dyned yükleme hatası diyip duruyor yardımmm

Kodla Büyü

keyloger

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
ARkadaşkar Dyned i bugun kurmaya başladım.Yerel disk D ye kurulum yapıyorum, kuruyor güncelleştirme bulamadı kurarken.programı çalıştırdığımda quick time ı kurdu, sonra tekrar çalıştırdığımda bu serverlerin seçildiği yani Ankara vs yazan yerde hiç bir server görünmedi ve bi türlü giremedim.neyse sonra D:/dynet uptodate den kendim tekrar güncelleştirmeleri kontrol ettim buldu ve güncelleştirdi.tekrar çalıştırdığımda programı bu seferde Yükleme hatası diyip www<wll... gibi salak saçma bi adres göstermiş ve devam etmeden önce çevrimiçi bağlanmanız gerekir demiş sürdür diyorum gene aynı hatayı veriyor bitir diyine cıkıyor.ne yapacam?yardımmmmmm

bide o ankara severin seçildiği yer bazan acılıyor ve orası static yazıyor yani ankara yazan yerde ank veya başka bişi yazmıyor sadece static yazıyo.ilk seferinde sadece seciniz yazıyordu secenekler yoktu...

hocam aynı sorun bende de oldu. dynedi başka bi cd den yükledim ama o da sadece 1 kez çalıştı yine aynı hatayı verdi. tekrar tekrar kuruyorum ama ynı hata. başka bilgisayarda dene. bence bilgisayardan da kaynaklanıyor olabilir. ben evde çalıştırıyorum şimdilik. :D

programı tamemn kaldırıp (regeditten arartırarak)bütün dsyaların silmeyi ihmal etmeyin. yeniden kurun. Dynet klasörü içindeki record.ini.bak uzantılı bir dosya var . onun uzantısını ini yapınz. çalışması lazım

arkadaşlar deneme amaçlı dynedi öğretmenler odasına kurduk çalıştı sorunsuz.aynı özelliklere sahip lab pc lerine kurdum 5 tane birisi kendi bilgisayarım olmak üzere hepsinde aynı sorunu verdi.hatta birisini D ye değilde C ye kurdum ama nafile.şimdilik inatkaşıyoruz programla.Bi arkadaştan cd istedim başka bi cd ile deneyecem artık yarın bide son olarak aklıma öğretmenler odasına kurduğum dyned dosyalarını lab pc lerini kopyalayacam bakarsınız olur haber verecem şuan kopyalıyor...

bu arada zaten az olan saçlarım bu stresten yakında kalmicak walla :mrgreen:

arkadaşlar okulda öğretmenler odasına kurduğum sorunsuz çalışıyordu oradaki programfiles deki dyned klasörünü olduğu gibi kopyaladım, labtaki pc lere yapıştırdım sorunsuz çalışmaya başladı.nese1982 hocam sizin evde çalışıyorsa kendi pc nizdeki dyned i kopyalayıp labtaki pc lere atarsanız sorun çözülecektir.ben okulda denedim oldu.ilgilenen arkadaşlara çok tşk ederim...

aynı sorun bende de oldu 2 3 hafta bekledim yoğunluktan mı oluyo diye ama olmadı ben de 20 bilgisayardan 3 ü güncellemişti ben de güncellemiş bir bilgisayardan dyned klasörünü kopyaladım cdye, tek tek program files altına yapıştırdım bilmiyorum oldu mu
çünkü öğrencileri ve sınıf tanımlama işlemini sabahtan beri bitiremedim çok yavaş.. bitince deneyecem ben cye kurdum güvenlik karını pasif yapp, yüklemeden sonra tekrar aktif yaptm
sadece çevrimiçiyken çalışsınlar napiim bir gün pasif yaptım güvenlik kartını, bozulmadık silinmedik dosya kalmadı...

bence C ye kurmak daha mantıklı geldi.Zaten öğrenci giriş yapınca Ankara servere bağlanıyor öğrencinin hangi konuları işlediği vs. serverde tutuluyor sonuc olarak bizim bilgisayarımızda veri saklama olmuyor.ben defreeze kaldırdım dyned i kurdum tekrar defreeze etkin hala getirdim.bu şekilde öğrenciler Dyned i silme gibi bi şansları olmayacak...ama D ye kurarsak D korumalı olmadığı için öğnreciler silebilirler.

daha öncede yazmıştım.seminerde d: ye kurmamız söylemişlerdi.(C: de güvenlik kartı olduğu için)

Bakın; güvenlik kartını devre dışı bırakıp C'ye kurduktan sonra tekrar güvenlik kartını aktif edebilirsiniz. Ancak öğrenciler Çevrim Dışı çalıştıkları zaman problem çıkacaktır. Çünkü öğrencilerin Çevrim Dışı çalışmaları o bilgisayara kaydediliyor.
Eğer sürekli çevrim içi çalışacaklarsa o zaman sorun yok.
Eğer sürekli çevrim dışı çalışacaklarsa (yine de 15 günde bir internet lazım) o zaman D ye kurmalı veya güvenlik kartını hepten iptal etmelisiniz. Benim bildiğim böyle oluyor.

Geri