dosya masraflarını geri aldım.

Kodla Büyü

savas3457

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hakem heyetine 4,5 ay önce başvurmuştum iki adet dosya masrafı için.Karar 15 gün önce çıkmıştı lehime.Bugün iş bankası paraları hesabıma geçmiş.İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Hocam.dilekce ornekleri var mi sizde hamgi yolu izlediniz bende 2 gun once kredi cektim masraflar 2300 tl tuttu

Bende halk bankasına dilekçe yazdım (1650 TL için) dosya masrafımın geri ödenmesi sebebiyle dilekçeyi verdiğim kişi ödemiyoruz diye bir kağıt yollayacakların dan bahsetti 1 ay sonra falan. (Ben dilekçeyi vereli 20 gün olmuştur herhalde)... Acaba o kağıt geldikten sonra prosedür nasıl işleyecek bir bilgi verir misin...(Ev kredisi)

karadunyam' Alıntı:
Hocam.dilekce ornekleri var mi sizde hamgi yolu izlediniz bende 2 gun once kredi cektim masraflar 2300 tl tuttu
Hocam dilekçe örneği hakem heyetinde var oradan alabilirsin internetten de bulabilirsiniz.önemli olan kesintiyi gösterir dekontun yada belgenin elinde olmasi.bu belgeyi dilekçeye ekleyip veriyorsun o kadar

faruks' Alıntı:
Bende halk bankasına dilekçe yazdım (1650 TL için) dosya masrafımın geri ödenmesi sebebiyle dilekçeyi verdiğim kişi ödemiyoruz diye bir kağıt yollayacakların dan bahsetti 1 ay sonra falan. (Ben dilekçeyi vereli 20 gün olmuştur herhalde)... Acaba o kağıt geldikten sonra prosedür nasıl işleyecek bir bilgi verir misin...(Ev kredisi)
Ben hic bankaya gidip odeyin falan demedim.elimdeki dekontla ve dilekçe ile hakem heyetine gidip basvurdum.sonuç ciktiktan sonra parayi aliyorsun.boşuna bankaya gidip zaman harcama zaten hayatta yatirmazlar o sekilde

hocam ben 2 bankadan 4-5 defa kredi çekmiştim ama hangisinden ne kadar dosya masrafı aldılar onu hatırlayamıyorum, bunun döküümünü bankadan dilekçe ile mi istiyoruz, bankadan kredi dökümünümü istiyoruz yoksa direk aldıkları dosya masrafınımı, eğer dilekçe ile isteyeceksek elinizde örnek dilekçe varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

hastasıyız dede' Alıntı:
hocam ben 2 bankadan 4-5 defa kredi çekmiştim ama hangisinden ne kadar dosya masrafı aldılar onu hatırlayamıyorum, bunun döküümünü bankadan dilekçe ile mi istiyoruz, bankadan kredi dökümünümü istiyoruz yoksa direk aldıkları dosya masrafınımı, eğer dilekçe ile isteyeceksek elinizde örnek dilekçe varsa paylaşabilirseniz sevinirim.
Kesinti gorunsun de ister kredi dökümü olsun ister ister direkt dekont.ben isbankasinin internet şubesinden cikardim kesintileri.dilekçeye gelince matbu form hakem heyetinde var orada yazabilirsiniz.yada hakem heyeti dilekçe örneği diye yaz google a cikiyor.

savas3457' Alıntı:
Arkadaşlar hakem heyetine 4,5 ay önce başvurmuştum iki adet dosya masrafı için.Karar 15 gün önce çıkmıştı lehime.Bugün iş bankası paraları hesabıma geçmiş.İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Hocam bişe soracam. Ben 6 ay oldu başvuralı bekliyorum bu aralar. Kararın çıktığını adresinizemi gönderiyorlar sonra ne yapıyorsunuz. Anlatırsanız detaylıca sevinirim...

İnternet bankacılığından çıkarsak ödeme dökümünü hakem heyeti kabul ediyor mu?

dijey' Alıntı:
savas3457' Alıntı:

Hocam bişe soracam. Ben 6 ay oldu başvuralı bekliyorum bu aralar. Kararın çıktığını adresinizemi gönderiyorlar sonra ne yapıyorsunuz. Anlatırsanız detaylıca sevinirim...
Hakem heyetinden aliyorsun karar tutanagini adrese gelmiyor.karar ciktiktan sonra 15 gün bankanın itiraz hakki var ama itiraz etmedi is bankasi bana yitirdi bana

benim de ziraatte 400 tl var. hesap ücretini gösterir dekont aldım hakem heyetinde matbu dilekçeyle birlikte verdim 3 ay içinde paranı alırsın dediler

Sıra Tercihler Minumum Puanlar Min.Hizmet Süresi
1 MERSİN/TARSUS/Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 160 3505
2 MERSİN/TARSUS/Tarsus İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 164 3506
3 MERSİN/TARSUS/100. Yıl Ortaokulu 116 1377
4 MERSİN/TARSUS/Emine Boro Ortaokulu 115 1198
5 MERSİN/SİLİFKE/Silifke Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 149 3857
6 MERSİN/AKDENİZ/Mehmet Dağlı Ortaokulu 108 3144
7 MERSİN/AKDENİZ/Çay Mahallesi Ortaokulu 94 2951
8 MERSİN/AYDINCIK/Aydıncık Çok Programlı Lisesi 93 1744
9 MERSİN/GÜLNAR/Gülnar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 83 1825
10 ADANA/KARATAŞ/Karataş İMKB Çok Programlı Lisesi 52 1718
11 ADANA/CEYHAN/Ceyhan Ticaret Meslek Lisesi 104 2461
12 ADANA/İMAMOĞLU/İmamoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi --- ---
13 ADANA/KOZAN/Ramazanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 85 2041
14 NİĞDE/BOR/Bor İrfan İlk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 107 2772
15 OSMANİYE/KADİRLİ/Kadirli İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi 130 3672
16 OSMANİYE/BAHÇE/Bahçe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi --- ---
17 MERSİN/TOROSLAR/Arslanköy Ortaokulu 84 2584
18 MERSİN/SİLİFKE/Atayurt Ortaokulu 213 4388
19 MERSİN/ERDEMLİ/Şehit Ali İhsan Öger Ortaokulu 126 3673
20 MERSİN/ANAMUR/Vakıfbank Atatürk Ortaokulu 105 1568
21 MERSİN/MUT/Mareşal Fevzi Çakmak Yatılı Bölge Ortaokulu 82 1121
22 MERSİN/MUT/Şehit Ahmet Ersoy Ortaokulu 90 3017
23 MERSİN/GÜLNAR/Gülnar Anadolu Lisesi 78 1322
24 MERSİN/GÜLNAR/Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu --- ---
25 MERSİN/GÜLNAR/Atatürk Ortaokulu --- ---

Tercih Dışı Atanmak İstiyorum HAYIR

hastasıyız dede' Alıntı:

aynı durum bende de var. ne oldu ne bitti hatırlamıyorum bile. artık internet bankacılığından bakıcam

bankalardan şifaen istedim garanti 70 tl ing 60 tl karşılığında dökümleri verdi, yine bu forumdan okuduğum kadarı ile bunlarında ücretini alabiliyoruz diye biliyorum o yüzden iki bankaya toplam 130 tl para yatırdım, şimdi bu dökümlerde sormak istediğim birşey var cevaplayan olursa sevinirim.

kırmızı ile işaretlediğm düş. kom. tutarı nedir o hesaplanacak mı?
son bir soru daha;
şimdi direk hakem heyetinemi gideyim yoksa bankaya bu ücretleri yatırması için dilekçe mi yazayım, duyduğum kadarı ile hakem heyeti önce ücretin bankadan talep edilmesini ve bankanın red cevabı verdikten sonra hakem heyetine başvurulması gerektiğini belirtmiş, tecrübeli arkadaşlar bu konuda bilgilerini yazabilirler mi?

Ekli dosyalar

• New_New_img004.jpg
    New_New_img004.jpg
    364.8 KB · Görüntüleme: 657
şu tarihten (2010) sonrakiler alamaz diye bi şehir efsanesi var, ne derece doğru, hakem heyetindekiler bişey söyledimi?

hastasıyız dede' Alıntı:
bankalardan şifaen istedim garanti 70 tl ing 60 tl karşılığında dökümleri verdi, yine bu forumdan okuduğum kadarı ile bunlarında ücretini alabiliyoruz diye biliyorum o yüzden iki bankaya toplam 130 tl para yatırdım, şimdi bu dökümlerde sormak istediğim birşey var cevaplayan olursa sevinirim.

son bir soru daha;
şimdi direk hakem heyetinemi gideyim yoksa bankaya bu ücretleri yatırması için dilekçe mi yazayım, duyduğum kadarı ile hakem heyeti önce ücretin bankadan talep edilmesini ve bankanın red cevabı verdikten sonra hakem heyetine başvurulması gerektiğini belirtmiş, tecrübeli arkadaşlar bu konuda bilgilerini yazabilirler mi?
Hocam duş.kom. nedir bende anlamadim.ikinci soruna gelince ilçeden ilçeye fark ediyor dediler.benim bulunduğum ilçeye direkt basvurdum ama başka ilçede oturan öğretmen arkadaşlardan önce bankaya başvurmaları istenmis

savas3457' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

son bir soru daha;
Hocam duş.kom. nedir bende anlamadim.ikinci soruna gelince ilçeden ilçeye fark ediyor dediler.benim bulunduğum ilçeye direkt basvurdum ama başka ilçede oturan öğretmen arkadaşlardan önce bankaya başvurmaları istenmis
anladım hocam teşekkürler, olmazsa hakem heyetine gider sorarım bu düş kom tutarını.

hastasıyız dede' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

son bir soru daha;
anladım hocam teşekkürler, olmazsa hakem heyetine gider sorarım bu düş kom tutarını.
internette dus.kom. dosya masrafının diğer adı diye yazıyor

Re: Ynt: dosya masraflarını geri aldım.

Bu masraf 650 civarı olan dosya masrafı mi yoksa 2bin civarı olan tüm masraf mi? Bahsedilen ücret hangisi?

savas3457' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

son bir soru daha;
internette dus.kom. dosya masrafının diğer adı diye yazıyor
yok paylaştığım resme dikkat edersen dosya masrafı 50 tl düş kom tutarı 100 tl yazıyor.

Geçen sene konut kredisi kullandığım bankadan bu sabah mesaj geldi. Her 3 ayda bir 114 tl Hesap işletim ücreti adı altında tahsil edilecekmiş!!! :x Bunu otomatik fatura ödeme talimatıyla bertaraf edip, üstüne birde dosya masraflarını geri alma kararı aldım!

ben iş bankasından kullanıdığım kredi için verdim. yapılandırmada tekrar bir dosya masrafı ve %2 ceza almışlardı. onların hepsini hakem heyeine verdim. mutlaka olumlu sonuç çıkar dediler. ama sonuçlanmadı henüz. kısacası yapılandırma yapanlardan alınan %2 yi de veriyor hakem heyeti. onun için de mutlaka başvurun.

omr06' Alıntı:
ben iş bankasından kullanıdığım kredi için verdim. yapılandırmada tekrar bir dosya masrafı ve %2 ceza almışlardı. onların hepsini hakem heyeine verdim. mutlaka olumlu sonuç çıkar dediler. ama sonuçlanmadı henüz. kısacası yapılandırma yapanlardan alınan %2 yi de veriyor hakem heyeti. onun için de mutlaka başvurun.
Bende 2 kere yapilandirdim isbankasindan onlari da verdim 1 ay once.hakem heyetinde ki adam alirsin dedi.

banada kkarta wosrd yıllık 70 tl ücret kesinmiş.. nisan extresinde bide..bakalım napabilecez.. kapattıracam zaten

kredi kullandırım komisyonu yazıyor bende.budur heralde bakalım pztesi ben de gideyim şansımı deneyim :)

Geri