Eğiticilerin Hizmet İçinde Verdikleri Kurslar Uzmanlıkta İşe Yarıyor mu?

Kodla Büyü
Arkadaşlar merhaba;

Bildiğiniz üzere aldığımız hizmet içi eğitimler konusu ne olursa olsun ileride uzman öğretmenlik başvurularında işimize yarayacak. Normal sınav puanının belli bir yüzdesinin yanı sıra bu eğitimlerde saatine göre bize puan getirecek. Merak ettiğim konu aldığımız eğitimler gibi verdiğimiz eğitimler de uzmanlıkta bize puan getirecek mi?

Bilginiz varsa paylaşabilirseniz sevinirim...
Saygılarımla..

uzmanlıkta puan getirsin diye kursa gidilmez bence
çünkü benzeri bi uzmanlık sınavı ve alımı yapılacağına inanmıyorum
2 yılda sınav yapıp, alımları zor becerebildiler...

hocam mesajım yanlış anlaşıldı sanırım benim demek istediğim normalde hizmetiçi eğitimde öğretmenlerin aldıkları eğitimler puan olarak onların uzman öğretmen ve sonrasında baş öğretmen ünvanlarını almalarına yarıyor. aynı uygulama eğitimi verenler için de geçerli mi onu merak etmiştim.malum eğitici formatörler hizmet içinde sürekli kurs veriyorlar bunun bu yönden de avantaj getirmesi gerekir diye düşünüyorum. şube müdürüne sorduğumda tam olarak bilmediğini söyledi ben de sizlere sormak istedim bilgisi olan var mı diye.

saygılar..

"merkezi" olmak şartıyla alınan her hizmetiçi eğitim 30 saat X 1 puan olarak değerlendirilir. İdarecilik, öğretmen kariyer basamakaları vs için geçerli bu puanlar.

ayesiloglu' Alıntı:
bence dandik kurs yoktur dandik kursiyer vardır. bir kurstan ne bekliyorsan o kadar şey alırsın.

Benim bahsettiğim kurslardan bahsetmiyorsun herhalde.

Bu kadar alınganlığa ve terbiyesizliğe gerek yok.

Ya çok dandik kurs verdin, verdiğin kurslarla ilgili gerçeğin söylenmesi seni kızdırdı, ya da o kurslardan çok şey beklemedin ki alabileceğinin en iyisini aldığını düşünüyorsun. Tabi alabileceğini sandığın alman gereken ise.

Mesela bilgisayar kullanmayı bilmek, bilgisayarı eğitimde kullanmayı bilmektir. Bilgisayar kullanmayı bilince birisi bilgisayar ve eğitim olayını çözmüştür. Ve onu bilgisayar ile eğitimi entegre etmesi için yetiştirdiğini iddia eden kurs, ona bilgisayar öğreterek onu bilgisayar ve eğitim konusunda bir deha haline getirmiştir. Bu yüzden o kurs dandik olmaz öyle mi?Keşke bilgisayar kullanmayı öğretebilse.

Bana kursa katılmışı getirin. Böyle kurtlar vadisinden etkilenip veciz laflar etme heveslilerini değil. Veciz laf yoktur, veciz laf eden vardır gibi bir abzürtlüğe hiç girmeyelim.

bu puan uzmanlık sınavındamı gecerli tam anlıyamadım ama ben şimdi 3-4 hizmet içi kursa ve seminere katılıyorum.puanlama nasıl olcak şimdi.nerede kullanılıyor bu puan yoksa hizmet puanımı bu puan:D

hocam en son yapılan sınavda sanırım iki yıl oluyor uzman öğretmenler belirlendi haberiniz vardır muhakkak... bu öğretmenler sekiz yılı doldurmuş ve sınavdan başarılı olan kişiler.. ancak sadece sınavda aldığı puan yetmiyordu bunun yanı sıra aldığı hizmet içi eğitimlerde bu puanlamaya dahil edildi. örnek olarak aldığı 10 saatlik bir hizmet içi eğitim için ekstra 1 puan gibi. birçok öğretmen belki 10 yıllık dahi olsa bu eğitimlerden fazla almadığı için sınav puanı da sınırda kaldığı için uzman olamadı. kısacası aldığımız bütün hizmet içi eğitimler bu tür uygulamalarda bize ekstra puan olarak geri dönüyor. benim merak ettiğim konu bizim verdiğimiz kursların uzmanlık için bize puan getirip getirmeyeceği idi ama sanırım bu konuda bilgi sahibi arkadaşımız yok. umarım bu eğitimi alanlar kadar verenler ki genellikle eğitici formatörler olarak birçok kurs açmaktayız bu uygulamadan yararlanırız.

saygılarımla..

alınan ve verilen kurs, uzmanlıkta işe yarar

Kocaelide böyle bir uygulama yapılıyor. Verdiğimiz tüm hizmet içi eğitimlere ilsis üzerinde öğretim görevlisi olarak ekleniyoruz. ilsis yetkilisi bizim tc kimlik numarasını girdiğinde verdiğimiz ve aldığımız (ilsise işlenmiş) tüm kursları görüyor. buda bize puan olarak yansıyacak. Merak etmeyin.

hocam çok teşekkür ederim bu konuda aydınlattınız bizi.. darısı diğer illerin başına ilsis yöneticisi ile görüşmem lazım..

Geri