Duyduk duymadık demeyin...Duyumlar Hayaller...

Kodla Büyü
Re: Duyum

Arkadaşlar dayımın bakanlıktan dayısı varmış. Dediğine göre bilişim öğretmenleri üniversitelerine geri çağrılacakmış. Yamalar ve güncelemeleri yapılıp okullara idareci olarak geri gönderilecekmiş.

Re: Duyum

Hep sıkıcı bunaltıcı haberlerden sonra keyiflendirecek bir sabit başlığımızda olsun, güne bu başlıkla moralle başlarız belki..

hasari' Alıntı:
Artık formatörleri düğünler için kiralayabilecekler. :mrgreen:

formatörler düğünde mikrofonu eline alıp :D arada gençler halay istiyor oturmadan bi şemmame yapalım :D diyeceklermiş

Çocukken TRT 1'de origami yapan bir bayan vardı hatırlarsınız , işte o kadın tüm bilişimcilere uzaktan eğitim verecekmiş bt ve tasarım dersi için .

Milli eğitim bakanı Ömer dinçer az önce kral tv de açıklama yaptı, "Bütün Bilişim öğretmenlerinin sorunları benim sorunumdur bu meseleyi kessinlikle halledeceğim ilk iş olarak bilişim derslerini 6 saate çıkaracağız" devamı reklamlardan sonra diyor sunucu reklama girdi hadi bakalım hayırlısı...

Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine Branş değişikliği hakkı geliyor...
arkadaşlar gerçekten çok sağlam kaynaktan aldığım bilgiye göre norm fazlası olacak olan sınıf öğretmenleri şok olmasınlar diye bilişim öğretmenlerine sınıf öğretmenliğine geçme hakkı verilerek sınıf öğretmenlerinin travma geçirmesi engellenecek.Zaten norm fazlası olmaya alışkın olan bilişim teknolojileri öğretmenleri Fatih projesinde kendilerine yer bulamamanın üzüntüsünü 4+4+4 'eğitim sistemine geçişte sistemin bel kemiği(normatör öğretmen) olarak üzerlerinden atacaklar.
Fatih projesine kendini zorla monte etmek isteyen BT öğretmenleri ise faydaları dokunmasın diye yurtdışına sürgün edilecek.

4 4 4 ile norm fazlası olan sınıfçılar formatör yapılıp diğer formatörler gibi uslu uslu durmaları istenecekmiş.

Arkadaşlar son aldığım duyuma göre, formatörler okulda şemmameyi söyleyip gelenlere çiğ köfte ikram edeceklermiş. Bununla da kalmayıp oyuna kendini kaptırıp terleyenlerin terini silip bahşiş alacaklarmış. :D

arkadaşlar haber A.B.D den geldi.. amerikan NASA kuruluşu türkiyede bilgisayar öğretmenlerinin şikayetlerini uzun zamandır takip ediyormuş.. sonunda başkanlarına bu kadar yetenekli insanların bu kadar hunharca harcandığı bir ülke görmediklerini söylemişler, bu bilgisayar öğretmenlerini NASA ya kazandırmak için başkan dan özel istekte bulunmuşlar.... :p :p :p

Bakan: "4+4+4 kesintili eğitimi, 3+1+3+1+3+1 şeklinde daha da kesintili hale getireceğiz. Bötecilerle ilgili çalışmalar devam ediyor." demiş

tüm zalim okul müdürlerini formatör, zavallı formatörleri de müdür yapacaklarmış böylece müdürler bize neler çektirdiklerini anlayacaklarmış mış mış mış :)

Bu sabah eniştemin kayınbabasından aldığım habere göre ki, kendisi eğitime ömrünü adamış birisi, bakanlığın yıllardır üzerinde çalıştığı ve bir türlü bitiremediği proje Bilişim Tasarımı Formatör Öğretmenliğiymiş... :D Bakanlık bu projeyle bilişim tasarımına geçirdiği bilgisayar öğretmenlerinin formatörlükten kurtulamayacağını onların zaten doğuştan Formatör olduklarını açıkladı... :D

Şok şok şok :D

Aldığım bi habere göre adında teknoloji olan bütün dersler Teknoloji Tasarım Bilişim Teknolojileri ve Fen ve teknoloji dersleri birleştirilip Bilim ve Fen Tasarımı adı altında yeni bi ders gelicekmiş. Bu derse üniversitede haftada 2 saat felsefe dersi alan bütün öğretmenler transkriplerini gösterdikleri takdirde girebilebileceklermiş. Ayrıca bu ders için hizmetiçi eğitim yoldaymış

Vay be ne haber ama fantazinin sınırı yok. Gazetecimi olsaydım acaba :D

Bide bilişim teknolojileri öğretmenlerinin adında teknoloji olduğu için teknoloji tasarım dersine girsin diyenlerin psikolojilerini değerlendirmek lazım :-1:

Nerede hareket orada bereket.
Bilişim Öğretmenlerine 2 maaş fazla verilecekmiş ve mesai ücreti geliyormuş..

Başlığın hepsini okumadım ama benim duyum sağlam.
Başbakan Ömer Dinçeri formatör olarak görevlendircekmiş. Emekliliğnde yata yata para kazansın diye.

arkadaşlar duyum sağlam .. formatörler 23 nisanda bir günlüğüne derse girip öğretmen olduklarını hatırlayacaklarmış:):) :puhaha:

sizde birşey duyduk mu sanıyorsunuz? bizim mecliste çaycılık yapan Dursun abi var, ondan duyduğuma göre Mustafa Topaloğlu survivor adasından döner dönmez anlının teri ile BT ve Tasarım dan sorumlu bakan olacakmış. Formatörlüğü kökten kaldırıp gladyatör sistemini getirecekmiş. Bizleri arenalarda savaştırıp elek üstünde kalanları terminatör kadrosuna alıp onlarla ttnet altyapısını güçlendirip aile koruma kalkınını çelik gibi yapacakmış.

daha önce yazıldıysa kusura bakmayın, benim aldığım duyum en sağlamı:
Bt öğretmenlerinin norm sıkıntıları ile ilgili çalışmalar bakanlıkça devam etmekte olup cumhuriyetimizin 100. yılına yetiştirilmesi planlanmaktaymış :D

arkadaşlar; ömer dinçer biz tüm bilişimcileri yurtdışına görevlendirecekmiş. malum onların çocuklar bilgisayarı bilmiyorya.

Bakanımız TVlerde bizi yerin dibine batırıyor ya, aslında bizi çok sevdiğindenmiş, Bizlere Altın kakmalı 24 ayar, 24 çekirdekli diz üstüler hediye edecekmiş. Okullardaki müdür odalarını da bize tahsis etme talimatı vermiş. Tvlerdeki bu söylemleri sırf bu planının göze batmasını istememesindenmiş. Fatih ödeneğini de sırf 4+4+4 de bu yüzden geçirmişler :)

23 Nisanda okul müdürü masasına oturturlar bayramınız kutlu olsun diye bir de müdürünüz şeker verir..

buraya kadar her şey güzel dersiniz en azından çocuk kadar saygı gördüm.. dersiniz.

derken rüya birden biter şu sesle " benim bilgisayara virüs bulaşmış yazıcı çalışmıyor, ses kartı çalışmıyor"

birden yutkunur ve ağzınızdaki şekerin yoğunluğu yutkunma ile boğazınızı yakmaya başlar..

bu arada 24 nisanda tüm öğretmenler tatildeyken sizin evde uğraşmanız için laptop kucağınıza çoktan verilmiştir..

çünkü bizler idarecilerin gözünde sadece bir tamirciyiz.. ve onlara göre 18 saatlik ekdersi haketmiyoruz. ve bunu sadece içleride değil ağızlarıyla söylerler..

bunu diğer branş öğretmenleri müdür yardımcıları ve rehber öğretmenleri özellikle söylerler ki okulun tüm evrak işi sizin üstünüzde kalsın...

bu arada 23 nisan bayramımız da kutlu olsun.. tüm çocuklar gibi bizde çocukken bilgisayarı anamızın karnında öğrendik.. ne gerek var bilişim teknolojileri dersine .... türkçeye beden eğitimine ve matematiğe ...tarihe ..zaten gerçek haytta öğreniyoruz.. bize her gün bayram:) :alkis:

Geri