DYK Kurs Yönergesi Değişti

Kodla Büyü
"Millî Eğitim Bakanlığınca, Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi'nde değişiklik yapıldı. Değişikliğe göre, resmî ve özel örgün ilköğretim ve ortaöğretim kurumları, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini ve temel beceri kazanmalarını sağlamak amacıyla istekleri doğrultusunda beceri geliştirme programları açabilecek. "

Bu ifadeye göre sınav bazlı 6 ders dışında da derslerden dyk açılabilecek diye düşünüyorum.

Fakat her okul DYK açmıyor.

DYK açan okullar ilçe MEB tarafından belirleniyor.

Bu konuda örgütlenmek lazım sendika vs tepki koymak lazım adamlar kurs açıyor kursta deneme gozetmenligi yapıp başka bişey yapmadan iki katı ek ders alıyor bizde yan sınıfında kodlama robotik kursunda kafa patlatiyoruz

Resmi yazıda bizim dersle alakalı bişey yok bakanlıkça belirlenene e klavuzda yazan dersler ile belirlenir diyor

Ortaokul öğrencileri için hafta sonları meslek liselerinde seçecekleri alanda bir kurs almalarını sağlamak için bir proje var. Sanırım bu proje için değişiklik yapmışlar. Pilot olarak seçilen okullara sormuşlardı 2-3 ay önce.

"Millî Eğitim Bakanlığınca, Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi'nde değişiklik yapıldı. Değişikliğe göre, resmî ve özel örgün ilköğretim ve ortaöğretim kurumları, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini ve temel beceri kazanmalarını sağlamak amacıyla istekleri doğrultusunda beceri geliştirme programları açabilecek. "

Bu ifadeye göre sınav bazlı 6 ders dışında da derslerden dyk açılabilecek diye düşünüyorum.
Belki bu maddeye göre açılabilir

Beceriye de matematik becerileri filan diyorlar :) Kimin aklına geliyor kodlama. Gazetecileri, kameraları görünce kodlama vs diyip sonra unutuyorlar sanki.

Teknofest ve Tübitak ta projeleri seçilen arkadaşların çalışmalarımızı DYK bünyesinde yapmak istiyoruz şeklinde talepleri olursa birşeyler olabilir diye düşünüyorum.

Geri