dosyalarımı kurtarabilecek biri yok mu?

Kodla Büyü

emelyildirim42

Site Gezgini
bilgisayara malum nedenlerden dolayı format atmak zorunda kaldım. ancak beraber çalıştığımız arkadaş her ne akla hizmetse efs(xp nin şifreleme yöntemi) ile dosya sifrelemeyi aktifleştirmiş. dolayısıyla şu anda yedekleme için kullandığımız sürücüdeki hiç bir şeye ulaşamıyoruz... Dosyaların şifresini kırmanın bir yolu var mı?
oradaki bilgileri nasıl kurtarabiliriz...

dosyalara administrator olmama rağmen ulaşamıyoru. Dosyalar ancak üreten kullanıcının açmasına izin verilecek şekilde görünüyor.

Hocam klasörlere sağ tıklayın Güvenlik sekmesinden Administrator izinlerinin hepsi verili mi...

İncelemiştim. Sorunu microsoftun sitesinden araştırdım ve microsoft bir bardak soğuk su iç diyor. Daha doğrusu kendi şifreleme sistemi olduğu için açılamayacağını anlatıyor. Benim aradığım illegalde olsa bu dosyaları kurtarmak...

çok sağol galiba derdimin ilacı bu gibi duruyor... yarın iş yerine gittiğimde göreceğiz bakalım... işallah program vaad ettiklerini gerçekleştirebiliyordur. :+1:

Cd'den çalışan bir linux sistem senin işini görür. Dosyalar yalnızca Windows ortamında şifrelidir. Linux ortamında normal olarak görünürler ve kopyalama işlemi yapabilirsin.

Geri