DYK sırasında BTR Görevi

Kodla Büyü

forumtör

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Hepinize kolay gelsin. İdaremle bir konuda fikir ayrılığına düştük. Okulumuzda hafta içi destekleme ve yetiştirme kursları verilmektedir. Saat 15:00'de dersler bitiyor ve 15:00-17:00 arası DYK devam ediyor. Şimdi sormak istediğim şu ; saat 15-17 arası bizim BTR görevi devam ediyor mu yoksa derslerin bittiği saat olan 15:00'de bizim görevimiz de bitiyor mu ?

Forumtor' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Hepinize kolay gelsin. İdaremle bir konuda fikir ayrılığına düştük. Okulumuzda hafta içi destekleme ve yetiştirme kursları verilmektedir. Saat 15:00'de dersler bitiyor ve 15:00-17:00 arası DYK devam ediyor. Şimdi sormak istediğim şu ; saat 15-17 arası bizim BTR görevi devam ediyor mu yoksa derslerin bittiği saat olan 15:00'de bizim görevimiz de bitiyor mu ?

idare istiyorsa okulda yatalım isterse :mrgreen:
hocam siz dersden sonra gidin kurslar bizi ilgilendirmez.

klebsiella' Alıntı:
Forumtor' Alıntı:

idare istiyorsa okulda yatalım isterse :mrgreen:
hocam siz dersden sonra gidin kurslar bizi ilgilendirmez.

Hocam öyle idareciler var ki ellerinden gelse gece 10'a kadar durmanız gerekiyor diyecekler. Beni gitmesin diye son ders bittikten sonra Lab'a gönderiyor öğrencileri kasıtlı olarak. Ben de bu konuda tereddüte düştüm ben gittikten sonra allah göstermesin çocuğun başına bişey gelir içerde sonra yasal yükümlülük altına girmek istemiyorum

Sizin gorevlendirmeniz normal eğıtım saatleri dahilindedir. Kurs normal sürenin içinde olmadığına göre durduramazlar kanaatimce.

hem dykdan çıkardılar birde dyk bekçiliği yaptırmak istiyorlar btrye iyiki btr olmamışım

habib hocamın önerdiği yazıda çalışma saatlerini göremedim bu konuda yeni bir gelişme var mı? Yazı vs

Merhaba arkadaşlar. Hafta içi btr görevimiz okulda ki ders saatiyle sınırlı olmasını bilmelerine rağmen, geçen sene kurs açtırmayan şube müdürü bakanlık yazısına rağmen kursumu bu dönemde onaylamadı. Şimdi size soruyorum hem bu arkadaşın durumu hemde benim durumumu çözmek için gerçekten bizim çalışma saatimizin ne olduğunu, bu saatler dışında hafta içi hafta sonu fark etmez hangi kurs ve etkinliklerde görev alabileceğimizi yazan bir yönetmelik veya görüş yazısı bulabilecek biri ümid ediyorum vardır. Teşekkür ederim.

Hocam ekteki yazının
10. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim
öğretim saatleri içinde
için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir
görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı
doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.
maddesi okulun normal eğitim öğretim saatlerini kapsar. Şu şekilde ki okulunuzun bakış açısına göre hafta sonu DYK verilen okullar var o zaman hafta sonu da sizin gelmeniz gerekli. DYK kursları isteğe bağlı yapılan kurslardır. Sizin görev kapsamınıza girmez. Ekteki yazı ile birlikte idareye açıklama yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 0-BTR BAKANLIK 2015 RESMİ YAZI.pdf
    451.4 KB · Görüntüleme: 38
Geri