EĞİTİM-BİR SEN DEN TOPLU İSTİFA

Kodla Büyü
Zorunuza gitmiş belli. Hak arama diye bir ibare geçmedi cümlemde. AÇIZ DİYENLERE SESLENDİM...
:+1:
ÇOK AÇLAR DEMEKKİ !

*Spartacus*' Alıntı:
Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Zorunuza gitmiş belli. Hak arama diye bir ibare geçmedi cümlemde. AÇIZ DİYENLERE SESLENDİM...
ÇOK AÇLAR DEMEKKİ !

Aç olmak sizin gibi hak yiyici olmaktan iyidir vesselam...

Elhamdülillah şuana kadar hak yemedim. Zerre tanımadığın bir kişiye şu RAMAZAN günü iftira atıyorsun...
Yazık... Çok yazık...

*Spartacus*' Alıntı:
ÇOK AÇLAR DEMEKKİ !

Elhamdülillah şuana kadar hak yemedim. Zerre tanımadığın bir kişiye şu RAMAZAN günü iftira atıyorsun...
Yazık... Çok yazık...

Aşikar yapılan haksızlıklara cevap vermek yerine konuyu başka yere çektiğinize, göz göre göre yapılan haksızlıklara destek verdiğinize göre ya sizde birilerinin hakkını yiyorsunuz yada hak yiyenlere destek verdiğinize göre dolaylı yoldan yine hak yiyorsunuz...
Bence sendikanızın yaptığı ve yapacaklarına iyice göz atın önce siz...

Dediğim gibi bu durumda; Aç olmak hak yiyici olmaktan iyidir vesselam...

HAK YEMEDİM, YEDİRMEM. EN UFAK BİR HAK ARAYIŞINDA olanlara kati surette laf etmedim.
SAdece AÇIZ diye konuşanlara bir şey söyledim.
.
Ama kimin hak yediği belli KUL HAKKI yedikleri belli...
Hakkımda böyle tutarsız ve beni bilmeden iftira attığınız için söylenecek kelime yok sizlere...

HAK YEMEDİM, YEDİRMEM. EN UFAK BİR HAK ARAYIŞINDA olanlara kati surette laf etmedim.
.

ya bi kere malum sendikada olup illa birilerinin hakkını hemen yemene gerek yokki bir yerlerde bi amirlik memurluk koltuk bosalsın bi ihale olsun ne bilim birileri bi yerlerde bi avanta acsın görürüm ben o zaman hak yemeyenlerı yedırmeyenleri yeterki fırsat gelsin şuan için Elhamdülillah ama sonra sında hamuduyla Elhamdülillah

Ben bu EBS nin yediği hakları yazsam kitap olur. belediyeyi kendi çıkarları uğruna nasıl kullandıklarını
cemaatleri toplayıp en lüks otellerde 5 gün seminer adı altında yüzlerce insanlar yedirip içirdiklerini biz biliriz. birde kul hakkı demezler mi? sen kendi yediğin hakları ne yapacağız

*Spartacus*' Alıntı:
ÇOK AÇLAR DEMEKKİ !

Yazık... Çok yazık...
HiçBir mümin, diğer bir kardeşimin bende hakkı yoktur yada hak yemedim diyemez.
.
Honore de balzac, goriot baba romanından;
Gözle görülür bir nedeni bulunmayan servetlerin gizi, temiz yapıldığı için unutulmuş birer cinayettir.

Hepiniz tertemiz insanlarsınız... Hepinize maşallah... Allah sizin gibi TEMİZ insanların yolunu daima açık eylesin... :)

Bazı arkadaşlar neredeyse "sizler tüp kuyruğunda beklemediniz ekmeği karneyle alıyorduk biz." diyecekler. Doğru tektir arkadaşlar. milletvekillerine %30-40 zam yapılırken memurlara bütçe uygun değil deyip %3 zam yapıyorlarsa ve hala haktan ve hakkaniyetten bahsediliyorsa, buna rağmen insanlar yanlışı savunmaya çalışıyorsa orda bir gariplik vardır. dimi ama.
(bu arada ne uzun cümle kurmuşum be. öğelerine ayırın deseniz hayatta ayıramam. :)

Hepiniz tertemiz insanlarsınız... Hepinize maşallah... Allah sizin gibi TEMİZ insanların yolunu daima açık eylesin... :)
Üzerinde Kul hakkı olmayan kimse var olmadı şimdiye kadar.
Hepimizinde tertemiz olduğunu yazmışsınız.Hamdolsun, Bu fani dünyada yolcu iken münker - kebir meleği tanımak bana ve site üyelerine nasip oldu

GRİNGO' Alıntı:
Üzerinde Kul hakkı olmayan kimse var olmadı şimdiye kadar.
Hepimizinde tertemiz olduğunu yazmışsınız.Hamdolsun, Bu fani dünyada yolcu iken münker - kebir meleği tanımak bana ve site üyelerine nasip oldu

Yolcu olduğunuzu bilmek bile bir erdemdir... Sizleri tebrik ediyorum :)

.
Ama kimin hak yediği belli KUL HAKKI yedikleri belli...
Hakkımda böyle tutarsız ve beni bilmeden iftira attığınız için söylenecek kelime yok sizlere...

Memurların hakkını savunması gerekenler memurların hakkını unutuyor(ama kasalarına her ay memurların sırtından paralar giriyor), birilerini koltuklara oturtmak için her türlü alavere, dalavere, torpili çeviriyorlar(O koltuklara oturttuklarının çoğu kalifiye insanlar olsa içim yanmayacak). Devletin memura verdiği zammı bile aşağıya çekiyor, peki bunları kimden güç alarak yapıyorlar??? Tabi ki bu kadar üyeden, demek ki mantıklı düşündüğümüz zaman bu üyelerinde payı var yapılanlardan... (Yapılanları görüp de ben sadece üyeyim demek saçmalık. Hukuken de azmettirici şahıslarda tamamen suçsuz o zaman, asıl suçu işleyen tetikçi değil mi! Mantık bu mu yani!) Ayrıca bu kadar yapılan olan biteni görüp de tepki vermeyi geçtim, üzerine bir de savunmasını yaparsanız hayli hayli payınız vardır. Şahsen tanımaya gerek yok, insanlar söyledikleriyle, yaptıklarıyla kendilerini tanıtıyor zaten... (Bunlar sadece size özel değil, şahsınıza alınmayın ama iftira değil, maalesef gerçekler böyle)
Hiç kusura bakmayın kimin hak yiyip yemediği, yenilen haklarda payı olup, olmadığı da buradan belli oluyor...

SİZ attığınız iftiralar ile boğulacaksınız... Önce saygı... HAK ARAYANLARIN KÜLLÜM yanındayım. İnternette binlerce insana kitap dağıttım atansınlar diye. Zalimce yaklaşan yayınevlerinin dergilerini denemelerini insanlar yararlansın diye internete koydum. Siz uyurken biz çalışıyorduk. Bİiznillah çalışmaya devam edeceğiz...
Tekrar ediyorum: HAK ARAYANLARIN YANINDAYIM. Ama sizler gibi İFTİRACI olamam...

Ben ne diyorum, siz ne diyorsunuz. Konuyu alakasız yerlere çekiyorsunuz. (Hak aramakla, kitap dağıtmanın ne alakası varsa! Ayrıca siz kitap dağıtıyorum diyorsun ama desteklediğin kişiler direk soruları veriyor yancılarına, Müdür-Müdür Yardımcılarının nasıl atandığını görüyoruz, bu da ayrı bir muamma!) Ben anlattım nasıl bu düzenin bir parçası olduğunuzu, maalesef kulaklarınızı tıkayarak, üzerinize düşenden kaçamazsınız...
Bana doğru olmayan kısmını gösterin, üyesi olarak güç verdiğiniz organizasyonda insanların hakları her türlü yenecek ama siz benim alakam yok, benim bir sorumluluğum yok diyeceksiniz. Bir katkınız yoksa sizi neden üye yaptılar o zaman? Sizin onlara katkınız varsa, onların yaptıklarından sizinde sorumluluğunuzda vardır... Durum böyle olunca asıl İFTİRACI kendiniz oluyorsunuz...

Ben ne anlatıyorum siz ne anlıyorsunuz...
Ben gerekeni takım arkadaşlarıma da anlatıyorum. Fakat sizin gibi değil. ŞÖYLESİNİZ BÖYLESİNİZ diyerek değil..
İftira atarak değil. Derdiniz var ise buyrun TAKSİME davet ediyorum. Buyrun ANKARA'ya davet ediyorum. Yürüyelim. Hak Arayalım

cop yiyelim biber gazı soluyalım tomayla banyo keyfi yapalım. hocam yanlış anlamayın da takım arkadaşlarınızın yaptığı haksızlıklar o kadar fazla ki savunulacak yanı yok. en son müdür yardımcılığı sınavına girdiğimde internette ebs nin deneme sınavlarını buldum (sonra kaldırıldı tekrar aradığımda hiç birini bulamadım) gerçek sınavla birebir uyuşan 20-25 tane soru vardı. benzer değil birebir aynısı.

yilmazkutlu' Alıntı:
cop yiyelim biber gazı soluyalım tomayla banyo keyfi yapalım. hocam yanlış anlamayın da takım arkadaşlarınızın yaptığı haksızlıklar o kadar fazla ki savunulacak yanı yok. en son müdür yardımcılığı sınavına girdiğimde internette ebs nin deneme sınavlarını buldum (sonra kaldırıldı tekrar aradığımda hiç birini bulamadım) gerçek sınavla birebir uyuşan 20-25 tane soru vardı. benzer değil birebir aynısı.

Allah ıslah etsin hocam. Verenden de alandan da. Zaten çıkacak yapanın edenin bi yerinden... Yanlış mıyım ?

Ben gerekeni takım arkadaşlarıma da anlatıyorum. Fakat sizin gibi değil. ŞÖYLESİNİZ BÖYLESİNİZ diyerek değil..
İftira atarak değil. Derdiniz var ise buyrun TAKSİME davet ediyorum. Buyrun ANKARA'ya davet ediyorum. Yürüyelim. Hak Arayalım

GRİNGO' Alıntı:
Bu hafta ki gündemde
Öğretmene verilmesi gereken 3600 ek gösterge yoktu
Yetkili sendikamızın sesi yoktu.
Öğretmenlere doğunun yolları her 10 yılda bir rotasyon vardı
Yetkili sendikamızın sesi yoktu.
Sağlık personeline ek zammın eylülden önce verileceği açıklandı
Bizlere ise yerdeğişikliği
Hakim Savcı Zabıt katibi mübaşir ve İnfaz memurlarına Adli yıl başlangıcında zam yapılcak,
Dün açıklandı, Yazdı gazeteler
Kayahan ın şarkısı gibi,,Sana sevdanın yolları, Bana kurşunlar.
Peki ya bizlere bu refah ve gelişmişlikten ne düştüğünü Yetkili sendikamız neden sormadı? Madem sıkıntılıydı edğitim sistemimiz?
Hani geleceğimiz eğitime ve sisitemin mutfağındaki çalışanların verimine bağlıydı?
Yetki verilen, Yetkiili sendika, Etkisini neden gösterip, 3600 İsteğimizi vurgulamadı?

Emekli olmak isteyen öğretmenleri teşvik etmezmiydi bu durum
kadro bekleyenl gençlere boşluk açılmazmıydı?
Ya doğuda bekleyenlere boşluk olmazmıydı?
Hani nerede 3600 ekgösterge?
Nerede Yetkili Sendika?
NEREDE?

egitim-haberleri-f8/memurlara-extra-zam-ogretmene-rotasyon-hani3600-t131442.html

Şuan olan biteni arkadaş özetlemiş... Hani Hocam sen görüyor musun TAKSİME'de, ANKARA'da yürüyen. Hakkımızı arayan kimseyi... Bırak yürümeyi ağızlarından bir tek tepki sözcüğü bile çıkmıyor! Memurun haklarını savunmayacaklarsa peki neden yetkili sendika bunlar??? Memurların aleyhine birşeyler olurken sessiz kalmaları da HAK YEMEDİR. Çünkü o koltuklarda memurun hakkını savunmak vaadiyle oturuyorlar, haklarımızı savunmak için YETKİLİ kılınmışlar... ve bu yaptıklarını da senden, sizden güç alarak yapıyorlar...

Yoksa ben yürümüşüm, sen yürümüşsün çokta umurunda Gündoğdu'nun... Toplu Sözleşme sürecinde olduğu gibi diğer sendikalar yürüyüş yaparken, o koşa koşa gider oturur masaya.... Tepedekilerin gönlü olsun da, memurlar ne olursa olsun...

Durum böyleyken senin çözüm yolun nedir hocam? Bizim yerimize hakkımızı araması gerekenler susarken biz nasıl arayacağız hakkımızı???

hocam malesef ülkemizde sendika diye bir şey yok. birbirimizi kandırmayalım. bir sendika yetkili sendika oluyorsa da memurların çoğu sırf işimiz düşer torpil yaptırırız diye o sendikaya girerler. idda ediyorum. yarın başka bir parti iktidar olsun o partinin sendikası hemen yetkili sendika olur. bu mantıkla sendika bizim hakkımızı hiç bir zaman savunamaz. son olarak hakkımızın gasp edilmesine sebep olan herkese hakkımı helal etmiyorum.

mrtrk' Alıntı:
hocam malesef ülkemizde sendika diye bir şey yok. birbirimizi kandırmayalım. bir sendika yetkili sendika oluyorsa da memurların çoğu sırf işimiz düşer torpil yaptırırız diye o sendikaya girerler. idda ediyorum. yarın başka bir parti iktidar olsun o partinin sendikası hemen yetkili sendika olur. bu mantıkla sendika bizim hakkımızı hiç bir zaman savunamaz. son olarak hakkımızın gasp edilmesine sebep olan herkese hakkımı helal etmiyorum.

memurda biraz omurgalı olsun sırf menfaat adına iktidar sendikasına üye olunmaz. sendika maaşını memurdan alıyor ama memurun hakkını savunmuyor...

Görevden alınan müdürlerin yerine vekaleten atamaları yapılan müdürlerin neredeyse tamamının, hükümete yakınlığıyla bilinen Eğitim Bir Sen’e üye olduğunu belirten bu eski müdür, "Eğitim Bir Sen, Milli Eğitim Bakanlığı’nı parmağında oynatıyor. Ne isterse mutlaka yaptırıyor. Aslında bir ilçe milli eğitim müdürü sendikaya üye olamaz, ancak yeni göreve gelen müdürler vekaleten bu görevde oldukları için sendikadan istifa etmek zorunda değiller. Zaten bakanlık da kadro olmasına rağmen asaletlerini vermeyecek, çünkü ipler elinde olsun istiyor. İstediğini yaptırmak, hatta bir faksla görevden almak bile bu şekilde çok daha kolay" dedi. (DHA)

http://www.mynet.com/haber/guncel/36-mu ... -1384825-1

Sence yapılan son atamalarda %90 oranında aynı zümreden insanların atanması sadece bir tesadüf mü? Bu memlekette başka akıllı insan yok mu? Acaba hak eden başka birileri göz ardı ediliyor mu? Hakları yeniyor mu? Acaba bunu yapan şahısların yetkili olmalarını sağlayanların da hanesine işleniyor mu bu yenilen haklar? diye geliyor insanın aklına...

Geri