Dsmart CAM Modül

Kodla Büyü

esinsahan

Aktif Üye
Arkadaşlar Dsmart Cam Müdül kullanan var mı aranızda? Dsmart bayisine sordum sorun oluyor yayın gidiyor falan dediler. İnternetten baktım bazıları memnun bazıları çok memnun. Dsmart Maxi paket almak istesen 40-45 TL ancak cam modüllü alınca ise 25 TL civarı kafam karıştı. Bu konuda bilgileriniz yada tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum...

Kullanıyorum. Öyle kullanılmayacak bir sıkıntısı yok. hem de d-smartın saçma sapan receiverlerini kullanmak zorunda değilim.

Yayınların gittiği yok.1-2 ay önce yayın yapılan frekansın fec değerini 3/4 ten 5/6 ya değiştirdi.Kullandığınız uydu cihazınızda bu değişim kolay oluyorsa,yenisine uyum sağladı.Değiştiremeyenler uydu cihazına yeni güncelleme bekledi.Bayi bunu demek istemiş sanırım.Modülün bir iyiliği de 1 yıl benim gibi kredi kartına 12 taksit alıyorsun.Süresi bitince yayın kendiliğinden kesiliyor.Diğer türlü bilmem kaç zaman önce başvuracaksın,fax çekecensin gibi sinir bozucu işler yok.Devam etmek istersen yeniliyorsun.Yoksa bırakıyorsun.Kanallar size uygun geliyorsa ilk yıl bitiminde yaklaşık 20-24 TL arası tüm yayınları HD olarak izlemek için teklif sunuyorlar diye yazılıyor.
Görüntü kalitesi sizin televizyon ve uydu cihazınız iyi ise yurt dışı kanalları kadar olmasa da bence tatmin edici düzeyde diye düşünüyorum.

Bende de dreambox hd 500 var, önceden server ile işimi hallediyordum ancak server olayı artık bitti sayılır verimli olmuyor, ip tv desen görüntü rezalet. Eğer ayda 25tl ise bir sürü de hd kanal içeriyorsa cam module değer diye düşünüyorum. Dsmartın digitürkü alma ihtimali de var. Aylık ücret dışında ekstra para da veriyor muyuz acaba? Ve tüm kanalları içeriyor mu?

abtani' Alıntı:
Yayınların gittiği yok.1-2 ay önce yayın yapılan frekansın fec değerini 3/4 ten 5/6 ya değiştirdi.Kullandığınız uydu cihazınızda bu değişim kolay oluyorsa,yenisine uyum sağladı.Değiştiremeyenler uydu cihazına yeni güncelleme bekledi.Bayi bunu demek istemiş sanırım.Modülün bir iyiliği de 1 yıl benim gibi kredi kartına 12 taksit alıyorsun.Süresi bitince yayın kendiliğinden kesiliyor.Diğer türlü bilmem kaç zaman önce başvuracaksın,fax çekecensin gibi sinir bozucu işler yok.Devam etmek istersen yeniliyorsun.Yoksa bırakıyorsun.Kanallar size uygun geliyorsa ilk yıl bitiminde yaklaşık 20-24 TL arası tüm yayınları HD olarak izlemek için teklif sunuyorlar diye yazılıyor.
Görüntü kalitesi sizin televizyon ve uydu cihazınız iyi ise yurt dışı kanalları kadar olmasa da bence tatmin edici düzeyde diye düşünüyorum.
Bende LG 47 LM 640 var dahili uydu alıcılı ATV hd ve TRT1 Hd den yayın kalitesi olarak memnunum. Ama Dsmart kanalları devreye girince aynı olurmu bilemedim. Zaten cezbediciliği 1 yıllık olması ve fiyatı nerdeyse yarı yarıya diğer türlü bide 2 yıllık uydu alıcılarıda artık vermiyorlar hertürlü mülkiyet dsmartta sadece kullanıma veriyor müşteri temilcisi isterse geri alınabilri dedi..

oncelikle ara ara frekans degisimine gittigi icin bayi sıkıntı diyor yani siz degisen frekanslari düzeltebilecek kadar (ki bu basit birsey) bilgi sahibi iseniz problemsiz izlersiniz.
kanal listesi olarak
http://www.lyngsat.com/packages/dsmart.html siteye bakarsaniz yaninda videoguard yazanlar dsmarta özgü kanallardir. yesil renkli olanlar ise hd yayinlari.

nosTRa' Alıntı:
Kullanıyorum. Öyle kullanılmayacak bir sıkıntısı yok. hem de d-smartın saçma sapan receiverlerini kullanmak zorunda değilim.
nosTRa hocam tv nekadar hd kalitesi iyiyse yayında o kaliteyi veryoru mu?

@ahmetismet;
Ben yetişkin kanallar hariç tüm kanalları aylık 21 TL ye izliyorum.3 yıllık üyeyim yakın zamana üyeliğim bitecek.Sanırım 23 TL dan bir yıl daha devam ederim.Üyelik eskidikçe fiyat uygunlaşıyor sanırım.Ekstra hiç bir ücret yok.İlk yıl modül aldığınızda standart paket alın.1 yıl sonra paket genişletirsiniz.İlk aldığınızda full pakete geçmek paya tuzlu oluyormuş.Yeni gelen kanallar her pakette açılmıyor.NTv spor hd örneğin,ayrı paket olarak satacaklarmış sanırım.Sitesinde açıklama ve fiyatlar var.
@esinsahan;
Kendinden uydu alıcısı olanlar fec değerleri değişimi nedeni ile sıkıntı çektiler.Zaten key değerleri değiştiğinde de şifre çözmeme sorunları yaşanıyor bu cihazlarda. Frekans değişimi sorun çıkarmaz.Tv niz ne kadar iyi ise görüntü kalitesi de o kadar iyi olur.

esinsahan' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
nosTRa hocam tv nekadar hd kalitesi iyiyse yayında o kaliteyi veryoru mu?

Bir yere kadar o da sadece televizyonun kaç Hertz olduğu önemli yüksek Hertz daha akıcı görüntü veriyor. Yoksa çözünürlük aynı zaten alıcının Tuneri önemli ama.

Geri