DYS Okullara Gelecek mi?

Kodla Büyü

ots

Site Gezgini
DYS Okullara gelecek mi arkadaşlar? Gelecekse ne zaman gelecek bir bilgi var mı?

Hocam,

2. Dönem için pilot illerde geçileceğini söylediler. Büyük ihtimal bu pilot illerden biri de biz oluruz diye tahmin ediyorum.

1 Kasım itibariyle Bolu merkez ve ilçelerinde bütün okullar DYS yi kullanmaya başladılar.

okioki' Alıntı:
Afyon varmı hocam listede
Hocam,

Tüm illerden gerekli bilgiler istendi ve tüm iller Bakanlığa bilgileri gönderdi.

Afyonda geçecek inşallah.

Bu arada bu haftasonu Afyonda Çalıştay var. Bu konu orada daha da netleşecek. İnşallah bizde katılacağız. Ondan sonra daha net bilgiler veririm.

şu haberi iyi birşeymiş gibi söylüyosunuz ya şaşırıyorum size ya...Zaten çoğu idareci bilgisiz artık sürekli hocam şuna bi bakın hocam şöyle oldu böyle oldu

krmtcy' Alıntı:
şu haberi iyi birşeymiş gibi söylüyosunuz ya şaşırıyorum size ya...Zaten çoğu idareci bilgisiz artık sürekli hocam şuna bi bakın hocam şöyle oldu böyle oldu
Bu durumda ne yapmamızı önerirsiniz Hocam. Sizce bizim bu duruma katkımız ne olabilir? Yani o kötü bu kötü. Biz iyi olan ne yapabiliriz? Biraz aydınlatır mısınız?

krmtcy' Alıntı:

Hocam habere sevindim çünkü yazı yazarken yapılan kağıt toner masrafı, gotur imzalat derken geçen zaman kaybını düşününce varsın biz kuralım vatana millete hizmettir.

habibocak' Alıntı:
Hocam,

2. Dönem için pilot illerde geçileceğini söylediler. Büyük ihtimal bu pilot illerden biri de biz oluruz diye tahmin ediyorum.

Habib hocam en son yayınladığınız DYS uyap klasörünü 360 total trojen olarak algıladı. Nedeni ne olabilir?

aybr' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocam,

Habib hocam en son yayınladığınız DYS uyap klasörünü 360 total trojen olarak algıladı. Nedeni ne olabilir?
Hocam,

DYS katılımsızı kurarken Antivirüsü devre dışı bırakıp kurarsanız iyi olur. Antivirüs programları herşeyi virüs olarak görüyor.

habibocak' Alıntı:
krmtcy' Alıntı:
Bu durumda ne yapmamızı önerirsiniz Hocam. Sizce bizim bu duruma katkımız ne olabilir? Yani o kötü bu kötü. Biz iyi olan ne yapabiliriz? Biraz aydınlatır mısınız?
Habib hocam benim nacizene bir teklifim var.
2017 Hizmetiçi eğitimi yayınlanmış. Fakat DYS Eğitimleri yok! Yüzyüzeyi geçtim Uzaktan bir eğitim bari koyalarmış. Memur, VHKİ, Bilgisayar İşletmeni, Şef, Şb Müdürü, Müdür vs. Öğretmen harici zorunlu tutulmalı

habibocak' Alıntı:
Hocam,

merhaba habib hocam okul içi yazışmalarda dys denmi yapılacak . mesela öğretmen öğrenci için dilekçe verdi, müdür rehberlikçiye havale edecek rehberlikçi raporu yazıp müdüre verecek oda memura kayıt için veriyor sonra disiplin kuruluna gidiyor yazı. yani çok dolambaçlı ve rehberlikçide dys yok. örneğin mali iş için kurum içi onay dahil olmak üzere tüm işler dys denmi yapılacak artık. mesela müdürün öğretmenler kurulu toplantısı için gündem maddelerini belirttiği öğretmenlere yazdığı resmi yazıdamı dys den olacak. kurum dışından gelenler sıkıntı değil . birde evrağı dys dışı gönderdiğim zaman bizde birim giden evrak kullanıcısı olmadıgı için evrak son işlemden sonra posta bekliyor diyor sistemde. kafamız cok karıştı yardımcı olurmusunuz.

mimarsinan45' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocam,

merhaba habib hocam okul içi yazışmalarda dys denmi yapılacak . mesela öğretmen öğrenci için dilekçe verdi, müdür rehberlikçiye havale edecek rehberlikçi raporu yazıp müdüre verecek oda memura kayıt için veriyor sonra disiplin kuruluna gidiyor yazı. yani çok dolambaçlı ve rehberlikçide dys yok. örneğin mali iş için kurum içi onay dahil olmak üzere tüm işler dys denmi yapılacak artık. mesela müdürün öğretmenler kurulu toplantısı için gündem maddelerini belirttiği öğretmenlere yazdığı resmi yazıdamı dys den olacak. kurum dışından gelenler sıkıntı değil . birde evrağı dys dışı gönderdiğim zaman bizde birim giden evrak kullanıcısı olmadıgı için evrak son işlemden sonra posta bekliyor diyor sistemde. kafamız cok karıştı yardımcı olurmusunuz.

1-Evrak numarası sistem üzerinden verileceği için tüm yazışmalar DYS üzerinden yapılması gerekiyor.
2-DYS kullanmayan bir kurum veya kişiye (öğretmene) yazı gönderecekseniz DYS dışını seçip o şekilde işlemleri tamamlıyorsunuz.
3-Kaymakamlık, Müdürlük vb ONAY larda Dağıtım Listesi boş bırakılması gerekiyor.
4-DYS Dışı gönderilen evraklar için Birim Giden Evrak Kayıt Kullanıcısı rolünden giriş yapılarak, Günlük Listelerde "İşlemi Tamamlanmamış" evraklar seçilip listelenerek "Listeden Çıkar" denerek işlem tamamlanır. Her kurumda mutlaka 1 kişide bu rol olması gerekir. Yoksa DYS Yöneticinize ulaşarak tanımlattırınız.

Geri