dyned kayıt yönetimi sistemi??

Kodla Büyü
Sistemin önce düzgün çalışmasını test edip, sistemi düzgün hale getirdikten sonra yazı gönderseler daha mantıklı olur. Kaç senedir düzgün çalışan bir DYNED sistemi yok. Her sene başıda yazı geliyor. Anlaşılması imkansız cidden.

Dyned sistemini akıllı tahtalarà nasıl kurabilirim. İlgili kurulum dosyası elinde olan var mı?

Dyned sistemini akıllı tahtalarà nasıl kurabilirim. İlgili kurulum dosyası elinde olan var mı?
Evdeki PC'de vardı sanırım. Unutmazsam akşam yüklemeye çalışırım.

Sistemin önce düzgün çalışmasını test edip, sistemi düzgün hale getirdikten sonra yazı gönderseler daha mantıklı olur. Kaç senedir düzgün çalışan bir DYNED sistemi yok. Her sene başıda yazı geliyor. Anlaşılması imkansız cidden.
Kesinlikle katılıyorum. İngilizce öğretmeni arkadaşlar da alıştı artık. "Yine çalışmaz ama bir bakar mısın?" diyerek geldiler:)

Hocam eklediğim dosyayı kurunca, quictime player ve adobe reader da yüklemek için sizi yönlendiriyor, bunları da kurunca dyned i açın ürün güncelleme yapın dosyaları kendisi internetten indiriyor. Fakat hala sisteme kurum kodu ile giriş yapamadığımız için programı deneme imkanım olmadı.

Ekli dosyalar

• STUDENT_MONE.rar
    5.4 MB · Görüntüleme: 141
kayıt yönetimi sistemi açılmıyor ki, adam gibi yapsınlar sistemi ondan sonra yazı göndersinler okullara..

ne gibi bir sorun oldu da açılmadı hocam ben açtım ve tüm sınıfları kayıt ettim.
linkteki videolardan yararlandım.

Dynedkayityonetimisistemi.meb.gov.tr de okul kurum kodu, sifresi, eposta onayi vs yaptiktan sonra ilerledigimde site hata veriyor. Yani en son sabah denedigimde oyleydi. Bir daha denemedim.

Okul şifresi ile bir süre cebelleştikten sonra mebbis ana sayfasında dyned ile ilgili ayrıca bir yönetici şifresi yayınlandığını fark ettim:rolleyes: ve bütün işleri hallettim. Bu şifre bilgisinden yazıda behsetmiş olsalardı da beni boşuna uğraştırmasalardı ne güzel olurdu...

Okul şifresi ile bir süre cebelleştikten sonra mebbis ana sayfasında dyned ile ilgili ayrıca bir yönetici şifresi yayınlandığını fark ettim:rolleyes: ve bütün işleri hallettim. Bu şifre bilgisinden yazıda behsetmiş olsalardı da beni boşuna uğraştırmasalardı ne güzel olurdu...
Kesinlikle hocam sizin bu cevabınızı okuduktan sonra fark ettim. Teşekkür ederim. Mebbis ana ekranda sağ alt köşede.

Bende şimdi kayıt yapacağım. Elinde hızlı öğrenci ekleme programı olan varsa buraya ekleyebilir misiniz?

öğrenci eklediğimde e-posta gecersiz diyor. aslında uzantısını meb.edu.tr olarak ayarladım. Sorun ne olabilir?

öğrenci eklediğimde e-posta gecersiz diyor. aslında uzantısını meb.edu.tr olarak ayarladım. Sorun ne olabilir?
Hocam iki öğrencide aynı e-posta adresi varsa kayıt etmiyor. ben okuldakilere asd1@meb.k12.tr şeklinde sallama bir e-posta verdim ve ads2 asd3 şeklinde devam ettim. Excel sağolsun çok hızlı e-posta aldım bütün okula ve hepsini bu yolla kayıt ettim.:)

Ben geçen hafta kayıt ekleme ve sınıf oluşturma işlemlerini yaptım ancak.Sınıf silme işlemini yaptırmıyor.Okuldan tayin olup giden bi hocamızın sınıfını ne silebiliyorum ne de güncelleyebiliyorum.Böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba?

Bu da benden olsun.

Ekli dosyalar

• Dyned Sınıf Listesi Oluşturma.zip
    103.9 KB · Görüntüleme: 297
bu şifre verme öğrenci ekleme kimin görevi arkadaşlar
her sene girişleri yapıyorum programları güncelliyorum ingilizcecilerin umrunda bile değil ben peşlerinde koşuyorum sıkıldım

Son düzenleme:
Ne yaparsam yapayım excelden sütunları sıraya göre almıyo. adsoyad yerine şifre, eposta yerine adsoyad,şifre yerine eposta yazıp duruyo. Sonrada doğal olarak "eposta geçerli değil" hatasını veriyo. Çözümü bilen var mı?

Ne yaparsam yapayım excelden sütunları sıraya göre almıyo. adsoyad yerine şifre, eposta yerine adsoyad,şifre yerine eposta yazıp duruyo. Sonrada doğal olarak "eposta geçerli değil" hatasını veriyo. Çözümü bilen var mı?

En üste "Adı Soyadı Epostası Şifresi" başlıkları ekleyin.

hocam tam olarak görev kim everilmiş bu arada btr değilim
Hocam iş ingilizce öğretmenlerine tebliğ ediliyor. İş onların işi. Ne öğrenci eklemek ne de dyned kurmak bizim işimiz değil. Benim sınıfıma ingilizce öğretmeni gelsin kendi kurulumunu yapsın, öğrencilerini kaydetsin, silsin. Bu işler onların işi.
Ama benim okulum çok büyük bir okul değil. Bu iş benim için iş bile değil. Dolayısıyla ben arkadaşlarıma yardımcı olmak adına yapıyorum. Kendi işim veya idarenin bu işi yapman gerekiyor demesi gibi bir durum yok.

Hocam iş ingilizce öğretmenlerine tebliğ ediliyor. İş onların işi. Ne öğrenci eklemek ne de dyned kurmak bizim işimiz değil. Benim sınıfıma ingilizce öğretmeni gelsin kendi kurulumunu yapsın, öğrencilerini kaydetsin, silsin. Bu işler onların işi.
Ama benim okulum çok büyük bir okul değil. Bu iş benim için iş bile değil. Dolayısıyla ben arkadaşlarıma yardımcı olmak adına yapıyorum. Kendi işim veya idarenin bu işi yapman gerekiyor demesi gibi bir durum yok.

hocam bende iyi niyetle yardım ediyorum ama kimsenin umrunda değil

hocam bende iyi niyetle yardım ediyorum ama kimsenin umrunda değil
Bilişimcilerin genel sorunu bu değil mi zaten. Yaptığımız işleri kimse yapamazken kıymeti de bilinmez...

Ekteki excel dosyasına öğrencilerinizin isimlerini ekleyerek sisteme hızlı kayıt yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• örnek.rar
    5.8 KB · Görüntüleme: 224
Geri