Dosya Simge Değiştirme?

Kodla Büyü

boteakif

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bilgisayarımdaki html belgeleri varsayılan olarak chrome ile açılıyor. Önceden html dosyalarım chrome simgesi iken daha sonra ne olduysa kendiliğinden boş sayfa simgesine döndü. Araştırmalarıma ve çabalarıma rağmen bir türlü html uzantılı dosyalarımın simgesini normal chrome simgesi haline getiremiyorum. İnternet explorerı varsayılan yapınca tüm dosyalarım ie simgesine dönüyor ama chrome simgesine dönmüyorlar.

Not: İşletim sistemim win7. Tam emin olmamakla birlikte xp'de araçlar>klasör seçenekleri>dosya türleri kısmından yapılıyormuş ama win7 de dosya türleri sekmesi yok.

bunu mu arıyorsunuz?

Ekli dosyalar

• dosyaturu.jpg
    dosyaturu.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 5,176
Hocam o listede de durum aynı .html uzantılı dosyalarım chrome ile açılacak şekilde ayarlı görünüyor ama dosya simgesi boş sayfa şeklinde, en solda google chrome simgesi çıkması lazım ama yok. O simgeyi nereden eklerim?

Başlat-->Çalıştır-->regedit.exe
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{25336920-03F9-11CF-8FD0-00AA00686F13}
anahtarını bul.
DefaultIcon'a tıkla.
Sağ taraftan simgesini değiştirebilirsin.

Eğer bu şekilde de simge görünmezse chrome.exe bozulmuş olabilir.
Chrome'u kaldır.
Aşağıdaki klasörü tamamen sil:
C:\Documents and Settings\Kullanıcı_Adı\Local Settings\Application Data\Google\Chrome
Sonra temiz bir chrome indirip kurmayı dene.

Ekli dosyalar

• html.jpg
    html.jpg
    32.6 KB · Görüntüleme: 5,124
c1han' Alıntı:
Başlat-->Çalıştır-->regedit.exe
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{25336920-03F9-11CF-8FD0-00AA00686F13}
anahtarını bul.
DefaultIcon'a tıkla.
Sağ taraftan simgesini değiştirebilirsin.

Eğer bu şekilde de simge görünmezse chrome.exe bozulmuş olabilir.
Chrome'u kaldır.
Aşağıdaki klasörü tamamen sil:
C:\Documents and Settings\Kullanıcı_Adı\Local Settings\Application Data\Google\Chrome
Sonra temiz bir chrome indirip kurmayı dene.
Teşekkür ederim hocam, sanırım dediğin gibi chrome.exe bozulmuş bahsettiğin şekilde kurdum sorun çözüldü.

Geri