Eğitici Formatör Görevlendirmelerindeki Yanlış Uygulamalar

Kodla Büyü
MCYagli yA

Koçum biz donanımın herşeyini biliriz.rc45 aceleyle yazılmış bir şey.ben 4 sene teknik serviste çalıştım.anakart bile tamir ettim.4 katlı binanın ağ donanımını kurduk.donanım konusunda da uzmanım.istersen gel sana öğreteyim.senin okuduğun okulda sana bunları mı öğretiyorlar.rc45 yazıyorum.sen daha ortada yokken biz rc45leri(inadına) takıyorduk.senin güzdüz geçtiğin yollarda biz gece geçtik.burda ciddi şeyler konuşmak varken MAL BULMUŞ MAĞRİBİ gib davranma.yakışmıyor.Öğretmen olduğunu unutma.üslubumuzu da bozma...

bak işte :eek:

iyi de ben senden yanayım niye kızdın şimdi sen bana :puhaha:

hem cidden bişiler ögrenmek isterim senden, (tabi müsaitsen)

ben hiç 4 katlı binanın ağını kurmadım,

hem dogrusuda rc45, bende katılıyorum sana, bende öyle diyorum.

böyle öfkelenmene gerek yok,

anakart konusunda söylediklerin gerçekse inan ağzım açık kaldı.

benim branş ingilizce onun için yabancıyım.

ayrıca ben seni hiç mal bulmadım :wink:

Re: MCYagli yA

madracan65' Alıntı:
Koçum biz donanımın herşeyini biliriz.rc45 aceleyle yazılmış bir şey.ben 4 sene teknik serviste çalıştım.anakart bile tamir ettim.4 katlı binanın ağ donanımını kurduk.donanım konusunda da uzmanım.istersen gel sana öğreteyim.senin okuduğun okulda sana bunları mı öğretiyorlar.rc45 yazıyorum.sen daha ortada yokken biz rc45leri(inadına) takıyorduk.senin güzdüz geçtiğin yollarda biz gece geçtik.burda ciddi şeyler konuşmak varken MAL BULMUŞ MAĞRİBİ gib davranma.yakışmıyor.Öğretmen olduğunu unutma.üslubumuzu da bozma...
Sen ne kadar komikmişsin ya hocam Uslübünu bazma diye bitirdiğiniz yazınızı okurken Öğretmen olduğunuzdan şüphe ettim.
Bilişim İşini 4 katlı binanın ağ donanımını kurmaktan ibaret sanıyorsunuz (bilgisayarlardan birer kablo çıkarıp hub yada switch'e bağlamayı öyle bir iş gibi yazmışsınız ki sanki bu konuda doktora yapmayan bu işi yapamaz...)
Siz ağ kurun, anakart tamir edin sizi teknik servis elemanı olarak görevlendirsinler %100 destek veririm size;
Sizde bırakın da eğitimde bilişim teknolojilerinin kullanımını bu işin uzmanları yapsın...

Cemal TANER' Alıntı:
Hey gidi biensi cakla ağ kurduğumuz günler.
Cemal hocammm yapma böyle biensi falan buradakilerin çoğu yada en az yarısı anadolu yada güzel düz liseleri bitirip BÖTE okumuş kardeşlerimiz ,
RJ45 ney olaki CAT5 varsa CAT1 kullansak ne olurki sorularından kendini kurtarıp yeni yeni belini doğrultan gençler şimdi birde biensi diyorsun başkası sonlandırıcı diyor iyice kafalar karışacak yazık.
Ben kaç kere yazdım bilmem ama EML elektronik girişli , Teknik Lise Bilgisayar çıkışlı ardından BÖTE okumuş bir öğretmenim yanı dışardaki branşdan değilim.
Soğuksabah kardeşim; Cemal TANER'i görünce, Murat YAZICI'yı görünce, Şerafettin Başkanı görünce halt etmişsin hocam sen. Daha bu isimleri arttırmak mümkün.
Diyeceksin ki sahaya hakim olmayan bir sürü branşdışı adam var doğrudur, bende derim ki sahaya hakim olmayan bir sürü branşiçi adam var.
Cemal Hocam gene gülecektir.
Madracan65 büyüğüm size de katılmıyorum. Bizim alan diğer disiplinlerden daha farklıdır sürekli değişiklik gösterir, kendini yenilemeyi gerektirir ve bu sebeple bence tüm eğiticiler belirli aralıklar yapılan sınavlara girmelidir. Diyorsunuz ki önceden çilesini çektik ki haklısınız elinize yüreğinize sağlık ancak başkaları farklı düşünsede eğitim AHDE VEFAYA feda edilemeyecek kadar önemli bir iştir. Ne olabilir 2008de ki sınav iyiydi sınav gene 150 civarında soruyla olur ve 50-60 civarında soru projelerdeki konuları bağlar temelde eğitim bilimleri ile ilgili olur.
Soğuksabah kardeşim sende bu kadar milletin üstüne gideceğine git EĞİTEK'e ya bana da ayrıcalık yapın ben sınava girmedim ama olsun bak dersimde yok hadi yapın bir güzellikde olsun bitsin.
Belki buradan yol olur biyolojicilerin normu düşerse onlarıda bahçe işlerine yönlendirirler.

Bu başlığı iki-3 kere okudum denecek tek söz ALLAH AKIL ve FİKİR versin.

Bende eğiticilik yaptım. Başka branştan olup da çok değerli arkadaşlarla çalışma fırsatı buldum. Tanıdığım insanların hiçbirisi madracan hocanın üslubuna sahip değildi. Mütevazi bilgili insanlardı. Bu branşı okumuş bilgisayar öğretmenlerine de saygı duyuyorlardı. Gereksiz konuşmaya ve gereksiz gündem yaratmaya gerek yok. Rj 45 çakmak renk sıralamasını bilmek marifet değildir. 4 katlı bir binaya bir çok insan ağ kurabilir. :D

fikrim,

ist_koord kardeşimiz, egiticiliği hakkıyla yerine getiren profesyonel birisi ...

madaRaCan45 da öyle ama biraz asabi ...

Başlığı üşenmeden tek tek özverili bir şekilde okudum ve en mantıklı cevap ist_koord hocamdan ve cemal taner hocam da espirilerle olaya renk katmış. soguksabah ve madracan65 başlığı germekten öteye gidememişsiniz.
öncelikle ben anadolu lisesi mezunu olup ve böteye çok da isteyerek giden biri değil. fakat elimden geldiğince öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum.
Bilgisayarı ya da daha geniş mana da bilişim teknolojilerini RJ45, CAT1 sonlandırıcı gibi basit araçlara sığdırmak olası değil. Çok geniş bir dünyadan konuşuyorsunuz. Sadece bir dilde uzmanlık bile uzun yıllar gerektirebilir. Öle basit bir web tasarımı, bir binaya ağ kurmak, format atmak, bişeylerin tamiri gibi işlerle uzman olunacağını düşünmüyorum. Bu açıdan baktığımda da ben hiçbir alanda kendimi uzman olarak görmüyorum. (MCyagli gbi öğrenmeye hevesli biriyim. Donanım konusunda madracan65 hocam ders verirsen sevinirim. ağ konusunda da cemal taner hocam senden bekliyorum inşaallah.)

Şimdi BİTEFO ve EBİTEFO konusuna gelince. Bence kendini kanıtlamış olan herkes bu sınava girmelidir. Fakat bu sınavı yapanlar kimlerdir ve neye göre yapılmaktadır. Benim o kadar arkadaşım var teknik lise mezunu burada söylediklerinizi lisedeyken fazlasıyla yapıyorlarmış fakat bu tip sınavlarda başarılı olamıyorlar ve olamazlarda. Çünkü bilgi seviyesindeki (bilişsel alanda 1. en alt seviye) sorularla bir yere varılamaz. Uygulama her zaman farklıdır. Çoğumuz telefondan başkalarına format atmayı göstermiş, ses ve sürücülerle ilgili denetim masasıyla ilgili problemleri çözmüş kişileriz ama içinden çıkamadığımız konularda o bilgisayarı görmek yani uygulama yapmak gerekiyor değilmi. İşte burdan yola çıkarak söylüyorumki , eğer bir suç ya da suçlu aranacaksa bizi burada iki yola ayıran sınavlarda ve sınavları yapanlardadır suç. Bu sınavlar klasik sorularla değil adam gibi hem uyg. hemde bilgi ölçen sorularla yapılmalıdır. Öncelik konusuna gelince Bakanlıkta ya da öğretmenlikte herkes işine gelince kendi konusunun uzmanı olabilmekte ve bu konuda konuşabilmektedir. Burdan yola çıkarak da öncelik BT(Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği vs.) bölümlerden mezun olmuş ve bu alanda kendini ilerlemek isteyenlerin olmalıdır.
Teşekkürler.

"Ayrıca lütfen birbirimize kırıcı konuşmayalım. Yeterince hür bir ortamda fikirlerimizi dile getiriyoruz zaten."

Yanlışlık bu görevin kadro karşılığının olmaması ve bt branşı dışından görevlendirme yapılmasıdır.

Öğretmenim sanırım polemik çok uzayacak ama belirtmek isterim. Benim alanım BT değil. İlçe Mem de Eğiticilik yapıyorum. ;

1. Bt öğretmenlerimize eğer İlçe Memlerde Eğiticilik görevi verilseydi kesin istifa ederlerdi.
2. (Kimse üzerine alınmasın, 5 parmağın 5ide bir değil) İlçemdeki Bt öğretmenleri başları sıkıldığında beni arıyorlar :( En basit örneği Bilgisayar lab daki ağ ayarlarını nasıl yapacağı.

Elbette Çok iyi Bt öğretmenlerimiz vardır. Ama Biz de eğiticiler olarak elimizden gelenin en iyisini yaparak kendimizide geliştiriyoruz her daim.
Bakanlığımızın ilgili birimlerinde yapılan yanlışlar için Eğiticileri suçlamak bence doğru değil.
Tüm Bt öğretmenlerimizinde mağduriyetlerinin en kısa zamanda giderilmesi dileğiyle bütün öğretmenlerimize saygılar sunarım.

ilk mesajı yazan arkadaşın milleti gazlamaya yönelik çalışması nedeniyle eleştiri amaçlı olarak yazmıştım. Siz kime dilekçe yazdınız vs. diye. Arkadaşda birileri ile görüştüm v.s yazmış birkaç noktaya açıklık getirmek gerekir diye düşünüyorum. 3 yıl EBİTEFO olarak çalışmış bir BÖTE ci olarak olaya dışardan bakan arkadaşların yanılgılarını göstermek gerekir diye düşünüyorum. EBİTEFO Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün projelerini yürütmek amacı ile ortaya çıktı. Direk bunun ağ network vs akla gelmesi oldukça saçma. Mesela Bakanlığın uzun bir süre üzerine basa basa durduğu Intel Öğretmen Programının BT öğretmenleri ile uzaktan yakından alakası yoktu ama birçok arkadaş son sınavın Intel Öğretmen Programı yüzüsuyu hürmetine yapıldığını bilir. EBITEFO lar içerisinde de ilgi ve alakalarına yönelik ve projelere katılma durumuna bağlı olarak branşlaşma var. Bulunduğum ilde tüm arkadaşar BT ci olmasına rağmen network ile ilgili bir durum söz konusu olduğunda ilgi duymaz ilgilenmezdim. Bunun sebebi çalıştığım odamda Tüm CISCO eğitimlerini almış değerli bir arkadaşın olması idi. Aynı şekilde actionscript ya da Pardus ile ilgili bir konuda dönüp benden görüş alırlardı. Bu herkesin bir ilgi ve alakası olduğunu göstermekte idi. Bunu yazmamın nedeni bir konuda bilgi sahibi olmak ya da olmamak birşey ifade etmiyor. Mesele bakanlığın verdiği bilginin geri dönmesi. Herkesin herşeyi bilmesini gerektirecek bir durum anca Bt işlerinden anlamayanların beklentisidir.

Başka başka branşlardan EBITEO olarak çalışan birçok arkadaşımız oldu. %90 ' gerçekten çok değerli ve bilgili insanlardı. (Burada da yanılgı olmasın bilgili derken ilgi alanlarında bilgiliydiler) geriye kalan %10 da zaten bir süre sonra yavaş yavaş bıraktı.

Burada gerçekten hakaret edip eleştirmek çok kolay geliyor ben bu konuda duruma isyan eden kendi zümreme şöyle birşey demek istiyorum. Daha iyisini yapabiliyorsak zaten o koltuk bize ait olur ya da o koltuğa ihtiyacımız olmaz.
Aramızda (çok görünmese de forumda) branşı Fizik öğretmenliği olan Bir EBİTEFO arkadaşımız var, ona sorsan RC45, RJ45 hangisi doğru diye bunları herhalde uçak modeli vs zanneder :D Buradaki bazı arkadaşların söylemine göre bu onun yeteneksiz ve BT konusunda cahil olduğunu, EBİTEFO olmayı hak etmediğini gösterir ama işin aslı öyle değil. ActionScript ve Flash Öğrenmek için kitap ararsınız bulur onunla ActionScript' i adam gibi öğrenirsiniz sağda solda da "Adam yazmış arkadaş ne kadar fonksiyon vs. varsa dersiniz" sonra bir bakarsınız ki kitabı yazan yeteneksiz zannettiğiniz Fizikçi Ebitefodur, utanır saygı duyarsınız...

nosTRa' Alıntı:
ilk mesajı yazan arkadaşın milleti gazlamaya yönelik çalışması nedeniyle eleştiri amaçlı olarak yazmıştım. Siz kime dilekçe yazdınız vs. diye. Arkadaşda birileri ile görüştüm v.s yazmış birkaç noktaya açıklık getirmek gerekir diye düşünüyorum. 3 yıl EBİTEFO olarak çalışmış bir BÖTE ci olarak olaya dışardan bakan arkadaşların yanılgılarını göstermek gerekir diye düşünüyorum. EBİTEFO Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün projelerini yürütmek amacı ile ortaya çıktı. Direk bunun ağ network vs akla gelmesi oldukça saçma. Mesela Bakanlığın uzun bir süre üzerine basa basa durduğu Intel Öğretmen Programının BT öğretmenleri ile uzaktan yakından alakası yoktu ama birçok arkadaş son sınavın Intel Öğretmen Programı yüzüsuyu hürmetine yapıldığını bilir. EBITEFO lar içerisinde de ilgi ve alakalarına yönelik ve projelere katılma durumuna bağlı olarak branşlaşma var. Bulunduğum ilde tüm arkadaşar BT ci olmasına rağmen network ile ilgili bir durum söz konusu olduğunda ilgi duymaz ilgilenmezdim. Bunun sebebi çalıştığım odamda Tüm CISCO eğitimlerini almış değerli bir arkadaşın olması idi. Aynı şekilde actionscript ya da Pardus ile ilgili bir konuda dönüp benden görüş alırlardı. Bu herkesin bir ilgi ve alakası olduğunu göstermekte idi. Bunu yazmamın nedeni bir konuda bilgi sahibi olmak ya da olmamak birşey ifade etmiyor. Mesele bakanlığın verdiği bilginin geri dönmesi. Herkesin herşeyi bilmesini gerektirecek bir durum anca Bt işlerinden anlamayanların beklentisidir.

Başka başka branşlardan EBITEO olarak çalışan birçok arkadaşımız oldu. %90 ' gerçekten çok değerli ve bilgili insanlardı. (Burada da yanılgı olmasın bilgili derken ilgi alanlarında bilgiliydiler) geriye kalan %10 da zaten bir süre sonra yavaş yavaş bıraktı.

Burada gerçekten hakaret edip eleştirmek çok kolay geliyor ben bu konuda duruma isyan eden kendi zümreme şöyle birşey demek istiyorum. Daha iyisini yapabiliyorsak zaten o koltuk bize ait olur ya da o koltuğa ihtiyacımız olmaz.
Aramızda (çok görünmese de forumda) branşı Fizik öğretmenliği olan Bir EBİTEFO arkadaşımız var, ona sorsan RC45, RJ45 hangisi doğru diye bunları herhalde uçak modeli vs zanneder :D Buradaki bazı arkadaşların söylemine göre bu onun yeteneksiz ve BT konusunda cahil olduğunu, EBİTEFO olmayı hak etmediğini gösterir ama işin aslı öyle değil. ActionScript ve Flash Öğrenmek için kitap ararsınız bulur onunla ActionScript' i adam gibi öğrenirsiniz sağda solda da "Adam yazmış arkadaş ne kadar fonksiyon vs. varsa dersiniz" sonra bir bakarsınız ki kitabı yazan yeteneksiz zannettiğiniz Fizikçi Ebitefodur, utanır saygı duyarsınız...

Evet ya isimleri sayarken unutmuşum utandım bende şimdi, ama çok değerli branşdışı arkadaşlarımız/büyüklerimiz var unutmam normal bence ve diyorum ki o zaman dursun işler.

bende böte mezunu bir eğitici olarak şunu açık ve içtenlikle söyleyebilirim ki!

"Hiç bir merkezi kursa gidipte diğer branşlardan özveriyle çalışan arkadaşları görmeden, bunların il ve ilçelerinde yaptıkları farklılıkları bilmeden yorum yapanlar" hatalılar. İl memlerde veya ilçe memlerde kurumları babasının çiftliği sanan 10 - 15 yıllık mebbis veya eğitici statüsüne bürünmüş, öğretmenliği çoktan unutmuş kişileri temizlemenin yolu bt branşı haricindekilere düşman olmaktan geçmiyor.

Ama okul formatörlüğüne gelince bende sadece bt öğretmenleri olması taraftarıyım. Dün görüştüğüm eski eğitici bir arkadaşım kendi kadrosunun bulunduğu okulda okul formatörlüğü istediği için okul müdür yardımcısı tarafından resmen tehdit edildiğini dile getirdi. Sebepte o oraya tayin olmadan önce formatörlük yapan zatı muhteremin kredi çekmesiymiş. Resmi yazı ile yapmadıklarını sindirme ve baskı ile yapıyorlar.

Başka bir böte mezunu arkadaşım memlekete zamanında yine kadrosunun bulunduğu kurumda görev almak istemesine rağmen farklı bir branş öğretmenine görev verilmişti. Farklı branşların görev alması btcileri okul for. mağdur ediyor. Bunun önünede geçilemiyor. Tehdit eden branşları yazmadım yazsam burada kavganın alası çıkar. Onun için eğiticilikte farklı branşlara bence evet ama okullarda kesinlikle hayır. Adam kendi okulunu bile tercih etmesini istemiyorlar. Tehdit ve baskı.

Re: TEŞEKKÜRLER NOSTRA

madracan65' Alıntı:
DÜRÜSTÇE,AKILLICA VE DOĞRU CÜMLELER.TEŞEKKÜRLER NOSTRA....
Sayın hocam;
sizi kullanıcı adınızdan tanıyamadım ama yaş olarak bizden büyük olduğunuzu tahmin ediyorum.
Sizden ricam cevap yazarken buradaki kişilerin derslerindeki sıkıntıdan dolayı psikolojik bir yıpranmışlık içinde olduğunu düşünerek yorumlar canınızı sıkacak gibi olsa da daha sağduyulu cevaplar vemeniz yaşanılan durum kolay değil çünkü.
Ayrıca birde hocam büyük harfle yazmasanız okuması daha zor olacaktır.

Bu teknik lise mezunlarının da her zaman böbürlenmelerine uyuz oluyorum. anadolu lisesi mezunlarına laf söyleyenler zamanında o liseyi kazanabilmiş o kapasite varmış mı? Üniversiteye de ek puanla gitmediniz mi böteye. Lisede iki kablo bağlamayı öğrendiniz diye kendinizi Bill Gates yaptınız.

Zamanında yapılan hatalar ve hala bu konu ile ilgili bir düzenleme yapılmamış olması bu duruma yol açıyor, bizi birbirimize düşürüyor.

Evet Bt sınıfları ilk kurulurken, böteler açılmış mesela. Öğretmen ihtiyacı olduğundan geçici görevlendirme ile öğretmen arkadaşlarımız eğitim alıp, ihtiyacı gidermişler. Ama bugün bir sonu olmalı idi. İhtiyaç durumu geçici görevlendirmeleri gerekli kıldı. Ancak bugün BT öğretmenleri bile norm fazlası iken, daha fazla formatörlük kursu açmaya ne gerek var. Eğitici arkadaşlar ek ders alsınlar diye mi? İhtiyaç kalmadı. Bu kurslara artık izin verilmemesi lazım. Zamanında bu ihtiyacı giderenlere branş değişikliği hakkı tanınmalı ve bu iş belki bir 6-7 yıl önce BİTMELİYDİ. Ama ne oldu. Hala bir düzenleme olmadığı için BİTMİYOR. Ve haklı olarak BT öğretmenleri bu duruma kızıyorlar.

Şu duruma bakın. X branş öğretmeni formatör, eğitici neyse. Norm sıkıntısı yok. Ama BT öğretmeni norm fazlası, okul okul gezme, resen atama stresi yaşıyor. Sizce bu hak mı?

sisss' Alıntı:
Bu teknik lise mezunlarının da her zaman böbürlenmelerine uyuz oluyorum. anadolu lisesi mezunlarına laf söyleyenler zamanında o liseyi kazanabilmiş o kapasite varmış mı? Üniversiteye de ek puanla gitmediniz mi böteye. Lisede iki kablo bağlamayı öğrendiniz diye kendinizi Bill Gates yaptınız.

sisss kardeş yazılanları net okumadan gaza geliyorsun sert çatıyorsun. Sene sonu zaten sınav var. Sorular elden dağıtılmadığı sürece iyi olan kazansın(çile çeksin).

togius' Alıntı:
sisss' Alıntı:

sisss kardeş yazılanları net okumadan gaza geliyorsun sert çatıyorsun. Sene sonu zaten sınav var. Sorular elden dağıtılmadığı sürece iyi olan kazansın(çile çeksin).
Hocam lafım sana değildi her zaman bu oluyor meslek lisesi çıkışlılar herşeyi çok iyi biliyor gibi konuşuyorlar. Artık meslek lisesi mezunu birinin kpssyi kazanıpta öğretmen olması çok zor 89larda puan.

ist_koord' Alıntı:
Soğuksabah kardeşim; Cemal TANER'i görünce, Murat YAZICI'yı görünce, Şerafettin Başkanı görünce halt etmişsin hocam sen. Daha bu isimleri arttırmak mümkün
Sayın; ist_koord Hocam Halt etmek kelimesini size aynen geri iade ediyorum. Kendilerini eski eğitici olarak tanımlayan hocalarım neden konuşurken böyle tabirleri kullanma ihtiyaçları duyuyor anlamadım.(Kusura bakmayın ama terbiyesizce bir ifade kullanmışsınız. Kınıyorum sizi)

nosTRa' Alıntı:
ilk mesajı yazan arkadaşın milleti gazlamaya yönelik çalışması nedeniyle
Hocam Buradaki öğretmen arkadaşlar saf mı birilerinin gazına gelsin. ama senin dediğin gibi gaza gelenler sadece branş dışı eğiticilik yapan arkadaşlar oldu. oysa ben yazıma başlarken;
Soğuksabah' Alıntı:
Eğitek'in yazsısı ve uygulaması baştan aşağı yanlış!!!
diyerek Eğitekin yapmış olduklarını eleştirdim. Belirtmek istediğim nokta sınav yapıyorsan herkes için adil ve eşit olmalı. Yeni sınava girecek kişiden 50 barajı istiyorsan o an görevde olandan bu başarıyı neden beklemiyorsun. yazımın hiçbir yerinde bu sistemle görev alan hiçbir öğretmene laf söylemedim. olayı kişiselleştirmedim. Ancak ne hikmetse bazı arkadaşların bireysel olarak zoruna gitti ve olayı kişiselleştirdiler.

Benim yazımda bu işi hakkıyla yapan kişilere yönelik bir tek olumsuz cümlemi gösterin bir daha bu başlığa yazmayacağım. Ama Eski eğitici olarak kendilerini tanıtan arkadaşlar yazılarını yazarken sürekli Bilişim öğretmenleri Ağ kuramıyor, sistemi bilmiyor, ondan bundan anlamıyor diye karalama yapıyorlar Buna da sessiz kalamam kimse kusura bakmasın.

Togius hocam hala sınavdan bahsediyorsun. Sınav felan olmayacak benim görüşüm. Bu zamana kadar eğitim teknolojilerinde eğiticileri ve okul formatörlerinin görevlendirmeleri ile ilgilenen ve projelerin yürümesini sağlayan adamların hiç biri artık görevde değil. Fatih projesinin ortaya çıkmasını sağlayan Tunay Alkan bile artık görevde değil. Başka bir birime grup başkanı oldu. Tahminim fatih projesi ile ilgili son görevlendirme yapılıyor eğiticiler için. Bakan beyin görevlendirmelere karşı olduğunu herkes biliyor. Seneye bu zamanlar bu işin artık bitirileceğini düşünüyorum.

Kolemans' Alıntı:
Tahminim fatih projesi ile ilgili son görevlendirme yapılıyor eğiticiler için. Bakan beyin görevlendirmelere karşı olduğunu herkes biliyor. Seneye bu zamanlar bu işin artık bitirileceğini düşünüyorum.
Fatih projesi için son görevlendirme diyorsunuz ama fatih projesinin tamamlanması en az 3 yıl sürecek (devamında teknik destek de var) dolayısıyla bu projenin yürütülmesi için görevlendirmeler devam edecektir.

SogukSabah' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Soğuksabah kardeşim; Cemal TANER'i görünce, Murat YAZICI'yı görünce, Şerafettin Başkanı görünce halt etmişsin hocam sen. Daha bu isimleri arttırmak mümkün
Sayın; ist_koord Hocam Halt etmek kelimesini size aynen geri iade ediyorum. Kendilerini eski eğitici olarak tanımlayan hocalarım neden konuşurken böyle tabirleri kullanma ihtiyaçları duyuyor anlamadım.(Kusura bakmayın ama terbiyesizce bir ifade kullanmışsınız. Kınıyorum sizi)

nosTRa' Alıntı:
ilk mesajı yazan arkadaşın milleti gazlamaya yönelik çalışması nedeniyle
Hocam Buradaki öğretmen arkadaşlar saf mı birilerinin gazına gelsin. ama senin dediğin gibi gaza gelenler sadece branş dışı eğiticilik yapan arkadaşlar oldu. oysa ben yazıma başlarken;
Soğuksabah' Alıntı:
Eğitek'in yazsısı ve uygulaması baştan aşağı yanlış!!!
diyerek Eğitekin yapmış olduklarını eleştirdim. Belirtmek istediğim nokta sınav yapıyorsan herkes için adil ve eşit olmalı. Yeni sınava girecek kişiden 50 barajı istiyorsan o an görevde olandan bu başarıyı neden beklemiyorsun. yazımın hiçbir yerinde bu sistemle görev alan hiçbir öğretmene laf söylemedim. olayı kişiselleştirmedim. Ancak ne hikmetse bazı arkadaşların bireysel olarak zoruna gitti ve olayı kişiselleştirdiler.

Benim yazımda bu işi hakkıyla yapan kişilere yönelik bir tek olumsuz cümlemi gösterin bir daha bu başlığa yazmayacağım. Ama Eski eğitici olarak kendilerini tanıtan arkadaşlar yazılarını yazarken sürekli Bilişim öğretmenleri Ağ kuramıyor, sistemi bilmiyor, ondan bundan anlamıyor diye karalama yapıyorlar Buna da sessiz kalamam kimse kusura bakmasın.

Canım kardeşim dilediğin gibi kınayabilirsin elbette ama sebebini bileydik.
halt etmek=uygunsuz söy söylemek anlamına gelir inanmazsan girip linkten bakabilirsin. http://tdk.gov.tr/TR/Genel/SozBul.a...A849816B2EF4376734BED947CDE&Kelime=halt etmek
Uygunsuz bir söz söylediğini belirttim diye kınamak istiyorsan keyfin bilir yok başka birşeyse sebebini anlat ve kelime hazneni geliştir değerli meslektaşım.

Sayın hocam herşey Tdk da yazıldığı gibi kullanılmıyor. Bu işin bir de argo kullanımı var. Onlarıda bir araştır istersen. hiçte hoş olmayan tanımlamalarla karşılaşacaksın.
Hangi sözüm size göre Uygunsuz söz mesela?

Ben eski bir eğitici olarak bt öğretmenleri ağ kuramıyor bilmemne yapamıyor demedim. yapamıyorlarsa bilmiyorlarsa öğretiriz dedik geçen aylarda çizgi tagem desteğiyle bir cisco eğitimi yaptık. hatta bu eğitimden bir ücret bile talep etmedim ki bunu yazarken utanıyorum. diğer tartışmalara girmiyorum. herkes kendi çapında haklıdır.

Kolemans' Alıntı:
Togius hocam hala sınavdan bahsediyorsun. Sınav felan olmayacak benim görüşüm. Bu zamana kadar eğitim teknolojilerinde eğiticileri ve okul formatörlerinin görevlendirmeleri ile ilgilenen ve projelerin yürümesini sağlayan adamların hiç biri artık görevde değil. Fatih projesinin ortaya çıkmasını sağlayan Tunay Alkan bile artık görevde değil. Başka bir birime grup başkanı oldu. Tahminim fatih projesi ile ilgili son görevlendirme yapılıyor eğiticiler için. Bakan beyin görevlendirmelere karşı olduğunu herkes biliyor. Seneye bu zamanlar bu işin artık bitirileceğini düşünüyorum.

Abi sınav sözünü en tepedeki kişilerden duyunca itimat ediyorsun. yaklaşık 1 ay önce bize söylenen birşey (fatih eğitiminde). Bende seninle aynı fikirdeydim. Ancak sınavın bir reset tarzında olacağı üstüne basılarak söylendi. Gerçi şuan da bile eğitici kontenjanları doldurulamıyor ya sınav çok saçma diye düşünüyordum ki eğiticilik isteyen pek çok arkadaş varmış forumda görüyorum. Ben sınav sözünü birinci ağızdan geçen ay duydum. Bunu burada söylemeninde sakıncası olacağını zannetmiyorum.

sohbet çok hızlı ilerlemiş ben kaçırdım :)

kesin şu sonuca vardım :

ist_koort harbi tam bir profesyonel egitici formatör,

umarım canlı tanışmak nasip olur ilerde (ciddiyim)

ikinci sırada madırcah45 geliyor ama cok büyük farkla ... ( beni döveceğinden korkmasam onunla da tanışmak isterdim)

çözüm bu iki arkadaşta ...

Hocam tanıştıkmı biz seninle neredesin ne yapıyorsun şu anda.
Ben İstanbul İl Milli Eğitimde görevlendirmeyle geçici süreyle EĞİTİCİyim (hadi gençler evinize diyene kadar :) ), sen manisadamısın.

Ne manisası adam tayland-bankokta cisco kursu veriyor elin indyınlarına :)

Geri