Dumansız kokusuz mangal tavsiyesi

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şu sıralar balkonda mangal yapmak için dumansız mangal arayışı içindeyim. Kokusu çok mühim değil ama apartmana duman nedeniyle rahatsızlık vermek istemiyorum. Var mı bu işin bir aleti, yöntemi? Bilenlerin fikrini alabilir miyim? Zira dışarda yemek çok pahalı. Aynı paraya evde 2 katı et pişirilebilir.

Duman yağın ateşe düşmesi sonucu çıkıyor. Dumanı engellemek mümkün mü ki? Koku da zaten etin pişme kokusu.

Balkonda mangal eğer ocak yoksa bacalı apartman yapılırken yapılanlardan bence mümkün değil ama.

Elektrikli olanlar vardır belki ama ne kadar o tadı verir? Elektrik faturası da malum.

Dumansız bildiğimiz mangal mümkün değil. Belki balkonda baca olursa dumanı çektirirsin

Ben tüplü mangal kullanıyorum. Lav taşlı olanlardan. Gayet memnunum piknikte bile mangal kömürü kullanmıyorum. Tüp kömürden ucuzada geliyor, mangal kömürü ile mangal yakana kadar bizim yemek işimiz bile bitiyor :)

Dumansız olmaz o, hemen hemen hepsini denedim, mangala en yakın tadı taner markasının elektrikli ızgaralarında buldum, gerçek mangal dışında en kolay ve en lezzetlisi bence.

Kanat vs için güzel bir airfryer işinizi görür. Mangala yakın bir tadı oluyor. Koku, duman vs yok. Elektriği biraz artırır doğru. Ancak öbür türlü de yok mangalın kömürü vs derken zaten harcama yapıyorsunuz :)

Geri