EĞİTEK Fiziki ve Teknolojik Alt Yapı Çalışmaları

Kodla Büyü

fa.ruk44

Aktif Üye
İl Mili Eğitim tarafından bugün bir yazı yayınlandı.Yazıya göre ortaöğretim kurumlarının aşağıdaki linkten belirli fiziki ve teknolojik bilgilerini doldurmaları isteniyor bizim geleceğimize yönelik yorumlanabilecek ilginç sorular var.

http://basvurular.meb.gov.tr/app/kurum_bilgi/

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    153.6 KB · Görüntüleme: 1,390
  • 2.jpg
    2.jpg
    132.5 KB · Görüntüleme: 1,389
evet hocam sanırım her sınıfa 1 projeksiyon 1 bilgisayar projesini hayata geçirme çalışmalarına başlamış sanırım eğitek.
sadece ortaöğretim için mi bu ilköğretim dahil mi?

İlköğretim dahil olursa:
Yaşasın formatörlük kalkıyor :alkis:
Peki ya biz ne olacağız :?

Bana da formatörlüğün âlâsını getirecekler gibi geliyor

Her sınıfa projeksiyon, bilgisayar vs.

Bt öğretmenlerini tüm gün okulda tutmadan o kadar işin altından nasıl kalkacaklar. Ders ortası demeden teneffüs demeden, hocaaam koşşş bilgisayar açılmıyor, falan hoca yetiş projeksiyona görüntü gelmiyor, dinle sen feryadı figanı.. İdman yaparız artık bütün gün

ilköğretimdekilerden neden istememişler bu bilgileri neden ortaöğretim.benim okulum yeni açıldı bt sınıfı yok öncelikli olarak bu okullara kurmaları gerekmiyormu bu sistemi

BU SİSTEMİ BİZİM OKUL 2 YILDIR UYGULUYOR.
PEKİ BEN FORMATÖR OLARAK NE Mİ YAPIYORUM!
SABAHTAN AKŞAMA KADAR BİR SINIFTAN DİĞERİNE KOŞUYORUM.
CORE 2 DUO BİLGİSAYARLAR, AÇMASINI BİLE BECEREMEYEN ÖĞRETMENLERİN ELİNDE NE HALE GLİYOR SİZ DÜŞÜNÜN...

KISACASI BU UYGULAMA İŞLEVSEL OLARAK BİLGİSAYAR TEKNİSYENLİĞİ DEMEKTİR.
ÖNCELİKLE ÖĞRETMENLERİN BİLGİSAYARLARI DÜZGÜN KULLANABİLMELERİ GEREKİR. Kİ BU ÇOK AZINDA VAR...
ASIL TAMİRCİLİK ŞİMDİ BAŞLIYOR....

aynı sistemi bizim okulda da uygulanıyor.

21 tane dizüstü bilgisayar ve projeksiyon var. Hocalara gösterddim projeksiyon nasıl kullanılır, dizüstü bağlantısı nasıl yapılır, görüntü gelmediği zman ne yapıcaksınız.

Ne tamirl uğraşıyorum ne sağa sola koşturuyorum. Sadece ihtiyaç olduğunda şu program lazım bana diyorlar onu kuruyorum. bazende dosya açamıyorlar o konuda yardımcı oluyorum..

Onun haricinde lab'da oturuyorum.. Kendimi geliştiriyorum..

RoboTek' Alıntı:
bu bilgileri 12 sene önce de alıyorlardı.
Hocam bu sefer iş ciddi gibi çünkü bizim ilçenin eğitici formatörü de bu konu üzerinde bakanlık çalışmalarının olduğunu söyledi...

bote67' Alıntı:
İlköğretim dahil olursa:
Yaşasın formatörlük kalkıyor :alkis:
Peki ya biz ne olacağız :?

Hocam benim okulumdada her sınıfta projeksiyon var bir çok sınıfta bilgisayar var okulda kablosuz internet var böyle olunca bütün öğretmenlerde laptop oluyor senin formatörlük asıl ondan sonra başlar sadece bt sınıflarına bakmak bunu yanında çerez. Hergün o sınıftan o sınıfa koşup duracaksın yok projeksiyon çalışmıyor yok bilgisayarda problem var yok internete bağlanamadım kafayı yiyeceksin bunun yanında idare bilgisayarlarının işleri olacak. Görevin artık tam anlamıyla teknik servis olacak bu saatten sonra. Bana 4 5 yıldır aynı okulda görev yaptığım sınıfa öğretmenlerinden biri geçen sene "Yahu sen 2 senelik mezunumuydun?" diye bir soru sordu yaptığım işlerden sonra ama bunu ciddi ciddi kafası karışmış olduğu için sordu ukalalık olsun diye değil. Eğer bir düzenleme olmadan bu şartlarda devam edecekse formatörlük vah halimize. Gerçi ben biraz alıştım sayılır ama memnun değilim asla okullarındaki sınıflarda daha önce bilgisayar projeksiyon olmayanlar sıkıntı çekecekler. Haa "arkadaş sınıflarda bilgisayar projeksiyon olmasınmı. Daha iyi eğitim verilmesinmi? Niye bu kadar karşısınız bu işe" diye soracak olanlar olacaktır. Asla karşı değilim ama ben teknik servisçilik yapayım diye okumadım. Okulda her branştaki öğretmenden daha fazla puan alıp öğretmen değeri görmemek beni çileden çıkarıyor. İstediğiniz kadar "Yahu arkadaş sende haklarını savun yönetmelikleri göster" falan filan deyin okuldaki herkesin gözünde bir süre sonra öğretmenlikten çıkıp daha alt bir kategoriye geriliyorsunuz istediğiniz kadar kendinizi ezdirmeyin karşı çıkın. Peki bize bunu kim yapıyor. MEB

Geri