve onu yönetenleri eleştirdiğimizde burda yaşananları gördük benim bilişimcilere güvenim kalmadı. MEB i yönetenlere hiç güvenim kalmadı. Artık yapılacak birşeyin olduğunuda düşünemiyorum. birileri yukardan emir verecek bizde ona uyacağız başka çaresi var mı?

konu yine ve yeniden aynı yere gelecek dönme dolap gibi ancak sonun kaynağı belli ve tek bir çözümü var. Ben 2002 böte mezunuyum ve aynı yıl atandım. okul formatörleri gelmeden öncede biz vardık. 20 küsür sınıfa derse girip tüm lab. a da baktığımız oldu. Okukl formatörü arkadaşta o sıra full ekders almakla meşguldü. 4 yıldırda eğiticiyim. Gördüğüm şu ki her ne kadar farklı branştan olup işini doğru yapan arkadaşlar olsa da bilişim tek. ve benzeri konularda tek yetkin branş bt branşıdır ve o olmalıdır. Bizim zaten kadro davamız yok bizim zaten kadromuz var eski adıyla( Bilgisayar Öğretmenliği yenisi Bilişim Teknolojisi).Ben bilgisayar öğretmeni olarak atandım diğer arkadaşlarda öyle eğitici veya formatör kadrosu hastalığımız yok zaten. ancak fatal gibi 1-2 tane yamuk örneğe bakım atıp tutacaksak memleketteki tüm öğretmenlerin görevine son vermek gerekir. Eğitim camiyasından pek çok kötü örnek var bunları burada dillendirmeye gerek yok.Ayrıca
bunlar iyi günleriniz
daha durun tarzı konuşmalar yapıyorlar diyorum ki türkiye de bilişimin bittiği an diğerleri düzelecek mi? bunu şu anda sadece bt ciler öngörüyor.

Ayrıca eğitici for. karşı olanlar için bir başlık açalım orada ne gibi sorunlar var değerlendirelim yoksa böyle atıp tutmakla olmuyor.

dedikodu üretim merkezi

bu bilgisayar bilişim sitesi giderek DÜM (Dedikodu Üretim Merkezi ) olmaya başladı.Aslı astarı olmayan bir sürü dedikodu.yok şunu duydum yok şu oldu.şöyle olacak.bir sürü afaki şeyler.arkadaşlar unutmayın devletin dili resmi yazıdır.resmi yazıyı görmeden atmayın ve inanmayın.bu kadar

Geri