dys açılmıyor

Kodla Büyü
Habib Hocam, bakanlığa IP mizin tanımlandığı söylendi bugün, hala giriş yapamıyoruz, internet hızımız 4 megabit, hattımız meb adsl, statik ip, yani herşey tamam, ayarlar tamam.. neden giremiyoruz :cry:

ilçe binamızda iki adet meb adsl hattımız var, acaba bir ilçeye iki tanımlama yapılamıyor mu, veya yapıldığında çakışma vs mi oluyor da giriş problemi yaşıyoruz.

TheFalLen' Alıntı:
ilçe binamızda iki adet meb adsl hattımız var, acaba bir ilçeye iki tanımlama yapılamıyor mu, veya yapıldığında çakışma vs mi oluyor da giriş problemi yaşıyoruz.
İki IP tanımlaması yapılabilir. Sorun olmaz.

Sisteme giriş yapıp java programını yükleyince böyle boş sayfa çıkıyor.
Neden olabilir acaba?

Ekli dosyalar

• 3.png
    3.png
    113.9 KB · Görüntüleme: 940
erfatm' Alıntı:
Neden olabilir acaba?
Bu gün öğleden sonra sıkıntı vardı. Büyük ihtimal ondandır. Hocamın dediği gibi görevlendirme yapılmamış da olabilir.

kemalatik' Alıntı:
erfatm' Alıntı:
Neden olabilir acaba?
Giriş yaptığın kişiye rol tanımlanmamış hocam.
erfatm yazdı:

habibocak' Alıntı:
Neden olabilir acaba?

Bu gün öğleden sonra sıkıntı vardı. Büyük ihtimal ondandır. Hocamın dediği gibi görevlendirme yapılmamış da olabilir.

Kendi şifremle deniyordum. Tanımlama yapılmamış olabilir belki de bugün DYS yöneticilerinin kimlik bilgilerini isteyen bir e-posta gelmişti. Bilgileri gönderdim.
Cuma gününe kaldı başka birinin şifresiyle deneme işi. Teşekkürler.

Habib Hocam merhabalar.
Ben sisteme bir türlü giremedim. javayı kaldırıp kurdum, format attım tekrar kurdum, daha önce 15 maddelik mesajınızı harfiyen yerine getirdim ama bir türlü dys açılmadı. her seferinde "hata oluştu" uyarısı verdi. Ne yapacağımı bilemiyorum. Sizce sorun nerede olabilir?

kemalatik' Alıntı:
Sayın hocalarım dys girişte windows .jnlp dosyasını açamıyor hatası alıyoruz nerede hata yapmış olabiliriz ?
tüm bilgisayarları hallettik bir bilgisayarımızda bu uzantılı dosya birlikte aç ile geliyor javayı göstermemize rağmen sorunu çözemedik açamadık bir türlü dys. javayı elle kaldır program ekle kaldırdan kaldır ayrıca java temizleme aracıyla kaldır yükle hepsini denedim. sistem geri yükleme dahil denedim sorun yinede çözülmedii.

Sayın Hocam,

Birlikte aç geldiğinde AppData+LocalLow+Sun+Java+8.25'teki javayı seçip deneyin.

İyi çalışmalar.

Sayın hocalarım acil yardım :!: . İlçe MEM de iki internet hattımız vardı, ikisinden de DYS ye sorunsuz giriş yapabiliyorduk. bugün Aynı ağdan girmemize rağmen, örnek olarak MEM1 kablosuz ağından iki bilgisayar da internete bağlanıyor diyelim; birinin IP si farklı, Diğerinin ki farklı, birinden DYS ye giriş yapabiliyoruz Diğerinden giriş yapamıyoruz. Türk telekomu aradık, ikisi de statik diyor. fakat "ip statik mi" adresinden baktığım zaman, biri statik diğeri dinamik diyor.

Geri