DYK Kursları Neden Kaldırıldı, Veli Gözünden?

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar gerçekten 6. ve 7. sınıftaki kursların kaldırılmasının gerçek amacı nedir?
çok merak ediyorum,
veli olarak çocuğumu nereye vereceğim telaşı başladı,
aklıma gelen tek şey var,
eskisi gibi dershaneleri(yada adı ne olacaksa)canlandırmak,
acaba Türkiye geneli yeni marka dershaneler mi ortaya çıkacak?
yine hafta sonları yüzlerce kişi ile bir apartmanda kurs, dershane adı altında öğretim mi yapılacak?
yine bu ekonomik krizde on binlerce lirayı bir kursa mı vereceğiz?
yoksa hiç birşey açılmayacak herkes çocuğunu sadece 8. sınıfta DYK ya mı verecek?
benim bir veli olarak hiç hoşuma gitmedi bu iş arkadaşlar.

Dersaneler ve özel kurslar mantar gibi artmışken ekmeklerine yağ sürüldü resmen. Fakir aile çocukları için yine kötü oldu.

Dyk kursu ne kadar verimli oluyordu tartışılır. Onca ders saatinden sonra ne derece etkili oluyordu bence çok konuşmaya gerek yok. Kapatıldığı iyi oldu branşlar arası uçurum oluşuyordu. Öyle öğretmenler vardı ki bana ders verme kurs ver diyordu idareye herkes cebini düşünüyordu eğitim öğretimi çok düşünen yoktu. Şimdi şartlar eşit herkes ders alsın ek dersini bu şekil kazansın daha adil oldu.
Dershane konusunda gelince ise işini iş gibi yapanlar var. Benim bir dershanem yok ama özel hastaneleri kapatan bir sistem var mı?
Neden özel okul alerjisi var milletin anlamıyorum.
İlla bir grubun insanlara bir yerleri hedef göstermesi ile mi ilerleyeceğiz.
Bence herkes bu dünyada rızkının peşinde eğer eğitim öğretim yapabiliyorsa kurallar kanunlar çerçevesinde nasıl özel hastane normalse dershanelerde bir o kadarda kadar normal

Eğitim sistemi içerisinde dershaneler normaldir. Dyk kar suistimal edildi. Özellikle yöneticiler görmedikleri yapmadiklari derslerin paralarını aldılar. Cips partileri vs düzenlendi. Kursa gelenlerin performanslarına 100 verildi. Geç kalınmış bir karardı. Hafta içi ders almaktan kaçanlar haftasonu dyk cullandilar. Şimdi kurs merkezleri oluşturuldu. İşini iyi yapan hocalar dyk kursuna davet edildi. Zorla not karşılığı dyk başvuruların önüne geçildi. Yöneticiler sistem dışına çıkarıldı. Çok iyi oldu

Geri